طرز تهیه پاستا مارونه

20%
تخفیف
232000تومان
290000 تومان
picوارد سایت شوید

شما هم اگر به مانند بسیاری از مردم در سراسر جهان علاقه ‌مند در آموزش آشپزی بر پایه طرز تهیه پاستا هستید، حتماً باید نیم نگاهی جدی بر پاستا مارونه داشته باشید. اگر چه طرز تهیه پاستا مارونه را نمی توان در سبک های اصلی از انواع پاستا قرار داد؛ اما می ‌توان این گونه از پاستا را در مقامی برتر از انواع پاستا های متنوع در همراهی با سبک های اصلی در نظر گرفت.

طرز تهیه پاستا مارونه در سبکی ایتالیایی

پاستا یک غذای محبوب ایتالیایی است که در حال حاضر گویا بسیار فراتر از ذائقه ایتالیایی ها را مجذوب خودش کرده است. این غذای اصیل آمده از ایتالیا در نزد مردمان سراسر جهان و البته ایران از چنان شهرت و محبوبیتی برخوردار شده است که به راحتی می توان خود این غذا را به عنوان یک سبک غذایی کامل مورد بررسی قرار داد. چرا که پاستا یک غذای بسیار منعطف است. خیلی راحت می توان در آن با مزه ها بازی کرد و گونه های جدیدی در فرم و شکل های خلاقانه ابداع نمود. البته اکثر ایده ‌ها در انواع پاستا، سبک و روش غالباً ثابتی دارند. این آشپز ها هستند که این سبک های اصلی را در اختیار گرفته و با درآمیختن از ذوق آشپزی ای که دارند، ایده هایی جدید در عرصه انواع پاستا را پدید می آورند. مانند طرز تهیه پاستا مارونه که موضوع صحبت امروز ما قرار دارد.
شما هم اگر به مانند بسیاری از مردم در سراسر جهان علاقه ‌مند در آموزش آشپزی بر پایه طرز تهیه پاستا هستید، حتماً باید نیم نگاهی جدی بر پاستا مارونه داشته باشید. اگر چه طرز تهیه پاستا مارونه را نمی توان در سبک های اصلی از انواع پاستا قرار داد؛ اما می ‌توان این گونه از پاستا را در مقامی برتر از انواع پاستا های متنوع در همراهی با سبک های اصلی در نظر گرفت.

شما می توانید طرز تهیه پاستا مارونه را همراه با آموزشگاه آشپزی آشپزشو و قنادشو در غالب کلیپ آموزشی ای که به این منظور تهیه شده است، داشته باشید. مطمئن باشید که اگر از عاشقان پاستا های اصیل ایتالیایی هستید، طرز تهیه پاستای مارونه می ‌تواند رنگ و بوی جذابی در دنیای آشپزی شما باشد.

چرا باید طرز تهیه پاستا را جدی بگیریم؟

شما آشپز هستید و یا می خواهید در خانه خود همراه با آشپزخانه جمع و جوری که دارید، آشپزی را با علاقه مندی های خود به انجام رسانید. در چنین حالتی احتمالاً خواهید گفت که چرا باید در مقام یک آشپز تا این اندازه در آموزش طرز تهیه پاستا همت گماریم؟ مثلاً آشپزی ایرانی چه چیزی کم دارد که بخواهیم خارج از این آشپزی غنی همتی جدی در آموزش طرز تهیه پاستا داشته باشیم؟ خب، باید گفت که شما اصولاً ایده درستی خواهید داشت؛ اما همت در فراگیری طرز تهیه پاستا چیزی جدا از علاقه مندی در روش ‌های آشپزی ایرانی است. واقعاً پاستا آنچنان در بطن جوامع گوناگون جهانی رونق پیدا کرده است و با چنان شدتی در فرهنگ های غذایی در هم آمیخته است که دیگر نمی ‌توان این غذا را به عنوان یک غذای خارجه در نظر گرفت. طرز تهیه پاستا خیلی وقت است که راهی باثبات در ذائقه ایرانی ها برای خودش باز کرده است. حتی می‌ توان گفت که ایرانی ‌ها این غذای ایتالیایی را ایرانی کرده ‌‌اند.
بله، کاملاً جدی این ادعا را مطرح می ‌کنیم. کافی است در سبک آشپزی ایتالیایی ها در طرز تهیه پاستا دقیق شوید و آن را با طرز تهیه پاستا در سلیقه ایرانی ها مقایسه کنید. ما طرز تهیه پاستای ایتالیایی ها را همراه با سبک آشپزی ایرانی به شکل دمی کامل می کنیم. همین ماکارونی آشنای خودمان که همگی به خوبی با آن آشنا هستیم. ماکارونی حاضر بر سر سفره ایرانی ها یک غذای دم کشیده است و دم کشیدن غذا اساس آشپزی ایرانی است. در حالیکه در طرز تهیه پاستا همراه با سبک ایتالیایی ها شاهد دم کشیدن پاستا نیستیم؛ بلکه آنها پاستای پخته شده را با سسی که می ‌تواند هر مزه ای باشد، مخلوط کرده و بدون آنکه آن را دم بکشانند، سر سفره آورده و می خورند. به همین سادگی باید گفت که ما ایرانی ‌ها نیاز است که طرز تهیه پاستا را جدی بگیریم. چرا که این غذای ایتالیایی را همانند سلایق خودمان آماده می ‌کنیم.

