موهیتو، محبوب‌ترین نوشیدنی

۲
بهمن ۱۳۹۸ /
نویسنده سرآشپز فرنود

روزهای تابستانی برای اغلب افراد خسته کننده و زجرآور است. اما اگر طرز تهیه موهیتو را بدانید و اقدام به تهیه ی آن کنید، می توانید روزهای گرم تابستان را به بهترین روزها در سال تبدیل کنید. دانستن طرز تهیه موهیتو و اقدام به تهیه ی آن در فصل های گرم سال از آن جهت اهمیت دارد که دارای ترکیبات و مواد اولیه ی خنک کننده برای بدن انسان است.

فهرست مطالب

 

چرا موهیتو؟

روزهای تابستانی برای اغلب افراد خسته کننده و زجرآور است. اما اگر طرز تهیه موهیتو را بدانید و اقدام به تهیه ی آن کنید، می توانید روزهای گرم تابستان را به بهترین روزها در سال تبدیل کنید. دانستن طرز تهیه موهیتو و اقدام به تهیه ی آن در فصل های گرم سال از آن جهت اهمیت دارد که دارای ترکیبات و مواد اولیه ی خنک کننده برای بدن انسان است. طبع خنک و ضد عطش بودن آبلیمو به کار رفته در طرز تهیه موهیتو، یکی از دلایل توصیه های مختلف به استفاده از موهیتو در فصل گرم سال است.

طرز تهیه مهیتو در آموزشگاه آشپزی

تاریخچه ی موهیتو

هاوانا را زادگاه تولید موهیتو می شناسند البته لازم به ذکر است که در مورد زادگاه این نوشیدنی بحث های و اختلاف نظر هایی وجود دارد. در برخی از منابع آمده است که اهالی آمریکای جنوبی برای اولین بار به دستور طرز تهیه موهیتو دست پیدا کردند. البته در واقع آن ها برای درمان برخی بیماری ها اقدام به ترکیب مواد اولیه موجود در طرز تهیه موهیتو نمودند تا دارویی برای درمان آن بیماری ها پیدا کنند. جلوگیری و محافظت از شیوع عقرب در محیط کشتی ها از دلایلی بود که اقدام به ترکیب این مواد نمودند. آن ها از نعنا، شکر و آهک برای تهیه ی این داروهای مختلف استفاده نمودند اما لازم به ذکر است که در آن زمان موهیتو شناخته نشده بود و مجموعه ی این ترکیبات را به عنوان موهیتو نمی دانستند.

آموزش آشپزی - طرز تهیه مهیتو


بعضی از تاریخ نویسان ادعا دارند برده های آفریقایی که در قرن نوزدهم به کار در مزارع نیشکر مشغول بودند، در شکل گیری طرز تهیه موهیتو موثر بودند. آن ها از نوشیدنی نیشکر که جزو مواد موجود در طرز تهیه موهیتو بود، به عنوان نوشیدنی مورد علاقه استفاده می کردند.
مواد به کار رفته در طرز تهیه موهیتو و به طور کلی این نوشیدنی، جزو نوشیدنی های مورد علاقه ی نویسنده ی معروف "ارنست همینگوی" بوده است. یکی از دلایل معروف شدن این نوشیدنی هم می تواند همین مورد باشد که سبب شد در سراسر جهان تعداد زیادی از مردم به استفاده از این نوشیدنی بپردازند و از نوشیدن آن لذت ببرند.در سال 2016  طبق نظرسنجی ها و بررسی های انجام شده، موهیتو جزو پرطرفدارترین نوشیدنی ها در بسیاری از کشور های جهان از جمله کشور انگلیس و فرانسه بود.

