آموزش آشپزی، بهترین غذای رژیمی

۲۲
تیر ۱۳۹۹ /
نویسنده سرآشپز فرنود

آموزش آشپزی  می تواند امر پیچیده ای باشد در صورتی که بخواهیم مواد مغذی مورد نیاز خودمان را از غذای طبخ شده دریافت کنیم. پس بهتر است با مراجعه به سایت آموزشگاه آشپزی آشپز شو قناد شو  کمی از این پیچیدگی را کم کنید. آموزشگاه آشپزی آشپز شو قناد شو  قصد دارد با آموزش آشپزی چند نوع غذای رژیمی به شما کمک شایانی در این زمینه بکند.

شما میتوانید با مراجعه به سایت آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" علاوه بر آموزش طرز تهیه بهترین غذای رژیمی از آموزش های دیگر نیز بهره مند شوید همچنین می توانید از دوره های آموزشی مهارتی که برای شما در نظر گرفته شده استفاده کنید. این آموزشگاه با اقدام به آموزش آشپزی به هنرجویان و اعطای  مدرک بین المللی آشپزی ، شرایط را برای مهاجرت از طریق آشپزی  فراهم می کند. شما می توانید در سایت آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"،   انواع غذاهای خوشمزه و لذیذ را بیابید. برای  دستیابی به گنجینه عظیمی از دستورهای پخت شیرینی و دسرهای تازه و خوشمزه می توانید از آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"، کمک بگیرید.

فهرست

 

فواید غذاهای رژیمی و لزوم استفاده از آن ها

در این متن قصد داریم نکاتی را در مورد  آموزش آشپزی  چند نوع غذای رژیمی را برای شما بیان کنیم. برای یادگیری چند نوع غذای خوشمزه و سالم با آموزشگاه آشپزی آشپزشو قنادشو همراه شوید. ما برای شما از فواید غذاهای رژیمی و لزوم استفاده از آن ها نیز خواهیم نوشت. آیا تا به حال پس از قرار گرفتم بر روی وزنه و اقدام کردن برای وزن کردن خود با دیدن وزن خود وحشت زده شده اید؟ در چنین مواردی اولین راهکاری که به ذهن شما رسیده است چه بوده؟ آیا برای ورزش کردن برنامه ریزی کرده اید؟ یا برنامه جامع رژیم غذایی را دنبال کرده اید؟ اگر به دنبال راه حل کاملی برای کاهش وزن هستید باید به شما بگوییم که برای این کار می توانید از برنامه ی ترکیبی رژیم غذایی و ورزش استفاده کنید.برای رسیدن به یک وزن ایده آل باید رژیم بگیرید و برای این کار نیاز به استفاده از غذاهای رژیمی دارد. البته باید توجه داشته باشید که استفاده از غذاهای رژیمی نمی تواند مانعی برای دریافت مواد غذایی سالم و پر انرژی باشد،  به شرطی که از غذاهایی سرشار از مواد مغذی استفاده کنید. آموزش آشپزی  می تواند امر پیچیده ای باشد در صورتی که بخواهیم مواد مغذی مورد نیاز خودمان را از غذای طبخ شده دریافت کنیم. پس بهتر است با مراجعه به سایت آموزشگاه آشپزی آشپزشو قنادشو  کمی از این پیچیدگی را کم کنید. آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"  قصد دارد با آموزش آشپزی  چند نوع غذای رژیمی به شما کمک شایانی در این زمینه بکند.
در ادامه با  آموزش آشپزی  چند نوع غذای رژیمی همراه شما خواهیم بود.

طرز تهیه پنکیک سبزیجات

مواد لازم برای طرز تهیه پنکیک
تخم مرغ  دو عدد،  شیر یک لیوان و آرد هم به همین صورت فقط یک ق غ اضافه آرد هم لازم است. روغن یک فنجان کوچک،بکینگ پودر ۲.۵ ق چ  و هویج یک عدد، پیازچه سه ساقه و جعفری و شوید به مقدار لازم، نمک و فلفل به مقدار لازم و پنیر در صورت تمایل.

طرز تهیه پنکیک
شما باید در  مرحله اول آموزش آشپزی  ابتدا سبزیجات خود را به خوبی بشویید. پس از شستشوی کامل سبزیجات باید به خرد کردن آن ها بپردازید و هویج را به صورت رنده شده آماده سازید.
در مرحله دوم آموزش آشپزی  تخم مرغ و شیر و روغن را با هم به خوبی مخلوط می نمایید. در مرحله سوم آموزش آشپزی  باید آرد و بکینگ پودر را به این ترکیب اضافه کرده و آن ها را با هم ترکیب کنید.
در مرحله چهارم آموزش آشپزی  باید برای به دست آوردن خمیری یکسان از ترکیبی که نام برده شد، تلاش کرده و آن را به خوبی هم بزنید. در ادامه این مرحله از آموزش آشپزی  باید سبزیجات از قبل آماده شده را به این خمیر خود اضافه کرده و مخلوط نمایید.  فراموش نکنید که در این مرحله از  آموزش آشپزی  باید ادویه ها را با ترکیب به خوبی مخلوط کنید. در ادامه مراحل  آموزش آشپزی  نیز بادی ماهیتابه را گرم کرده و به سرخ کردن پنکیک بپردازید.

