موهیتو، محبوب‌ترین نوشیدنی

۲
بهمن ۱۳۹۸ /
نویسنده سرآشپز فرنود

روزهای تابستانی برای اغلب افراد خسته کننده و زجرآور است. اما اگر طرز تهیه موهیتو را بدانید و اقدام به تهیه ی آن کنید، می توانید روزهای گرم تابستان را به بهترین روزها در سال تبدیل کنید. دانستن طرز تهیه موهیتو و اقدام به تهیه ی آن در فصل های گرم سال از آن جهت اهمیت دارد که دارای ترکیبات و مواد اولیه ی خنک کننده برای بدن انسان است.در این مطلب قصد داریم چند نوع موهیتو خوشمزه و دلچسب مخصوص فصل تابستان را به شما معرفی کنیم. شاید تا به حال تجربه نوشیدن موهیتو را داشته باشید و بخواهید که با چند نوع موهیتوی تازه آشنا شوید. مهم ترین خواص موهیتو را در کنار طرز تهیه آن برای شما بیان می کنیم.

شما میتوانید با مراجعه به سایت آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" علاوه بر آموزش طرز تهیه موهیتو از آموزش های دیگر نیز بهره مند شوید همچنین می توانید از دوره های آموزشی مهارتی که برای شما در نظر گرفته شده استفاده کنید و مدرک معتبر بین المللی دریافت کنید که میتواند شانس شما را برای مهاجرت از طریق آشپزی افزایش دهد.

فهرست مطالب

 

چرا موهیتو؟

روزهای تابستانی برای اغلب افراد خسته کننده و زجرآور است. اما اگر طرز تهیه موهیتو را بدانید و اقدام به تهیه ی آن کنید، می توانید روزهای گرم تابستان را به بهترین روزها در سال تبدیل کنید. دانستن طرز تهیه موهیتو و اقدام به تهیه ی آن در فصل های گرم سال از آن جهت اهمیت دارد که دارای ترکیبات و مواد اولیه ی خنک کننده برای بدن انسان است. طبع خنک و ضد عطش بودن آبلیمو به کار رفته در طرز تهیه موهیتو، یکی از دلایل توصیه های مختلف به استفاده از موهیتو در فصل گرم سال است.

طرز تهیه مهیتو در آموزشگاه آشپزی

تاریخچه ی موهیتو

هاوانا را زادگاه تولید موهیتو می شناسند البته لازم به ذکر است که در مورد زادگاه این نوشیدنی بحث های و اختلاف نظر هایی وجود دارد. در برخی از منابع آمده است که اهالی آمریکای جنوبی برای اولین بار به دستور طرز تهیه موهیتو دست پیدا کردند. البته در واقع آن ها برای درمان برخی بیماری ها اقدام به ترکیب مواد اولیه موجود در طرز تهیه موهیتو نمودند تا دارویی برای درمان آن بیماری ها پیدا کنند. جلوگیری و محافظت از شیوع عقرب در محیط کشتی ها از دلایلی بود که اقدام به ترکیب این مواد نمودند. آن ها از نعنا، شکر و آهک برای تهیه ی این داروهای مختلف استفاده نمودند اما لازم به ذکر است که در آن زمان موهیتو شناخته نشده بود و مجموعه ی این ترکیبات را به عنوان موهیتو نمی دانستند.

آموزش آشپزی - طرز تهیه مهیتو


بعضی از تاریخ نویسان ادعا دارند برده های آفریقایی که در قرن نوزدهم به کار در مزارع نیشکر مشغول بودند، در شکل گیری طرز تهیه موهیتو موثر بودند. آن ها از نوشیدنی نیشکر که جزو مواد موجود در طرز تهیه موهیتو بود، به عنوان نوشیدنی مورد علاقه استفاده می کردند.
مواد به کار رفته در طرز تهیه موهیتو و به طور کلی این نوشیدنی، جزو نوشیدنی های مورد علاقه ی نویسنده ی معروف "ارنست همینگوی" بوده است. یکی از دلایل معروف شدن این نوشیدنی هم می تواند همین مورد باشد که سبب شد در سراسر جهان تعداد زیادی از مردم به استفاده از این نوشیدنی بپردازند و از نوشیدن آن لذت ببرند.در سال 2016  طبق نظرسنجی ها و بررسی های انجام شده، موهیتو جزو پرطرفدارترین نوشیدنی ها در بسیاری از کشور های جهان از جمله کشور انگلیس و فرانسه بود.

