طرز تهیه دیپ حمص

35%
تخفیف
292500تومان
450000 تومان
picوارد سایت شوید

اگر بخواهیم بدانیم که دقیقاً فینگرفود چیست، بیایید و این دانستن را همراه با ترجمه لغوی کلمه مذکور داشته باشیم. فینگر فود در معنای فارسی می شود غذای انگشتی. البته این کلمه انگشتی در معرفی غذا هایی از این دست، بر می گردد به فرهنگ غربی ها، خصوصاً انگلیسی زبان ها که هر چیز کوچکی را با مقیاس انگشت مثال می ‌زدند.

راه و رسم طبخ فینگرفود دیپ حمص

نام فینگرفود بر هر غذایی که بیاید، معرف یک غذای ساده و سریع در پخت می باشد؛ اما گویا برای بعضی این سرعت و سادگی، نشانی از غذا های فست فودی دارد. مثلاً ساندویچی، پیتزایی و... ، بعد از آنجا که اصولاً عده ‌ای هستند که می‌ خواهند تماماً با غذا های فست فودی در جدال باشند، فینگرفود ها را هم در این لیست گنجانده، گویا واقعاً نمی خواهند بپذیرند که هستند غذا های سالمی که می ‌توانند در لیست فینگرفود ها با سرعت بالایی تهیه شوند و در عین حال سالم و اصیل باشند. مانند فینگرفود دیپ حمص که در کلیپ آموزشی آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" و می ‌خواهیم آن را به شما یاد دهیم.
اما قبل از آنکه در ماجرای خوشمزه آموزش آشپزی فینگر فود دیپ حمص وارد شویم، بگذارید ببینیم این فینگرفود که لقب آن بر نام این غذا سنگینی می ‌کند، دقیقا چیست؟ کدام غذا ها را می شود در لیست فینگرفود ها جای داد؟ یک غذا باید از چه شرایطی بهره ‌مند باشد تا بتوان آن را فینگرفود نامید؟

فینگرفود چیست؟

اگر بخواهیم بدانیم که دقیقاً فینگرفود چیست، بیایید و این دانستن را همراه با ترجمه لغوی کلمه مذکور داشته باشیم. فینگر فود در معنای فارسی می شود غذای انگشتی. البته این کلمه انگشتی در معرفی غذا هایی از این دست، بر می گردد به فرهنگ غربی ها، خصوصاً انگلیسی زبان ها که هر چیز کوچکی را با مقیاس انگشت مثال می ‌زدند. وقتی می‌ گویند غذا های انگشتی، مرادشان آن است که این غذا ها خیلی کوچک هستند؛ اما این کوچک بودن غذا یعنی چه؟
خب، بیایید و داستان غذا های فینگرفود را جور دیگری نگاه کنیم. مثلاً فرض کنید یک غذای اصیل مانند دیپ حمص را درست کرده اید. بعد این غذای خوشمزه را همراه با یک ظرف بزرگ در کنار حجم بالایی از نان در میان یک سفره رنگین سرو نمایید. کاری عادی که در هر خانه ‌ای و یا مجلس مهمانی اتفاق می ‌افتد؛ اما اگر اندکی سلیقه به خرج دهید و غذای خوشمزه خود را مثل همین دیپ حمص، در همان آشپزخانه ای که هستید در لقمه هایی کوچک بپیچید و لقمه های آماده شده را که هر کدام به اندازه یک انگشت و شاید اندکی بیشتر هستند را راهی سفره نمایید، آنگاه غذای خود را در شکل و شمایل فینگرفود سرو خواهید کرد.
به همین سادگی فینگرفود ها تهیه می ‌شوند. پس از نام و نشان غربی آن در هراس نیفتید که ای داد بیداد قرار است فست فودی آنچنانی و اینچنانی بخوریم. یک لقمه نان و پنیر و سبزی هم اگر از قبل برای شما آماده کرده باشند، فینگرفودی است بسیار سالم، مقوی، لذیذ و دوست داشتنی.

