مشاوره میخواید یا سؤال دارید؟ :
۰۲۱۶۶۷۱۵۴۶۶

معرفی فینگرفود

۱۴
آبان ۱۳۹۸ /
نویسنده سرآشپز فرنود
فینگر فود یا غذای انگشتی یکی از محبوب ترین نوع میان وعده ها می باشد که امروزه به طور وسیع در مجالس و مهمانی های مختلف تهیه برای پذیرایی به کار می رود. این نوع از خوراکی ها به آسانی تهیه می شود و دارای تنوع زیادی است. برای دستیابی به طرز تهیه ی انواع این خوراکی ها با آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" همراه باشید.
 

فینگرفود چیست

به احتمال زیاد تاکنون اسم فینگر فود ها را شنیده اید و در بسیاری از مراسم و جشن ها طعم آنها را چشیده اید. برخی از افراد فکر می کنند که فینگر فود ها غذایی جدید می باشد که با به وجود آمدن آشپزی مدرن توانسته اند جایگاه ویژه ای را کسب کنند ولی واقعیت این نیست، زیرا این نوع خوراکی ها همواره از دیرباز در بین ملل مختلف مورد استفاده قرار می گرفت. در بیشتر اوقات از فینگرفود ها به عنوان لقمه کوچک یاد می شود. ساده ترین نوع این خوراکی که همه ی ما تا به حال آن را تجربه کرده ایم نان، پنیر و سبزیجات می باشد البته امروزه با استفاده و بهره مندی از شیوه و تجهیزات جدید به ما فرصت دهنده است این نوع خوراکی ها را با ساختار دیگر تهیه و تزیین کنیم به گونه ای که در نگاه اول به عنوان یک غذای جدید به نظر برسد.
 امروزه فینگرفود ها طرفداران بسیاری به ویژه جوانان دارد و اگر مادران اندکز سیاست داشته باشند می توانند به راحتی با استفاده از این نوع خوراکی ها برخی از مواد مغذی الزامی که کودکان از خوردن آنها امتناع می کنند به شکلی مطلوب و مورد پسند آن ها تبدیل کنند. ما در آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"  سعی کرده ایم انواع مختلف از این نوع خوراکی ها را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. طرز تهیه انواع فینگرفود ها به همراه نکات ویژه را با ما فرا بگیرید. زمانی که بتوانید تجربه ی کافی در تهیه ی انواع مختلف از این خوراکی را کسب کنید می توانید به آسانی مطابق با سلیقه ی خود فینگر فودهای جدیدی را به لیست غذاهای مورد دلخواه اضافه کنید.

طرز تهیه فینگرفود- آموزشگاه آشپزی

انواع فینگرفود

تنوع بسیار وسیعی از فینگر فود ها در دست است و روزانه نیز به لیست آنها موارد جدیدی افزوده می شود.
انواع فینگر فود شامل موارد زیر است:

  • رول سوسیس
  • سوسیس سیخی
  • قطعات کوچک گوشت
  • سیخ پنیر و زیتون
  • نان پیتا
  • ساندویچ پیتزا و...

اگر بخواهیم به طور کلی فینگرفود ها را دسته بندی کنیم، موارد زیر قابل ارزیابی است:


فینگرفودهای گرم

این خوراکی ها باید بلافاصله بعد از تهیه شدن خورده شوند؛ زیرا ممکن است بعد از سرد شدن طعم مطلوب و دلخواهی را نداشته باشد. اگر چه برای مجالس و جشن های ویژه گزینه ی خوبی نیست ولی برای دورهمی های خانوادگی و دوستان می تواند گزینه ی خوبی باشد از انواع آن ها می توان به اسپایسی، روماکی و... اشاره کرد.