طرز تهیه مهیتو در بهترین آموزشگاه آشپزی تهران

انواع دستور طرز تهیه موهیتو پرطرفدار

موهیتو را می توان یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در جهان دانست. خنکای دلنشین این نوشیدنی در کنار خواص بسیار زیاد آن توانسته است این میزان از محبوبیت را برای آن رقم بزند. شما برای داشتن یک تجربه دلنشین در دل تابستانی گرم می توانید روی این نوشیدنی گوارا حساب باز کنید. تشنگی زیاد و کمبود آب بدن یکی از مهم ترین مشکلات فصل تابستان است. افراد برای این مشکل راه حل های مختلفی را ارائه می دهند و یکی از بهترین راه حل ها می تواند تهیه موهیتو باشد. تصور کنید در یک روز تابستانی با گرمایی بسیار شدید بهترین آرزویی که می توانید داشته باشید چیست؟ قطعا آرزوی شما داشتن یک لیوان شربت خنک یا نوشیدنی دلنشین می باشد. برای رسیدن به این آرزو می توانید با مراجعه به سایت  آموزشگاه آشپزی ما، طرز تهیه موهیتو  را فرا بگیرید و تجربه ای باور نکردنی را داشته باشید.  آموزش آشپزی  می تواند یکی از فوق العاده ترین و هیجان انگیزترین کارهای دنیا باشد، اگر افراد را به همین سادگی به آرزوی خود برای داشتن یک لیوان شربت خوشمزه و خنک، برساند.  تهیه نوشیدنی موهیتو و استفاده از دستور طرز تهیه موهیتو برای اولین بار سبب شد تا علاقه مندان زیادی پیدا کند. همانند انواع غذاها و نوشیدنی های دیگری که در سرتاسر جهان موجود می باشند، طرز تهیه موهیتو هم با گسترش یافتن استفاده از موهیتو در سراسر جهان دچار تغییراتی شد و انواع دستورات متفاوت برای طرز تهیه موهیتو مورد استفاده قرار گرفت.در ادامه  طرز تهیه موهیتو  را با تنوع بسیار زیاد برای شما ذکر می کنیم:

موهیتو انبه

با افزودن انبه رسیده به دستور طرز تهیه موهیتو می توان یک موهیتوی شیرین و مفید تهیه نمود و مورد استفاده قرار داد. موهیتو انبه دارای خواص زیادی است و می تواند علاوه بر لذت نوشیدن یک نوشیدنی خنک، فواید زیادی هم برای سلامتی شما داشته باشد.انبه یک میوه محبوب تابستانی است که می توان با آن انواع شربت و مربا و خوراکی های خوشمزه را تهیه کرد. این میوه خوشرنگ را می توان تبلوری از نور خورشید دانست که با تلالو خود در بدن هر فرد زندگی دوباره ای را به او می بخشد. طرز تهیه موهیتو  انبه می تواند بهترین هدیه ای باشد که شما به دوستان و اقوام خود می دهید. با آموزش طرز تهیه موهیتو  انبه، می توانید تمام میهمانان خود را شگفت زده کنید. حتما آن ها از نوشیدن این موهیتو ی شیرین و دلچسب لذت خواهند برد. بعد از تهیه انبه برای آماده سازی این موهیتو حالا به دنیای موهیتو سفر می کنیم تا ببینیم این نوشیدنی خوشمزه چگونه آماده می شود؟

طرز تهیه موهیتو انبه

طرز تهیه موهیتو  انبه به این صورت است که در ابتدا شیره چند انبه نسبتا متوسط را می گیریم و کنار می گذاریم. در مرحله بعد طرز تهیه موهیتو  باید  یک ق چ شکر را به همراه 5 عدد نعناع و آب لیمو و رم را در لیوانی که قصد سرو موهیتو را در آن دارید، قرار داده و به خوبی هم بزنید. در این مرحله از  طرز تهیه موهیتو  حتما باید نعنا ها حالت کبود شکلی به خود بگیرند. حالا باید طبقاتی از یخ را بر روی ترکیبات خود در این مرحله از طرز تهیه موهیتو،  قرار دهید. هنگام بالا رفتن از پله یخی مراقب باشید که پله شما سر نخورد و زمین نخورید. یخ ها باد به درستی در مکان خود قرار بگیرند تا سانحه ای برای موهیتو شما پیش نیاید. شهد شیرین انبه را در مرحله چهارم از  طرز تهیه موهیتو  باید بر روی سایر ترکیبات خود بریزید. در صورتی که دوست داشته باشید می توانید از آب گاز دار هم برای خوش طعم تر کردن این موهیتو استفاده کنید. پیشنهاد آموزشگاه آشپزی ما به شما برای تزیین این موهیتو استفاده از چند برگ نعناع است که ظاهر زیبایی را به آن می بخشد.