چرا به فینگرفود ها نیاز داریم؟

در یک شام ساده خانگی، خیلی فرقی نمی ‌کند که غذای سفره را به چه ترتیبی سرو کنید؛ اما در یک جشن بزرگ همراه با تعداد بسیار مهمانانی که دارید، ماجرا جور دیگری می شود. چرا که تدارک غذایی به سبک آن چیزی که در شام خانوادگی سرو می کنید، خیلی دشوار می شود. در بسیاری از جشن ها و مهمانی ها، مثل جشن های تولد، قرار بر آن نیست که غذا هایی مفصل مانند انواع کباب ها و خورشت ها و... سرو شود. این جشن ها همراه می شوند با غذا هایی که خیلی ساده هستند. زود آماده می شوند و به راحتی می ‌توان آنها را در اندازه هایی کوچک تهیه نمود. فینگر فود ها با هدف هدفمندسازی همین جشن ها هستند که ابداع شده اند.
در ابتدا غالب فینگرفود ها را براساس غذا های آماده از غرب تهیه می ‌کردند. مثلاً همین سالاد الویه آشنایی که می تواند در خلق غذا های فینگرفودی در انواع مراسم و جشن ها پای ثابتی داشته باشد. دنیای فینگرفود وقتی جذاب شد که برخی از میزبانان خوش ذوق تصمیم گرفتند تا دست از سر غذا های غربی بردارند و همراه با ایده های سنتی و غذا های اصیلی که دارند، فینگرفود ها را تهیه کنند.
یک سبزی کوکوی ساده یا میرزاقاسمی اصیل گیلانی ها و شاید کشک بادمجانی خوشمزه و... ایده هایی جذاب برای خلق فینگرفود هایی اصیل و سالم و دوست داشتنی بودند. فینگرفود ما هم از همین گونه ها می باشد. فینگر فود دیپ حمص که در کلیپ آموزشی آشپزی آن را می توانید در آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" داشته باشید، یک ایده ساده است که می ‌خواهد غذایی اصیل را در شکل و شمایل فینگرفود ها نصیب سفره های شما سازد.
حالا که در دنیای فینگر فود ها هستیم و می ‌خواهیم فینگرفود دیپ حمص را در آموزش آشپزی داشته باشیم، بیاید و ببینیم این دیپ حمص، خودش چطور غذایی است؟ اصلا ارزش آن را دارد که در غالب فینگرفود راهی سفره ‌های میزبانی ما در جشن های خودمانیمان باشد؟

دیپ حمص، یک غذای اصیل لبنانی

فینگرفود دیپ حمص یک غذای خوشمزه، ساده و کم هزینه در نزد مردمان عرب‌ زبان است. اصل غذا اصلیتی لبنانی دارد؛ اما تقریباً می ‌توان در سفره های ساده مردمان عرب، شاهد حضور پررنگ این غذای خوشمزه باشیم. دیپ حمص معادل کشک بادمجان و یا شاید میرزاقاسمی خودمان است. اینکه با کمترین مواد غذایی و با صرف هزینه اندکی در کنار سرعتی بالا، غذایی بسیار خوشمزه را تدارک ببینید.
در فینگرفود دیپ حمص، نخود حرف اول را می ‌زند. در پخت این غذای اصیل، نخود خیس خورده را می پزند و بعد پوره می کنند و در آن روغن زیتون و فلفل و سیر را اضافه می ‌کنند. سرآخر همراه با ارده، عاری از هر گونه مرحله اضافه ای، خیلی ساده سرو می کنند. دیپ حمص به همین سادگی آماده می ‌شود و به همین سادگی می تواند فینگرفودی جذاب در سفره خوش ذوق شما باشد. این غذای خوشمزه ی لبنانی را هرگز دست کم نگیرید. لااقل برای یکبار هم که شده اهل خانه را از این غذا میزبانی کنید تا ببینید که در عین سادگی تا چه اندازه می تواند در خلق یک شور غذایی توانمند باشد. البته این شور را به شکلی اصولی در همراهی با آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" فرا گیرید تا همراه با یک غذای کاملا اصیل به استقبال این هیجان خانوادگی رفته باشید.

 

 

pic
pic
مدرس: استاد سرآشپز فرنود
کارشناس صداوسیما سرآشپز بین المللی مدرس رسمی سازمان فنی و حرفه ای
0
دیدگاه
دیدگاه کاربران