طرز تهیه پیتزا خانگی

۲۲
تیر ۱۳۹۹ /
نویسنده سرآشپز فرنود

طرز تهیه پیتزا خانگی  برای اولین بار در ایتالیا ارائه گردید و شاید مبدا پیتزای امروزی را بتوان این کشور دانست. البته اولین پیتزاها بر اساس برخی از اسناد تاریخی، مربوط به دوران ساسانیان می شوند که سربازان در هنگامه جنگ بر روی نان های بزرگی قرار داده شده بر روی آتش ، خرما و پنیر و مواد دیگری قرار می دادند و به صورت گرم می خوردند

شما میتوانید با مراجعه به سایت آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" علاوه بر آموزش طرز تهیه پیتزا خانگی از آموزش های دیگر مانند طرز تهیه پیتزا در سبک های گوناگون و یا  فواید و ارزش غذایی پیتزا نیز بهره مند شوید همچنین می توانید از دوره های آموزشی مهارتی که برای شما در نظر گرفته شده استفاده کنید و مدرک معتبر بین المللی دریافت کنید که میتواند شانس شما را برای مهاجرت از طریق آشپزی افزایش دهد.

فهرست

تاریخچه پیتزا خانگی

شاید یکی از محبوب ترین غذاهای آماده در دنیا پیتزا باشد و  آموزش آشپزی  بدون یادگیری تهیه این غذای فوق العاده لطفی نخواهد داشت.  طرز تهیه پیتزا خانگی  برای اولین بار در ایتالیا ارائه گردید و شاید مبدا پیتزای امروزی را بتوان این کشور دانست. البته اولین پیتزاها بر اساس برخی از اسناد تاریخی، مربوط به دوران ساسانیان می شوند که سربازان در هنگامه جنگ بر روی نان های بزرگی قرار داده شده بر روی آتش ، خرما و پنیر و مواد دیگری قرار می دادند و به صورت گرم می خوردند. البته در یونان باستان نیز  طرز تهیه پیتزا خانگی  به صورتی بود که بر روی نان هایی ریحان و پنیر و سیر و مواد دیگری مانند گوشت قرار می دادند و به صورت گرم سرو می کردند. البته در تمامی این نمونه ها گوجه فرنگی وجود نداشت و این مساله که گوجه فرنگی برای اولین بار دقیقا چه زمانی به  طرز تهیه پیتزا خانگی  اضافه شد، به درستی مشخص نیست. بر اساس برخی از اسناد، اولین بار پیتزا به شکل امروزی در یکی از کاخ های ایتالیا  سرو شد، این پیتزا برای ملکه مارگاریتا تهیه شده بود و متشکل از پنیر و گوجه و ریحان بود که سه رنگ اصلی پرچم ایتالیا، در طرز تهیه پیتزا خانگی  قرار داشتند. البته این سرآشپز اقدام به تهیه سه نوع پیتزا کرده بود و طرز تهیه پیتزا خانگی  مارگاریتا  در همین زمان به نسل های بعد منتقل شد.

طرز تهیه پیتزا خانگی

آشنایی با پیتزا خانگی

پیتزا نان گرد صافی می باشد که در فر آن را تهیه می کنند و برای تزیین پیتزا از مواد غذایی مختلفی می توان استفاده کرد. وجود سبزیجات و گوشت هایی مثل مرغ در  طرز تهیه پیتزا خانگی ، می تواند نیاز بدن افراد به پروتئین را تامین نماید. سبزیجاتی که در پیتزاها به کار برده می شوند، مواد معدنی مورد نیاز بدن انسان ها را تامین می کنند. قارچ یکی از موادی است که به میزان زیادی در  طرز تهیه پیتزا خانگی  به کار برده می شود و وجود این ماده در پیتزا می تواند فواید زیادی را برای شما داشته باشد. وجود گوجه فرنگی که زمانی در بخشی از دنیا ماده سمی در نظر گرفته می شد در  طرز تهیه پیتزا خانگی  می تواند بسیار برای شما مطلوب باشد. علت این مساله وجود لیکوپن فراوان در این ماده و خاصیت ضد سرطانی آن می باشد. فلفل سبزی که در طرز تهیه پیتزا خانگی  وجود دارد، دارای مقادیر زیادی ویتامین c می باشد و این ویتامین یکی از حیاتی ترین ویتامین های مورد نیاز بدن می باشد. برخی از سبزیجات سرشار از آهن هم در  طرز تهیه پیتزا خانگی  به کار برده می شوند و بارز ترین آن ها اسفناج می باشد. زیتون یکی از بخش های جدا نشدنی مواد اولیه تهیه پیتزاهای مختلف است و شما می  توانید در اکثر پیتزاهای پیشنهادی  آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"  این دسته از مواد بسیار مفید را بیابید. برای آموزش آشپزی همین امروز می توانید شروع کنید و به کمک آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"،  مدرک بین المللی آشپزی دریافت کنید و حتی برای  مهاجرت از طریق اشپزی هم اقدام کنید.