موهیتو زغال اخته

علاقه به خوردنی های ترش مانند زغال اخته در بین تمام افراد جامعه دیده می شود. حال اگر زغال اخته را به ترکیبات به کار رفته در طرز تهیه موهیتو اضافه نمایید، می تواند لذت خوردن زغال اخته را دو چندان نمایید. موهیتو زغال اخته را به کسانی که به دنبال یک طعم فوق العاده می گردند، پیشنهاد می کنیم. زغال اخته ترش و خوشمزه می تواند انتخاب بسیار خوبی برای تهیه یک موهیتوی جذاب باشد. زغال اخته دارای مقادیر زیادی آنتی اکسیدان دارا می باشد و شما می توانید برای تقویت سیستم ایمنی بدن خود از آن استفاده کنید.  همچنین این میوه فوق العاده از ابتلای شما به سرطان جلوگیری می کند. اگر شما هم با شنیدن و یا دیدن خوراکی های ترش به میزان زیادی  بزاق دهانتان افزوده می گردد و برای به دست آوردن آن خوراکی ترش دچار دل ضعفه می گردید با  آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" همراه باشید تا طرز تهیه موهیتو زغال اخته را فرا بگیرید.

طرز تهیه موهیتو  زغال اخته

در مرحله اول طرز تهیه موهیتو  زغال اخته شما باید چند عدد برگ نعناع تازه را به همراه مقداری آبلیمو و نمک و شکر را داخل مخلوط کن بریزید و به آن ها زغال اخته هایی که یاد آور رنگ سرخ گل های شاداب طبیعت هستند را اضافه نمایید. در مرحله دوم  طرز تهیه موهیتو  باید این مواد را با هم ترکیب کنید تا به غلظت مناسبی برسد. آب گازدار در مرحله سوم  طرز تهیه موهیتو  به آن افزوده می گردد و حالا باید این نوشیدنی خوشرنگ و زیبا را در ظرف مناسب سرو کرد. بهترین پیشنهادی که آموزشگاه آشپزی  ما به شما می تواند ارائه دهد، استفاده از نعناع تازه و چند قطعه لیمو برای تزیین می باشد. در مرحله بعدی طرز تهیه موهیتو  می توانید با افزودن مقداری شکر یا عسل به این موهیتو طعم فوق العاده تری به آن ببخشید. البته این مرحله کاملا اختیاری و لزومی برای اجرای آن در صورت عدم تمایل شما وجود ندارد. نکته مهمی که در طرز تهیه موهیتو زغال اخته اهمیت دارد این است که می توان به کمک روغن برگ نعنا احتمال ترکیب شکر با آبلیمو را بالاتر برد.
شاید سرخی زغال اخته شما را به یاد سرخی انار بیاندازد و جالب تر این است که بعضی انارها هم طعم ترشی مانند زغال اخته دارند. اما زغال اخته شیرین طعم شیرین تری دارد و می تواند برای افرادی که طعم های ترش را زیاد دوست ندارند مطلوب تر باشد. با آموزش آشپزی درست و اصولی می توان به ترکیب درست مواد غذایی با هم و خلق طعم هایی متفاوت پرداخت. این موهیتو هم یکی از همان طعم های متفاوت است. شما در این مطلب با  طرز تهیه موهیتو  زغال اخته آشنا شدید تا بتوانید این طعم های متفاوت را تجربه کنید.

موهیتو خیار و ریحان

در  طرز تهیه موهیتو و به طور کلی انواع نوشیدنی های تابستانی، از مواد اولیه خنک کننده و دارای طبع سرد استفاده می شود. خیار هم از جمله میوه های دارای بسیار سرد است و از این رو استفاده از آن برای تهیه ی موهیتو می تواند یک نوشیدنی بسیار عالی و مناسب فصل گرم سال برای شما به ثمر آورد. ریحان هم از جمله سبزیجات بسیار مفید است که در کنار دیگر مواد اولیه می تواند در نهایت یک نوع موهیتوی بسیار خوشمزه ایجاد نماید.ریحان سبزی محبوب افراد زیادی است که از گذشته تا به حال مورد توجه شاعران و هنرمندان قرار گرفته است. به راستی که می توان با این  سبزی زیبا اثری هنری را خلق کرد. شما هنگام استفاده کردن از این سبزی دلنشین می توانید با مفهوم واقعی زندگی آشنا شوید و از عطر و طعم آن محسور گردید. برای آموزش موهیتو خیار و دستیابی به طرز تهیه موهیتو خیار باید در ابتدا مواد اولیه آن را تهیه کنید تا شما را به سفری کوتاه و خوشمزه ببریم. سفر ما به دنیای موهیتوها می باشد.