آیا طرز تهیه پاستا مارونه برای ما جذاب خواهد شد؟

این یک واقعیت است که ما ایرانی ها توانسته ایم پاستای مشهور ایتالیایی ها را همراه با سبک آشپزی ایرانی طبخ کرده و استفاده کنیم؛ اما اگر بخواهیم با همان اسلوب در طرز تهیه پاستا با روش های اصیل ایتالیایی مانند طرز تهیه پاستا مارونه که می ‌خواهیم در کلیپ های آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" آن را به شما یاد دهیم، ماکارونی‌ های خودمان را تهیه کنیم، این غذا می ‌تواند مورد توجه ذائقه ایرانی ها قرار گیرد؟
واقعیت آن است که ما در ایران تا آن اندازه در دم کردن ماکارونی جدیت داریم که گویا نمی‌ توانیم طرز تهیه پاستا همراه با روش دیگری را بپذیریم. حتی در رستوران ‌های سطح شهر همراه با سرآشپز های حرفه ای نیز این تفکر وجود دارد. پاستا اگر دم نکشد برای ایرانی ها جذابیتی ندارد.

اما این یک ایده واهی است. ایده ‌ای که می ‌خواهد ذائقه ایرانی را در دنیای ثابتی نگه دارد. طرز تهیه پاستا آن هم از نوع اصیل ایتالیایی ای که دارد، اگر به خوبی آماده شده باشد، در نزد مردمان ایران با سبک آشپزی ایرانی که علاقه دارند هر غذایی را جا بیاندازند، یقیناً پذیرفته خواهد شد. فقط کافیست اسلوب صحیح در فراگیری طرز تهیه پاستا را بدانید. از این رو در همراهی با کلیپ های آموزشی آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" با طرحی اصیل در فراگیری طرز تهیه پاستا مارونه آن هم از نوع ایتالیایی آن همراه شوید.
البته این سبک از طرز تهیه پاستا که برای آموزش آشپزی شما تدارک دیده ایم، یک سبک آشنا و بسیار مشهور جهانی است. سبکی که می تواند معرف تمام عیاری از آشپزی در ذائقه ایتالیایی باشد. همه می دانیم که ایتالیایی ها در طرز تهیه پاستا اصولا دنبال دو ایده در پخت هستند. طرح های متنوع در فرم پاستا در کنار سس های گوناگون و جذاب. در این بین البته مردمان این سرزمین هرگز عنصر کلیدی مانند پنیر را از یاد نخواهند برد. به هر صورت طرز تهیه پاستا مارونه یک ایده جذاب ایتالیایی است. ایده ای که قرار است نگرش کاملی از آشپزی ایتالیایی را برای شما تمام سازد. پس همراه کلیپ های آموزشی آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" باشید تا هر چه بیشتر با این سبک جذاب آشنا شوید.

 

 

 

pic
pic
مدرس: استاد سرآشپز فرنود
کارشناس صداوسیما سرآشپز بین المللی مدرس رسمی سازمان فنی و حرفه ای
0
دیدگاه
دیدگاه کاربران