طرز تهیه پیتزا خانگی

پیتزا ایتالیایی خانگی

پیتزا برای اولین بار در قرن ۱۹ توسط تعدادی از مهاجران ایتالیایی به آمریکا وارد شد و مردم این کشور در واقع طرز تهیه پیتزا ایتالیایی خانگی  را از این افراد آموختند. در سال ۱۹۰۵ اولین پیتزا فروشی آمریکایی کار خود را شروع کرد و با دارا بودن  طرز تهیه پیتزا ایتالیایی خانگی توانست در زمان کوتاهی، تعداد زیادی از مردم آمریکا را به این غذا، علاقه مند کند

 طرز تهیه پیتزای ایتالیایی پپرونی

تاریخچه پیتزا ایتالیایی خانگی

در شهر نیویورک آمریکا تعداد زیادی از مردم توانستند با دستیابی به طرز تهیه پیتزا ایتالیایی خانگی، این غذا را در خانه خود درست کرده و در کنار اعضای خانواده خود، اوقات خوشی را سپری کنند.
امروزه در آمریکا تعداد زیادی از فست فود فروش ها، اقدام به پخت پیتزا کرده و هر روزه شاهد تغییرات زیادی در دستور پخت این غذای خوش مزه هستیم. با گسترش طرز تهیه پیتزا ایتالیایی خانگی در سراسر جهان، شما می توانید در هر کشوری، یک پیتزای ایتالیایی خوش مزه بخورید و محدودیتی در این مورد نخواهید داشت. حتی می توان در فرانسه و یا حتی یکی از شهرهای ایران، شاهد گسترش  طرز تهیه پیتزا ایتالیایی خانگی  باشید و پیتزایی عالی و خوش طعم بخورید.
از دیگر مردمی که به پیتزا علاقه مند بودند، مردم روم بودند و در این کشور بر روی نان هایی عسل و روغن زیتون و سبزی قرار داده می شد و بر روی اجاق ها پخته می شد. این نوع غذا را می توان نوعی پیتزای بومی شده مردم روم دانست که بر اساس شرایط این مردم تهیه می گردید. یک از اصول آموزش آشپزی،  توانایی تطبیق غذاها با فرهنگ و ذائقه مردم یک منطقه است و مردم روم به خوبی این قاعده را رعایت کردند. حتی یونانی ها هم در جنوب ایتالیا اقدام به گسترش  طرز تهیه پیتزای ایتالیایی خانگی  در این منطقه کردند.

 طرز تهیه پیتزای ایتالیایی خانگی

طعم و مزه پیتزا ایتالیایی خانگی

در آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"، شما می توانید به سادگی ثبت نام کرده و پس از آموزش کامل آشپزی، اقدام به دریافت  مدرک بین المللی آشپزی  و  مهاجرت از طریق اشپزی،  نمایید. برای یک روز زیبا چه چیز می تواند بهتر و جالب تر از تجربه یک غذای خوشمزه باشد؟ اگر در یک روز خوب خدا شما با  طرز تهیه پیتزا ایتالیایی خانگی  آشنا شوید و برای پخت آن به آشپز خانه بروید و داستان آشپزی خود را شروع کنید، چه چیزی را به دست خواهید آورد؟ بهترین چیزی که بدست خواهید آورد، لبخند رضایت خودتان از یک تجربه زیبا خواهد بود و در کنار آن با تجربه یک طعم استثنایی، کتاب خاطرات خود را رنگی تر خواهید ساخت.  طرز تهیه پیتزا ایتالیایی خانگی،  می تواند این روز زیبا و به یاد ماندنی را برای شما و حتی خانواده شما، بسازد.  طرز تهیه پیتزا ایتالیایی خانگی،  برای شما دردسری ایجاد نخواهد کرد و شما در همان خوان اول به گنج خود خواهید رسید، فقط کافی است که کمی دقت داشته باشید.  
طرز تهیه پیتزا ایتالیایی خانگی،  شما را به دنیای قصه ها و طعم هایی با رنگ های قرمز و زرد و نارنجی، انوار خورشید خواهد برد. برای دارا بودن  طرز تهیه پیتزا ایتالیایی خانگی، فقط کافی است که دلتان یک پیتزای خانگی بخواهد و برای تهیه آن با ما همراه شوید.