طرز تهیه خیار و ریحان

در مرحله اول طرز تهیه موهیتو  شما باید یک عدد خیار و حدود یک و نیم تا دو قاشق شکر تهیه کنید، یک عدد لیمو و چند برگ ریحان هم نیاز دارید. آب گاز دار هم می تواند حس خوبی در هنگام استفاده از این موهیتو به شما ببخشد و تهیه یک لیوان از این ماده هم خالی از لطف نیست.
در مرحله دوم طرز تهیه موهیتو  شما باید برگ های سبز ریحان را به همراه شکر و خیار در لیوانی که قصد سرو موهیتو را دارید سرو کنید. مرحله سوم  طرز تهیه موهیتو  اختصاص به افزودن آب گاز دار و یخ و آبلیمو دارد. به طور کلی باید مد نظر داشته باشید که آبلیمو پای ثابت همه موهیتوها می باشد و به هیچ عنوان حذف نمی شود. استفاده از این مواد برای ساختن یک موهیتو تازه واقعا می تواند جذاب باشد و دلیل این جذابیت تبلور رنگ سبز زنده خیار و ریحان است. این موهیتو به معنای واقعی کلمه از خوشبو ترین موهیتوها محسوب می گردد. اگر تمایل دارید که عطر خوشبوی ریحان را در فضای اطراف خود پخش کنید و با آن جسم خسته خود را کمی شاداب کنید، می توانید این موهیتو را امتحان نمائید. این موهیتو نیاز به تزیین خاصی ندارد و به تنهایی زیبایی خاصی دارد. با این موهیتو سرسبزی جنگل را به خود یادآور شوید.


موهیتو لیمو نعنا

موارد استفاده از لیموترش فقط به عنوان چاشنی برای غذاهای مختلفی همچون انواع سوپ ها و خورشت ها نمی باشد. لیموترش زمانی که به صورت ذرات کوچک و بزرگ در بین ترکیبات موجود در طرز تهیه موهیتو استفاده شود، می تواند طعم بسیار جالب و خوشمزه ای را ایجاد نماید. ضد سرطان بودن لیموترش هم از فواید نوشیدن لیموترش و به طور کلی تمام غذاهایی است که از لیموترش به عنوان ماده اولیه در آنها استفاده می شود، می باشد. لیموترش جزو معدود موادی است که صحت ضد سرطان بودن آن توسط محققین و پزشکان طی بررسی های متعدد ثابت شده است. پس نوشیدن موهیتو لیموترش نه تنها سبب کاهش عطش و تشنگی در فصل تابستان می باشد، بلکه می تواند سرطان را از شما دور کند.
لیمو یکی از بهترین طعم دهنده های جهان است و هر نوع غذای بد مزه ای را می تواند نجات ببخشد. بدون شک استفاده از این معجزه خلقت و معجزه دنیای آشپزی در هنگام  آموزش آشپزی می تواند این کار را بسیار جذاب و لذت بخش سازد. نعناع هم که تقریبا پای ثابت همه موهیتو ها می باشد و با عطر و طعم خود دل هر فردی را می برد. خواص این سبزی آن را به یکی از محبوب ترین سبزی ها تبدیل کرده است. همه ما در هنگام دل درد به عرق این سبزی معطر و دلنشین پناه برده ایم. پس می توان به طور ویژه ای با استفاده از این سبزی در موهیتو به افزایش میزان سلامت خودمان امیدوار باشیم.