طرز تهیه کوکو کینوا

مواد لازم برای طرز تهیه کوکو کینوا
کینوا و کدو هر کدام یک پیمانه، هویج و پنیر چدار یک پیمانه،گشنیز یک چهارم پیمانه و تخم مرغ چهار عدد،پیاز یک عدد و ادویه و پودر سیر به مقدار نیاز.

طرز تهیه کوکو کینوا
در مرحله اول آموزش آشپزی، کینوا را همانند برنج آماده میکنیم. به ازاء هر پیمانه کینوا، یک پیمانه آب، به علاوه نمک و یک قاشق روغن به آن اضافه میکنیم و بر روی شعله قرار میدهیم اجازه میدهیم تا آب آن تبخیر شود و اجازه می‌دهیم تا دم کشیده شود
در مرحله دوم آموزش آشپزی، کدوها باید رنده شوند.آب کدوهای رنده شده باید گرفته شده و کنار گذاشته شود.  همه مواد اولیه را به غیر از تخم مرغ و پودر سیر با هم مخلوط می کنیم،تخم مرغ و پودر سیر در واقع باید در ابتدا  با هم به خوبی مخلوط گردند.
در مرحله سوم آموزش آشپزی،  تخم مرغ و پودر سیر را به مواد دیگر می افزاییم و قالب مافین خود را چرب کرده و مواد را داخل آن قرار می دهیم. قالب را به مدت ۳۰ دقیقه و با حرارت ۳۵۰ درجه در فر قرار داده و برای پخت آن اقدام می کنیم.

طرز تهیه کوکو  کدو سبز و سیب زمینی

مواد لازم برای طرز تهیه کوکو کدو سبز و سیب زمینی
کدو سبز دوعدد، سیب زمینی ۳ عدد، پیاز  یک عدد و تخم مرغ دو عدد، آرد  سوخاری دو ق غ و  نمک و فلفل و  پودر سیر به میزان لازم.

طرز تهیه کوکو کدو سبز و سیب زمینی
 سیب زمینی ها  را در مرحله اول آموزش آشپزی، آبپز کنید. در مرحله دوم شما باید پیاز و کدو سبز رنده شده را به سیب زمینی های آبپز شده خوشمزه بیافزایید. توجه داشته باشید که پوست کدو سبزها در این کو کو نباید بکنید. بقیه ی مواد را در این مرحله آموزش آشپزی باید بیافزایید. آرد در مرحله آخر افزوده می گردد و با مواد دیگر ترکیب می شود. اگر مایه را داخل یخچال به مدت نیم ساعت قرار دهید برای این غذا بهتر است. پس از این مرحله باید برای سرخ کردن کوکوها اقدام کنید.

طرز تهیه فتوچینی با سبزیجات

مواد لازم برای طرز تهیه فتوچی با سبزیجات
۵۰۰گرم ماکارونی نواری یا فتوچینی(یک بسته کامل)، ۱۰ حبه سیر درسته و شسته شده، ۶ عدد کدو سبز، ۴ عدد هویج،۲ قاشق غذا خوری روغت زیتون، به مقدار لازم نمک و فلفل و ۴ قاشق غذا خوری مغز تخمه آفتابگردان

طرز تهیه فتوچی با سبزیجات
در محله اول در آموزش آشپزی غذا‌های رژیمی، هویج‎ها و کدوها را پوست میگیریم و به صورت نوار‌های باریک و بلند برش می‎دهیم. سپس در یک ظرف آب ریخته و به آن نمک اضافه میکنیم و اجازه میدهیم تا به جوش بیاید .سپس سبزیجات  را به مدت ۱ دقیقه در آب در حال جوش میریزیم و سپس آبکش می‌کنیم.
همین کار را نیز برای مدت ۱۰ دقیقه برای فتوچینی ها انجام می‎دهیم و آن‎ها در آب در حال جوش و نمک قرار می‎دهیم نکته مهم در این قسمت این است که بعد از ابکش کردن فتوچینی ها نباید بر روی آن‌ها آب سرد گرفت.
در مرحله آخر در طرز تهیه فتوچینی با سبزیجات در یک ماهیتابه روغن زیتون را بریزید و زمانی که روغن گرم شد سیرها را در آن تفت دهید تا روغن طعم بگیرد و سپس فتوچینی ها و سبزیجات را به روغن اضافه کنید و به مدت دو دقیقه تفت دهید و در نهایت مواد رو در ظرف سرو بریزید و روی آن مغز تخمه، فلفل و نمک بپاشید

0
دیدگاه
دیدگاه کاربران