 طرز تهیه پیتزای ایتالیایی

مواد لازم  برای تهیه پیتزا پپرونی 

 آرد ۷۵۰ گرم
آب ۳۰۰ میلی لیتر
عسل ۶ گرم
روغن زیتون ۳۰ گرم
نمک ۶ گرم
مخمر ۳ گرم
پپرونی ۲۵۰ گرم
پنیر پیتزا ۴۰۰ گرم
سس کچاپ ۳ قاشق  غذاخوری
پودر آویشن یک قاشق چایخوری

طرز تهیه پیتزای ایتالیایی پپرونی

آرد + نمک +مخمر با هم مخلوط می کنیم بعد یک مقدار آب با عسل مخلوط می کنیم  تا عسل حل شود وبه آرد اضافه  می کنیم الباقی آب هم کم کم اضافه می کنیم تا خمیری شود که به دست نچسبد بعد روغن زیتون اضافه می کنیم وبه مدت ۵ دقیقه ورز میدهیم
به مدت ۴۰ دقیقه خمیر را استراحت  میدهیم تا کاملا تخمیر بشه
بعد از استراحت زیر دست آرد پاشی می کنید وخمیر به اندازه قالب باز می کنیداین دستور ۲ نا قالب سایز ۳۰ مناسب هست
کف خمیر سس کچاپ بعد پنیر پیتزا ، پپرونی ، در انتها دوباره پنیر وآویشن بعد داخل فر میزاربد با دمای ۲۰۰ درجه به مدت ۲۰ دقیقه طبقه وسط قرار دهید

 طرز تهیه پیتزای ایتالیایی پپرونی

پیتزا آمریکایی خانگی

 در این مطلب قصد داریم در مورد نوعی پیتزا آمریکایی با شما صحبت کنیم. اگر به کشور آمریکا سفر کرده باشید حتما تفاوت های این پیتزا را با سایر پیتزاها متوجه شده اید. اما در این مطلب ما می خواهیم در مورد مزه متفاوت و تاثیر متفاوت آن بر بدن با شما صحبت کنیم.