طرز تهیه موهیتو نعناع و لیمو

در مرحله اول  طرز تهیه موهیتو  نعناع و لیمو باید مواد آن را با مقادیری که در پایین ذکر می شود تهیه کنید. برای تهیه این موهیتو به نصف پیمانه شکر و سه عدد لیموی تازه و نصف پیمانه برگ سبز نعناع نیاز داریم. در مرحله دوم  طرز تهیه موهیتو  نعناع باید آب و شکر را با هم ترکیب کنید و بر روی شعله گاز قرار دهید تا بجوشد. این ترکیب باید کنار گذاشته شود تا خنک شود. در مرحله سوم طرز تهیه موهیتو  نعناع و لیمو  باید همه مواد را به همراه شربت خنک شده در مخلوط کن بریزید تا به خوب با هم ترکیب شوند. قرار دادن یخ در این ترکیب می تواند به خنک شدن آن کمک زیادی کند و برای فصل تابستان مناسب تر می باشد. در مرحله آخر  طرز تهیه موهیتو  نعناع و لیمو به دو روش می توانید آن را سرو کنید. روش اول رد کردن ترکیب از صافی و صاف کردن آن است که در این صورت موهیتو شما شفاف خواهد بود. در روش دوم هم می توان ترکیب را از صافی رد نکرد و موهیتویی غلیظ را تجربه نمود. در آخر می توان این موهیتو را با نعناع و قطعاتی از لیمو تزیین کرد و این مساله کاملا به سلیقه شما وابسته است.
نکات مهمی درباره ی  طرز تهیه موهیتو  نعناع و لیمو وجود دارد و این نکات عبارتند از:
هسته های لیمو اگر گرفته نشوند تجربه تلخی را برای شما رقم خواهند زد. بدون شک هیچ کس از طعم تلخی لذت نمی برد و دوست ندارد که هنگام نوشیدن یک نوشیدنی خوشمزه هسته آن را از دهان خود خارج سازد.
نکته بعدی این است که بهتر است پوست لیموها را جدا سازید این می تواند برای تلخ نشدن موهیتو مناسب تر باشد. می توانید به جای همه پوست لیمو کمی از رنده شده آن را به موهیتو خود بیافزایید.

مواد لازم برای تهیه مهیو لیمو نعنا

  • یک قاشق غذا خوری شکر
  • برگ نعنا
  • به مقدار کافی یخ
  • 2 عدد لیموی ترش تازه
  • یک عدد سودا یا آب گاز دار یا نوشابه اسپرایت
     

طرز تهیه مهیتو لیمو نعنا

ابتدا یک قاشق شکر را در داخل یک لیوان بریزید و سپس لیمو ها را با پوست، برش های نازک میدهید و سپس این لیموهای برش داده شده را بر روی شکر بریزید و سپس برگ های نعنا را به آن اضافه کنید. سپس با یک وسیله مناسب لیموها و نعنا ها را در داخل لیوان بکوبید تا عصاره لیمو و نعنا با هم ترکیب شود. حال به مقدار زیاد یخ را روی مواد بریزید و در نهایت نوشابه اسپرایت یا آب گاردار را روی آن‌ها بریزید. موهیتو نعناع را با برش‌های نازک لیمو و برگ نعناع تازه تزیین کنید.
لیمو یکی از بهترین طعم دهنده های جهان است و هر نوع غذای بد مزه ای را می تواند نجات ببخشد. بدون شک استفاده از این معجزه خلقت و معجزه دنیای آشپزی در هنگام  آموزش آشپزی می تواند این کار را بسیار جذاب و لذت بخش سازد. نعناع هم که تقریبا پای ثابت همه موهیتو ها می باشد و با عطر و طعم خود دل هر فردی را می برد. خواص این سبزی آن را به یکی از محبوب ترین سبزی ها تبدیل کرده است. همه ما در هنگام دل درد به عرق این سبزی معطر و دلنشین پناه برده ایم. پس می توان به طور ویژه ای با استفاده از این سبزی در موهیتو به افزایش میزان سلامت خودمان امیدوار باشیم. در مرحله اول  طرز تهیه موهیتو  نعناع و لیمو باید مواد آن را با مقادیری که در پایین ذکر می شود تهیه کنید. برای تهیه این موهیتو به نصف پیمانه شکر و سه عدد لیموی تازه و نصف پیمانه برگ سبز نعناع نیاز داریم. در مرحله دوم  طرز تهیه موهیتو  نعناع باید آب و شکر را با هم ترکیب کنید و بر روی شعله گاز قرار دهید تا بجوشد. این ترکیب باید کنار گذاشته شود تا خنک شود. در مرحله سوم طرز تهیه موهیتو  نعناع و لیمو  باید همه مواد را به همراه شربت خنک شده در مخلوط کن بریزید تا به خوب با هم ترکیب شوند. قرار دادن یخ در این ترکیب می تواند به خنک شدن آن کمک زیادی کند و برای فصل تابستان مناسب تر می باشد. در مرحله آخر  طرز تهیه موهیتو  نعناع و لیمو به دو روش می توانید آن را سرو کنید. روش اول رد کردن ترکیب از صافی و صاف کردن آن است که در این صورت موهیتو شما شفاف خواهد بود. در روش دوم هم می توان ترکیب را از صافی رد نکرد و موهیتویی غلیظ را تجربه نمود. در آخر می توان این موهیتو را با نعناع و قطعاتی از لیمو تزیین کرد و این مساله کاملا به سلیقه شما وابسته است.
نکات مهمی درباره ی  طرز تهیه موهیتو  نعناع و لیمو وجود دارد و این نکات عبارتند از:
هسته های لیمو اگر گرفته نشوند تجربه تلخی را برای شما رقم خواهند زد. بدون شک هیچ کس از طعم تلخی لذت نمی برد و دوست ندارد که هنگام نوشیدن یک نوشیدنی خوشمزه هسته آن را از دهان خود خارج سازد.
نکته بعدی این است که بهتر است پوست لیموها را جدا سازید این می تواند برای تلخ نشدن موهیتو مناسب تر باشد. می توانید به جای همه پوست لیمو کمی از رنده شده آن را به موهیتو خود بیافزایید.