فینگرفودهای سرد

این نوع خوراکی ها بعد از آماده شدن در یخچال قرار داده می شود و بهتر است آنها را سرد میل کنید. این نوع خوراکی از محبوب ترین نوع آن ها به ویژه برای مجالس مختلف است. تهیه ی آنها نیز معمولا آسان است و بیشتر ما همواره طرفدار این نوع خوراکی های سرد هستیم. از جمله این خوراکی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد: الویه، کاناپ و کوکو


فینگرفودهای دریایی

این نوع خوراکی ها اگر چه در فرهنگ ایرانی از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار نیست ولی امروزه در بخش اعظم جهان به ویژه کشورهای نزدیک دریا و اقیانوس از توجه بسیاری بهره مند است. از جمله این نوع خوراکی ها می توان به سوشی و میگو اشاره کرد. افراد معدودی طرفدار این نوع غذاها هستند به همین دلیل در انتخاب آن برای فینگر فود یک مجلس باید از سلیقه و عادت غذایی افراد حاضر مطمئن باشید زیرا اگر مورد پسند نباشد همه ی زحماتتان به باد خواهد رفت.

طرز تهیه فینگر فود- آموزشگاه آشپزی

نکات دانستنی در مورد فینگرفود

 فینگر فود یک واژه ی انگلیسی است و اگر بخواهیم آن را ترجمه کنیم می شود غذای انگشتی. دلیل نامگذاری این خوراکی آن است که که به آسانی می توان آن را با دست میل کرد. تکه های غذایی کوچک که به عنوان میان وعده گزینه ی بسیار مطلوبی است. در نظر داشته باشید اگر به میزان کالری موجود در این نوع از خوراکی توجه نکنیم ممکن است در کوتاه مدت گرفتار مشکلات اضافه وزن باشیم به همین دلیل حتما اعتدال را رعایت کنید. آیا زمان آن نرسیده است که لیستی از انواع فینگر فود ها را یاد بگیرید و برای عزیزان خود میان وعده های به یاد ماندنی و خوشمزه درست کنید؟ چرا زمان آن فرا رسیده است پس با آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"  همراه باشید تا بتوانید اطلاعات کامل را در مورد طرز پخت و تهیه انواع مختلف فینگر فود را فرا بگیرید. در بیشتر کشورهای خارجی این نوع خوراکی به عنوان پیش غذا در نظر گرفته می شود و معمولا با چنگال و چاقو میل می شود. نمی توان آن ها را به عنوان یک وعده ی غذایی کامل در نظر گرفت مگر آنکه از مواد غذایی مغذی در تهیه ی آن استفاده شود.

طرز تهیه فینگر فود- آموزشگاه آشپزی

اهمیت فینگرفود

دلیل آنکه فینگر فود ها امروزه توانسته اند جایگاه ویژه ای کسب کنند و به طور عمده در مهمانی و مجالس گوناگون به چشم بخورد آن است که این خوراکی ها به آسانی آماده و تهیه می شود و همچنین هزینه ی لازم برای تهیه ی آن ها نیز بسیار مطلوب و به صرفه است. از سوی دیگر به عنوان یک میان وعده به طور کافی مقوی و دارای نکات مثبت است. شما برای تهیه ی آنها مجبور نیستید زمان بیشتری را صرف کنید. در گذشته از آنجا که خوردن غذا با دست بسیار رونق داشت انواع مختلفی از فینگر فودها تهیه می شد به همین دلیل تحت هیچ شرایط این خوراکی ها به تازگی وارد دنیای آشپزی نشده است. از آن جا که برای افراد حاضر در یک مجلس یا مهمانی قرار است فینگر فود تهیه شود باید متناسب با تعداد حاضرین موجود مواد استفاده نیز بیشتر باشد به همین دلیل در اصول های ویژه که به طرز پخت آنها اشاره می شود همواره حجم زیادی از مواد غذایی در نظر گرفته می شود. این بار سعی کنید با آموزش و تهیه فینگر فودهای مختلف در مهمانی و مجالس توجه همه را به سوی خود جلب کنید، دوستانتان باید بدانند شما چه مهارت های ویژه ای در آشپزی دارید. برای دستیابی به لیست انواع فینگر فودها با آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"  همراه باشید.

0
دیدگاه
دیدگاه کاربران