طرز تهیه پیتزا آمریکایی

طعم و مزه پیتزا آمریکایی خانگی

آموزشگاه آشپزی آشپز شو قناد شو،  امروزه با  آموزش آشپزی به تعداد زیادی افراد و اعطای مدرک بین المللی آشپزی به آن ها توانسته است، افراد زیادی را برای مهاجرت از طریق آشپزی  و تبدیل شدن به آشپزهایی حرفه ای، آماده کند.
اولین چیزی که در آموزش آشپزی  مهم است، اطلاعات آشپز در مورد خواص مواد غذایی و عطر و طعمی است که هر ماده در آن غذا ایجاد می کند. طعم و مزه پیتزا آمریکایی شاید شما را به یاد یک روز گرم تابستانی بیاندازد. حرارت سیر در این پیتزا در کنار استیک گرم، می تواند حرارتی تابستانه در بدن شما ایجاد کند. این حرارت شما را مجاب می کند که برای دستیابی به طرز تهیه پیتزا آمریکایی خانگی،  سریع تر اقدام کنید و  طرز تهیه پیتزا آمریکایی خانگی،  برای شما به محبوب ترین دستور پخت تبدیل خواهد شد.  ترکیب سیر و استیک و پنیر می تواند بسیار فوق العاده باشد و شما را به یاد درختان بی برگ فصل زمستان بیاندازد که برف پنیری شکلی بر روی آن ها قرار گرفته است و منظره ای زمستانی را به شما نشان دهد.  طرز تهیه پیتزا آمریکایی خانگی، می تواند در دل تابستان هم زمستان پنیری شکلی به شما هدیه دهد. با طعم این پیتزا تابستان و زمستان را در کنار هم تجربه خواهید کرد.
طرز تهیه پیتزا آمریکایی خانگی،  بر پایه وجود فر در منزل افراد است که معنا پیدا می کند. علت این امر تفاوت این نوع پیتزا با پیتزای ایتالیایی است. پیتزا ایتالیایی در فر سنتی بهتر تهیه می گردد، اما این مساله در  طرز تهیه پیتزا آمریکایی خانگی ، مطرح نیست. تفاوت نوع پخت این پیتزا در طرز تهیه پیتزا آمریکایی خانگی، تغییری ایجاد نمی کند و شاید میزان فصل تابستان را در آن بیشتر هم بکند. رنگ قرمز در طرز تهیه پیتزا آمریکایی خانگی، می تواند نشان دهنده حرارت نور خورشید تابستان باشد. وجود مقادیر زیادی سس کچاپ در  طرز تهیه پیتزا آمریکایی خانگی، می تواند حرارت آفتاب را برای دیگران تداعی کند.

طرز تهیه پیتزا آمریکایی

فواید پیتزا آمریکایی خانگی

وجود مقادیر زیادی سیر در طرز تهیه پیتزا آمریکایی خانگی،  تاثیر بسیار خوبی را بر افزایش میزان سیستم ایمنی بدن شما و دفع باکتری ها و ویروس ها داشته باشد. سیر یکی از قوی ترین آنتی بیوتیک ها می باشد و می تواند سلامت افراد را تضمین کند. گوشت موجود در طرز تهیه پیتزا آمریکایی خانگی هم می تواند تامین کننده پروتئین خوبی برای شما باشد. طبع گوشت و سیر گرم است و قرار گرفتن پنیر در کنار این مواد، سبب اعتدال مزاج مواد خوراکی در این پیتزا شده و بهترین نتیجه را به شما می دهد. شما در کنار لذت بردن از یک پیتزای خوشمزه، به آسودگی می توانید از اعتدال مواد غذایی در این پیتزا هم لذت ببرید. طرز تهیه پیتزا آمریکایی خانگی، به طوری طراحی شده که سلامت افراد را از هر نظر تضمین می کند و غنی بودن مواد این پیتزا می تواند نیاز های مختلف بدن افراد را برطرف کند.

مواد لازم و طرز تهیه پیتزا سیر واستیک

خمیر:
آرد۳۰۰ گرم
شکر ۱۰ گرم
مخمر ۱۰ گرم
نمک ۱۰ گرم
گلوتن ۱۰ گرم
بهبود دهنده ۷ گرم
روغن مایع یک قاشق غذا خوری
آب ۱۵۰ گرم

تمام مواد خشک باهم مخلوط می‌کنیم بعد آب کم کم اضافه می‌کنیم تا شبیه خمیر بشه که بدست نچسبه بعد به مدت یک ساعت استراحت میدهیم تا کاملا تخمیر بشه وخمیر کاملا پف کنه وحجیم بشه یک نکته که من میخوام بهتون یاد بدم این هست که مخمر یک موجود زنده هست وآبی که برای رشد مخمر استفاده بشه باید خنک باشه آموزشگاه آشپزشوقنادشو به صورت تخصصی روی سایت آشپزی فعالیت میکنه وتمام دستوراتی که برای شما توی این سایت آموزش داده میشه کاملا حرفه ای می‌باشد پس درست کنید پتوی سایت برای ما کامنت بزارید.