 

مهیتو لیمو ترش


موهیتو آناناس

آناناس نیز از جمله میوه های دارای خواص آنتی اکسیدان است که سبب جلوگیری از ایجاد بیماری هایی همچون مشکلات قلبی عروقی، مشکلات گوارشی و فشار خون می شود. افزودن آن به دستور طرز تهیه موهیتو هم می تواند سبب افزودن این خاصیت ها در هنگام نوشیدن موهیتو آناناس شود. آناناس دارای قیمت بالایی است و خرید و مصرف آن به تنهایی برای خیلی از افراد امکان پذیر نمی باشد. اما استفاده اندک از آن در موهیتو می تواند قیمت آن را پایین تر بیاورد و در ضمن در واقع شما لذت استفاده از یک نوشیدنی را هم خواهید داشت..آناناس با آن تاجی که بر سر دارد می تواند تداعی کننده یک شاه پرقدرت باشد و مانند انار شاید بتوان آناناس را هم شاه میوه ها دانست. با این تفاوت که این شاه قیمت بالاتری دارد و تاج بلندتری را هم دارا می باشد. طعمی که آناناس به موهیتو می بخشد واقعا ارزش خرید این میوه و تهیه موهیتو از آن را دارد. باید یک بار آن را تجربه کنید تا برای همیشه طعم آن در خاطر شما باقی بماند. با این موهیتو می توانید خاطره سازی کنید و از مرور خاطرات خود لذت ببرید. این موهیتو برای یک دورهمی خانوادگی بسیار مناسب می باشد و جمع خانواده شما را گرم تر می کند. این یکی از مهم ترین خصوصیات آموزش آشپزی  است که می توان به کمک آن اعضای خانواده را دور هم جمع کرد.

طرز تهیه موهیتو اناناس

در مرحله اول  طرز تهیه موهیتو  آناناس باید مواد آن را تهیه کرد برای این کار به 300 گرم آناناس و دو عدد لیمو و دو قاشق شکر و چند برگ نعناع نیاز دارید. سودای سرد به اندازه دو لیوان و چند قطره رنگ خوراکی سبز هم میتواند زیبایی این موهیتو را بیشتر سازد. اگر نوشیدنی مناسب فصل تابستان می خواهید باید به فکر اضافه کردن چند تکه یخ هم باشید. در مرحله اول  طرز تهیه موهیتو  آناناس باید از شر هسته های لیموترش خلاص شوی تا آه تلخ آن ها دامن موهیتوی شما را نگیرد.سپس مواد اولیه یعنی آناناس و شکر و آبلیمو را همراه با یخ و سودا و رنگ درون مخلوط کن بریزید و بگذارید به خوبی ترکیب شوند. نعناع نباید در این ترکیب درسته باقی بماند و باید به خولی خرد گردد. در مرحله آخر طرز تهیه موهیتو  آناناس می توانید آن را با خود آناناس تازه و نعنا تزیین کنید. مواد اولیه ای که برای شما ذکر کردیم برای 4 نفر مناسب می باشد و برای تعداد بیشتر شما باید مواد بیشتری را طبیعتا استفاده نمایید.