طرز تهیه مهیتو در بهترین آموزشگاه آشپزی تهران

انواع دستور طرز تهیه موهیتو پرطرفدار

تهیه نوشیدنی موهیتو و استفاده از دستور طرز تهیه موهیتو برای اولین بار سبب شد تا علاقه مندان زیادی پیدا کند. همانند انواع غذاها و نوشیدنی های دیگری که در سرتاسر جهان موجود می باشند، طرز تهیه موهیتو هم با گسترش یافتن استفاده از موهیتو در سراسر جهان دچار تغییراتی شد و انواع دستورات متفاوت برای طرز تهیه موهیتو مورد استفاده قرار گرفت. در ادامه به بررسی تعدادی از این دستورها می پردازیم:
•    موهیتو انبه: با افزودن انبه رسیده به دستور طرز تهیه موهیتو می توان یک موهیتوی شیرین و مفید تهیه نمود و مورد استفاده قرار داد. موهیتو انبه دارای خواص زیادی است و می تواند علاوه بر لذت نوشیدن یک نوشیدنی خنک، فواید زیادی هم برای سلامتی شما داشته باشد.
•    موهیتو زغال اخته: علاقه به خوردنی های ترش مانند زغال اخته در بین تمام افراد جامعه دیده می شود. حال اگر زغال اخته را به ترکیبات به کار رفته در طرز تهیه موهیتو اضافه نمایید، می تواند لذت خوردن زغال اخته را دو چندان نمایید. موهیتو زغال اخته را به کسانی که به دنبال یک طعم فوق العاده می گردند، پیشنهاد می کنیم.
•    موهیتو خیار و ریحان: در  طرز تهیه موهیتو و به طور کلی انواع نوشیدنی های تابستانی، از مواد اولیه خنک کننده و دارای طبع سرد استفاده می شود. خیار هم از جمله میوه های دارای بسیار سرد است و از این رو استفاده از آن برای تهیه ی موهیتو می تواند یک نوشیدنی بسیار عالی و مناسب فصل گرم سال برای شما به ثمر آورد. ریحان هم از جمله سبزیجات بسیار مفید است که در کنار دیگر مواد اولیه می تواند در نهایت یک نوع موهیتوی بسیار خوشمزه ایجاد نماید.
•    موهیتو لیموترش: موارد استفاده از لیموترش فقط به عنوان چاشنی برای غذاهای مختلفی همچون انواع سوپ ها و خورشت ها نمی باشد. لیموترش زمانی که به صورت ذرات کوچک و بزرگ در بین ترکیبات موجود در طرز تهیه موهیتو استفاده شود، می تواند طعم بسیار جالب و خوشمزه ای را ایجاد نماید. ضد سرطان بودن لیموترش هم از فواید نوشیدن لیموترش و به طور کلی تمام غذاهایی است که از لیموترش به عنوان ماده اولیه در آنها استفاده می شود، می باشد. لیموترش جزو معدود موادی است که صحت ضد سرطان بودن آن توسط محققین و پزشکان طی بررسی های متعدد ثابت شده است. پس نوشیدن موهیتو لیموترش نه تنها سبب کاهش عطش و تشنگی در فصل تابستان می باشد، بلکه می تواند سرطان را از شما دور کند.

مهیتو لیمو ترش


•    موهیتو آناناس: آناناس نیز از جمله میوه های دارای خواص آنتی اکسیدان است که سبب جلوگیری از ایجاد بیماری هایی همچون مشکلات قلبی عروقی، مشکلات گوارشی و فشار خون می شود. افزودن آن به دستور طرز تهیه موهیتو هم می تواند سبب افزودن این خاصیت ها در هنگام نوشیدن موهیتو آناناس شود. آناناس دارای قیمت بالایی است و خرید و مصرف آن به تنهایی برای خیلی از افراد امکان پذیر نمی باشد. اما استفاده اندک از آن در موهیتو می تواند قیمت آن را پایین تر بیاورد و در ضمن در واقع شما لذت استفاده از یک نوشیدنی را هم خواهید داشت.
•    موهیتو مویز و اسطوخودوس: مویز طبع گرمی دارد و افزودن آن به ترکیبات به کار رفته در طرز تهیه موهیتو می تواند طبع آن را کمی معتدل تر نماید. در ضمن استفاده از اسطوخودوس که نوعی گیاه مفید می باشد، می تواند موهیتو را به یک ترکیب مغذی تر تبدیل نماید. از جمله فواید این گیاه می توان به درمان مشکلات گوارشی، کمک به تقویت قلب و سیستم ایمنی بدن اشاره نمود.

شیوه های یادگیری طرز تهیه موهیتو

موهیتو به عنوان یک نوشیدنی پرطرفدار در انواع رستوران ها و کافی شاپ ها سرو می شود. پس کافی من ها باید طرز تهیه موهیتو را از طریق آموزشگاه آشپزی که در سطح شهر های مختلف وجود دارد، بیاموزند تا بتوانند مشتریان زیادی را جلب کنند. برای یادگیری طرز تهیه موهیتو و انواع نوشیدنی ها و غذاهای پرطرفدار می توانید از انواع آموزشگاه آشپزی غیر حضوری و آنلاین استفاده کنید.

طرز تهیه مهیتو

طرز تهیه مهیتو - آموزشگاه آشپزی

 

مقالات مرتبط:

0
دیدگاه
دیدگاه کاربران