مواد لازم برای تاپینگ:

گوشت راسته برش های نازک می‌زنیم بعد با سیر رنده شده نمک فلفل مزه دار می‌کنیم به همراه روغن زیتون بعد نیم ساعت توی یخچال استراحت میدهیم
بعد از آماده شدن خمیر به ترتیب اول یک سس کچاپ روی خمیر بعد پنیر پیتزا بعد استیک ،قارچ در آخر پنیر دوباره میریزیم در فر با دمای ۲۰۰ درجه به مدت ۲۰ دقیقه قرار میدهیم.
این پیتزا درست کنید برای ما کامنت بزارید نوش جان

طرز تهیه پیتزا آمریکایی خانگی

پیتزا بدون فر

این روز ها تهیه کردن پیتزا های نیمه آماده و آماده از سوپر مارکت ها و یا رستوران ها و فست فود ها کمتر شده است چرا که با استفاده از طرز تهیه پیتزا بدون فر می توان به راحتی در خانه و حتی بدون فر پیتزاهایی را تهیه کرد که نه تنها مضر نیست بلکه سرشار از فایده نیز هستند چرا که آماده کردن پیتزا در خانه و استفاده از طرز تهیه پیتزا بدون فر آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" به شما این امکان را می دهد.

طرز تهیه پیتزا بدون فر با آموزشگاه آشپزی آشپزشو قنادشو

پیتزا یکی از غذاهای اصلی ایتالیا محسوب می شود که مواد اصلی آن یک لایه خمیر،سس گوجه فرنگی،پنیر و مواد دیگر و انواع و اقسام مختلفی دارد که نوع مخلوط آن مورد علاقه ی همگان است.پیتزا یکی از غذاهای فوری ست و جزو فست فود ها به شمار می رود. به همین دلیل به یکی از محبوب ترین غذا ها در کل دنیا تبدیل شده است. و مردم را به سمت یادگیری طرزتهیه پیتزا بدون فر کشانده است.
امروزه یکی از روش های مهاجرت،مهاجرت از طریق آشپزی است که آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" با اعطای مدرک آشپزی بین المللی این امکان را برای افراد فراهم آورده است.طرز تهیه پیتزا بدون فر یکی از انواع آموزش هایی است که در آموزش آشپزی آموزشگاه آشپز شو قناد شو به شما  داده می شود.
این روز ها تهیه کردن پیتزا های نیمه آماده و آماده از سوپر مارکت ها و یا رستوران ها و فست فود ها کمتر شده است چرا که با استفاده از طرز تهیه پیتزا بدون فر می توان به راحتی در خانه و حتی بدون فر پیتزاهایی را تهیه کرد که نه تنها مضر نیست بلکه سرشار از فایده نیز هستند چرا که آماده کردن پیتزا در خانه و استفاده از طرز تهیه پیتزا بدون فر آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" به شما این امکان را می دهد که میزان و کیفیت مواد مورد استفاده را کنترل کنید.کودکان عاشق پیتزا خوردن هستند زیرا طعم آن برایشان لذت بخش است پس به راحتی می توان این نوع غذای خوشمزه را در منزل برای فرزندانمان تهیه کنیم چه بسا سالم تر خواهد بود.

مزایای پیتزا بدون فر

اگر قصد داشتن رژیم غدایی سالم را دارید طرزتهیه ی پیتزا بدون فر در آموزش های آشپزی آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" را از دست ندهید.
همانطور که می دانید پیتزا مخلوط یکی از پرطرفدار ترین پیتزا هاست که می توانید با استفاده از طرزتهیه پیتزا بدون فر و مواد مغذی فیبردار هم یک پیتزا و در عین حال یک غذای سالم داشته باشید.
وجود پنیر در پیتزا مخلوط پروتئین مورد نیاز بدن شما را برای یک روز کامل فراهم می کند.همچنین دارای فسفر است که محافظی برای استخوان ها و دندان های شما محسوب می شود.
یک پیتزا مخلوط خانگی دارای سلنیوم است که این ماده کاهش خطر ابتلا به سرطان، بیماری قلبی و سایر بیماری ها را به دنبال دارد.
و همچنین سس گوجه فرنگی که به مقدار زیاد در پیتزا استفاده می شود دارای لیکوپن است که یک آنتی اکسیدان قوی است و در برابر سرطان و بیماری های دیگر مقاومت می کند.

مضرات پیتزا های آماده

پیتزا های آماده دارای چربی و نمک بسیار بالایی هستند به همین دلیل کارشناسان و متخصصان تغذیه علاقه مندان مصرف پیتزا را به استفاده از طرز تهیه پیتزا بدون فر تشویق می کنند.
همچین یکی دیگر از مضرات پیتزا کالری بالای این غذاست که تهیه ی آن در خانه می تواند این کالری را به حداقل برساند.