موهیتو مویز و اسطوخودوس

مویز طبع گرمی دارد و افزودن آن به ترکیبات به کار رفته در طرز تهیه موهیتو می تواند طبع آن را کمی معتدل تر نماید. در ضمن استفاده از اسطوخودوس که نوعی گیاه مفید می باشد، می تواند موهیتو را به یک ترکیب مغذی تر تبدیل نماید. از جمله فواید این گیاه می توان به درمان مشکلات گوارشی، کمک به تقویت قلب و سیستم ایمنی بدن اشاره نمود.اسطوخودوس را شاید بتوان دارویی برای کاهش فشار عصبی و پایین آوردن میزان استرس های وارده بر مردم این روزگار دانست. اگر بتوان نوشیدنی یافت که هم بدارای فواید زیادی باشد و هم آرام بخش باشد و میزان حرارت بدن انسان را در فصل گرما کم کن و به او خنکایی مطلوب بخشد، قطعا بهترین نوشیدنی جهان را یافته ایم. نیازی نیست زیاد به دنبال این نوشیدنی بگردید زیرا  آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"  ما قصد دارد بهترین نمونه این نوشیدنی را به شما آموزش دهد.  آموزش آشپزی  با سلامتی و اهمیت دادن به سلامتی رابطه مستقیمی دارد و آموزش بهترین ها به شما رسالت ما می باشد.

طرز تهیه موهیتو  اسطوخودوس

در مرحله اول طرز تهیه موهیتو  اسطوخودوس و مویز باید به دنبال تهیه مواد اولیه باشید. مهم ترین ماده برای این کار مویز و اسطوخودوس است که به میزان لازم آن را تهیه می کنید. یک عدد شربت اسطوخودوس و 8 تا 10 عدد نعناع را به همراه یک دوم لیوان آبلیمو را با  یک رم سفید و چند عدد مویز برای  این کار نیاز دارید. برای یک لیوان شربت اسطوخودوس به یک فنجان شکر و و دو فنجان آب و 4 قاشق اسطوخودوس خشک و مویزها  را با هم ترکیب می کنیم. در مرحله دوم  طرز تهیه موهیتو  اسطوخودوس و مویز  باید تمام مواد را با هم به مدت 10 دقیقه بجوشانید. و در زمان به جوش آمدن آن حتما آن را هم بزنید. البته می توانید در صورت تمایل اسطوخودوس بیشتری بریزید و آن را 15 تا 20 دقیقه بجوشانید.  پس از جوشیدن این ترکیب حالا آنر ا در مرحله سوم  طرز تهیه موهیتو  باید آن را در لیوان مخصوص سرو ریخته و با تعدادی مویز و کمی اسطوخودوس تزیین کنید.

موهیتو هلو

هلوی زیبا یکی از بهترین میوه های تابستانی است که می تواند با طعم دلنشین خود شما را به دنیای شیرین طعم های دلنشین ببرد. آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" قصد دارد شما را به دنیای شیرین موهیتو هلو ببرد.

طرز تهیه موهیتو هلو

در مرحله اول طرز تهیه موهیتو هلو  شما باید در ابتدا یک فنجان آب هلو و دو فنجان هلو خرد شده را به همراه یک فنجان شربت شکرو دو عدد لیمو و یک چهارم فنجان نعنا با هم ترکیب کنید. برای بهتر ترکیب شدن این مواد باید به کمک مخلوط کن آن ها را هم بزنید. در مرحله دوم طرز تهیه موهیتو  هلو شما باید یک پلکان یخ در داخل لیوان مخصوص سرو موهیتو بسازید. در مرحله سوم  طرز تهیه موهیتو  هلو شما این موهیتو را بر روی این پلکان ریخته و با تزیین کردن آن به کمک نعنا و هلو آن را سرو کنید. هلو میوه ای است که به عنوان ضرب المثلی برای زیبایی شناخته می شود و بدون شک موهیتوی آن هم ترکیبی از رنگ های زیبا و روح بخش خواهد بود که می تواند تداعی کننده غروب خورشید باشد. هلو یکی از بهترین ها می باشد و انتخاب آن برای تهیه موهیتو می تواند بسیار کار جالب و قشنگی باشد.

موهیتو هندوانه

هندوانه مهم ترین میوه تابستانی است، به نظر شما خانه می تواند بدون هندوانه رنگ و بوی تابستان را به خود بگیرد؟ اگر نمی تواند پس چگونه انتظار داشته باشیم که موهیتوی تابستانی ما بدون هندوانه باشد؟ علاوه بر این هندوانه برای رفع عطش بسیار مفید است و گزینه عالی برای تابستان می باشد. رنگ سرخ آن می تواند انرژی فوق العاده ای به شما ببخشد.

طرز تهیه موهیتو  هندوانه

در مرحله اول طرز تهیه موهیتو  هندوانه شما در ابتدا دو فنجان هندوانه را به همراه آب گاز دار و دو عدد لیمو و مقداری نعنا و شربت شکر که از ترکیب آب و شکر به دست می آید را در مخلوط کن می ریزید و به خوبی ترکیب می کنید. در مرحله دوم  طرز تهیه موهیتو  شما باید ترکیب را در لیوانی پر از طبقات یخی سفید و زیبا ریخته و با تکه های هندوانه  نعنا آن را تزیین کنید. هندوانه میوه خاطره انگیزی است و در مراسمات مختلفی استفاده می شود. این میوه محبوبیت زیادی در بین ایرانی ها دارد. با سرو این موهیتو در میهمانی های خانوادگی و با اشتراک گذاری طرز تهیه موهیتو  هندوانه با سایر آشنایان آن ها را خوشحال کنید.

موهیتو توت فرنگی

توت فرنگی میوه محبوب بچه ها است و حتی در بین بزرگ تر ها هم طرفداران زیادی دارد. این میوه دارای خواص بسیاری می باشد و سرشار از آنتی اکسیدان ها می باشد. با این میوه می توانید به جنگ سرطان بروید.
برای این که بچه ها را در فصل تابستان با یک موهیتو جذاب خوشحال کنید با آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" همراه شوید، تا حین آموزش آشپزی و  طرز تهیه موهیتو  توت فرنگی شما را به دنیایی قرمز و جذاب با خال خال هایی به شکل توت فرنگی ببریم.  راستی دنیای قرمز و خال خالی به نظر شما جذاب نیست؟

طرز تهیه مهیتو توت فرنگی

در مرحله اول طرز تهیه موهیتو  توت فرنگی شما برای هر لیوان موهیتو سه تا پنج عدد توت فرنگی را با چهار شاخه نعنا به همراه نصف لیمو ترش تازه  و نیم پیمانه عرق نعنا و آب گاز دار را تهیه می کنیم و کنار می گذاریم.
در مرحله دوم طرز تهیه موهیتو  شما باید شربت آن را آماده سازید که برای این کار یک پیمانه شکر و آب را به همراه نعنا و آب لیمو با هم ترکیب می کنید در کناری قرار می دهیم. در مرحله سوم  طرز تهیه موهیتو  توت فرنگی باید توت فرنگی ها را از وسط به دو نیم کرده و بخشی از آن ها را هم بکوبیم. در مرحله چهارم طرز تهیه موهیتو   همه این مواد را در پارچی می ریزیم و به خوبی ترکیب می کنیم. پس از این مرحله در مرحله پنجم طرز تهیه موهیتو  باید آن را در لیوان مخصوص سرو ریخته و چند قطعه یخ را در آن قرار دهیم. می توان در این مرحله با مقداری توت فرنگی موهیتو را تزیین کرد. در  طرز تهیه موهیتو  توت فرنگی باید به چند نکته توجه کرد. این موهیتو برای  عصرانه بسیار مفید می باشد و برای میان وعده بچه ها گزینه بسیار مناسبی می باشد.
شما برای گذراندن اوقات خوشی همراه با فرزندان خود می توانید از  طرز تهیه موهیتو  توت فرنگی استفاده کرده و اقدام به تهیه آن کنید. آموزشگاه آشپزی  ما با به اشتراک گذاری طرز تهیه موهیتو های مختلف به شما برای گذراندن لحظات زیبا کنار خانواده خود، کمک زیادی خواهد کرد.

 

شیوه های یادگیری طرز تهیه موهیتو

موهیتو به عنوان یک نوشیدنی پرطرفدار در انواع رستوران ها و کافی شاپ ها سرو می شود. پس کافی من ها باید طرز تهیه موهیتو را از طریق آموزشگاه آشپزی که در سطح شهر های مختلف وجود دارد، بیاموزند تا بتوانند مشتریان زیادی را جلب کنند. برای یادگیری طرز تهیه موهیتو و انواع نوشیدنی ها و غذاهای پرطرفدار می توانید از انواع آموزشگاه آشپزی غیر حضوری و آنلاین استفاده کنید.

طرز تهیه مهیتو

طرز تهیه مهیتو - آموزشگاه آشپزی

 

مقالات مرتبط:

1
دیدگاه
دیدگاه کاربران
mohammad در ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۰ گفته:
عالی بود مرسی