مواد لازم برای تهیه پیتزای بدون فر

سوسیس، کالباس، مرغ یا گوشت پخته شده ۳۰۰ گرم
 • قارچ ۱ پیمانه
 • فلفل دلمه ای یک چهارم ۱ عدد
 • پنیر موزارلا یا پیتزا ۱/۵ پیمانه
 • آبلیمو ترش تازه ۲ قاشق چایخوری
 • خمیر پیتزا آماده ۱ عدد
 • سس كچاب ۳ قاشق سوپخوری
 • ذرت پخته شده، زیتون یا گوجه فرنگی گیلاسی به میزان لازم

مراحل طرز تهیه پیتزای بدون فر

برای شروع ابتدا، مواد اولیه رو باید برش بزنیم. همونطور که در مواد اولیه ذکر کردم، برای پیتزای مورد علاقمون با توجه به خواسته و سلیقه خودمون میتونیم از سوسیس، کالباس یا حتی مرغ یا گوشت استفاده کنیم. برای تهیه این پیتزا من از پپرونی استفاده کردم که کمی تند مزه است. اون ها رو به صورت ورقه ای خرد کردم و بعد قارچ رو هم با برش هایی یک اندازه که نه خیلی ضخیم و نه خیلی باریک باشن، برش می زنیم. فلفل دلمه ای رو هم به صورت نگینی خرد می
کنیم.
حالا مقداری روغن رو داخل ماهیتابه ریخته و سوسيس ها رو بعد از اینکه روغن کمی داغ شد داخلش می ریزیم و کمی تفت میدیم تا خوش رنگ و سرخ بشن. اگر شما از مواد دیگه ای استفاده کردین هم بهتر هست اون رو یک تفت کوچیک بدین چون قرار هست پیتزا رو روی حرارت خیلی ملایم گاز و درون ماهیتابه درست کنیم پس بهتر هست مواد اولیمون کاملاً پخته شده باشن.بعد از تفت دادن سوسیس یا … اون رو از تابه خارج کرده و حالا قارچ رو اضافه می کنیم. شعله را کمی بیشتر می کنیم و سپس آبلیمو ترش رو اضافه می کنیم. اینکار باعث میشه تا قارچ سياه نشه دستور قارچ بلانچ شده در سايت وپيج آشپزشو گذاشتم ميتونيد به آن دستور رجوع كنيد
بعد از اینکه قارچ ها کمی آب میان بافتیشون رو از دست دادن، فلفل دلمه ای رو اضافه می کنیم و با همون حرارت بالا تفتشون میدیم تا کمی طلایی بشن. حرارت بالا باعث میشه سبزیجات سریع بپزن در حالیکه خواص خودشون رو از دست ندن.
مرحله بعدی آماده کردن خمیر یا نان پیتزا هست. همون طور که اشاره کردم چون برای پخت پیتزا خبری از فر نیست، بهتره برای تهیه پیتزاهای بدون فر از خمیر های آماده استفاده کنیم چون یک مرحله از پیش پخت رو در کارخونه انجام دادن.   
حالا سس گوجه فرنگی یا همون سس کچاپ رو روی خمیر ریختم و با برس مخصوص آشپزی به خمیر آغشته کردم
بعد مقدار کمی از پینر موارلا با پیتزا رو روی سس پاشیدم.حالا به ترتیب فیلینگ یا مواد میانی پیتزا رو روی پیتزا قرارميدهيم و در آخر هم الباقي پنير را اضافه مي كنيم
حالا نوبت پخت پیتزا میرسه، تابه رو روی حرارت بسیار بسیار ملایم گاز قرار میدیم، مقدار کمی روغن رو داخل تابه میریزیم و  برای یکنواخت پخش شدن حرارت می تونیم از یک شعله پخش کن کمک بگیریم. درب ماهیتابه رو قرار میدیم و اجازه میدیم با همون حرارت ملایم، پنیرهای روی پیتزا به آرومی آب مي شود و وقتی همه پنیر ها به طور کامل ذوب شد پیتزای ما آماده هست..
در ظرف مورد نظرتون سرو كنيد روش يك مقدار آويشن بريزيد نوش جان كنيد

0
دیدگاه
دیدگاه کاربران