معرفی فینگرفود

۱۴
آبان ۱۳۹۸ /
نویسنده سرآشپز فرنود

فینگر فود یا غذای انگشتی یکی از محبوب ترین نوع میان وعده ها می باشد که امروزه به طور وسیع در مجالس و مهمانی های مختلف تهیه برای پذیرایی به کار می رود. این نوع از خوراکی ها به آسانی تهیه می شود و دارای تنوع زیادی است. برای دستیابی به طرز تهیه ی انواع این خوراکی ها با آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" همراه باشید.به طور کلی باید گفت که فینگرفود ها یا غذاهای انگشتی، فواید بسیار زیادی دارند و اهمیت زیادی در میان انواغ غذاها پیدا کرده اند و افراد زیادی در جامعه به استفاده از فینگرفود ها در میهمانی ها و جشن های خود اهمیت می دهند.

 
فهرست مطالب
 

 

فینگرفود چیست

به احتمال زیاد تاکنون اسم فینگر فود ها را شنیده اید و در بسیاری از مراسم و جشن ها طعم آنها را چشیده اید. برخی از افراد فکر می کنند که فینگر فود ها غذایی جدید می باشد که با به وجود آمدن آشپزی مدرن توانسته اند جایگاه ویژه ای را کسب کنند ولی واقعیت این نیست، زیرا این نوع خوراکی ها همواره از دیرباز در بین ملل مختلف مورد استفاده قرار می گرفت. در بیشتر اوقات از فینگرفود ها به عنوان لقمه کوچک یاد می شود. ساده ترین نوع این خوراکی که همه ی ما تا به حال آن را تجربه کرده ایم نان، پنیر و سبزیجات می باشد البته امروزه با استفاده و بهره مندی از شیوه و تجهیزات جدید به ما فرصت دهنده است این نوع خوراکی ها را با ساختار دیگر تهیه و تزیین کنیم به گونه ای که در نگاه اول به عنوان یک غذای جدید به نظر برسد.
 امروزه فینگرفود ها طرفداران بسیاری به ویژه جوانان دارد و اگر مادران اندکز سیاست داشته باشند می توانند به راحتی با استفاده از این نوع خوراکی ها برخی از مواد مغذی الزامی که کودکان از خوردن آنها امتناع می کنند به شکلی مطلوب و مورد پسند آن ها تبدیل کنند. ما در آموزشگاه آشپزی آشپزشو قنادشو سعی کرده ایم انواع مختلف از این نوع خوراکی ها را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. طرز تهیه انواع فینگرفود ها به همراه نکات ویژه میتوانید در دوره تدارک دیده شده توسط استاد فرنود برای شما عزیران، مشاهده فرمایید. برای ورود به صفحه دوره فینگرفود بر روی عبارت " دوره آموزش کاربردی فینگرفود " کلیک نمایید.

طرز تهیه فینگرفودهای خاص در آموزشگاه آشپزی آشپزشو

نگاه کوتاهی به تاریخچه ی فینگر فود

مردمان ساکن کشور فرانسه از قرن هجدهم از غذاهایی استفاده کردند که در آن زمان به جای فینگرفود، به آن کانپس می گفتند. فرانسوی ها با قرار دادن برخی مواد در داخل تکه ای نان، غذاهایی در اصطلاح به اندازه ی انگشت یا همان فینگر فود را وارد برنامه ی غذایی خود نمودند. سپس پس از گذشت مدتی، استفاده از فینگر فود ها در میان قبایل آمریکایی گسترش یافت. سیاست استفاده از این تکه های کوچک و تک نفره ی غذا در مهمانی ها و مجالس جشن های مختلف در آمریکا، راحت بودن امکان توانایی حمل یک فینگرفود تک نفره با یک ظرف نوشیدنی به صورت همزمان بود. افراد در هنگام حضور در این گونه جشن ها می توانستند به راحتی فینگرفود و نوشیدنی تهیه شده در جشن را سرو نمایند. این امر در صورت نبود فینگر فود ها و تنها وجود غذاهای پرحجم، امکان راحتی هرفرد در استفاده از غذاها نبود. با این کار هر فرد با برداشتن نوشیدنی و فینگرفود خود، می توانست در گوشه ای بنشیند و غذاها را میل نماید. از فینگر فود های که در آن زمان ها مورد استفاده قرار می گرفت می توان به فینگر فود بال بوفالو اشاره نمود. این فینگر فود اولین بار توسط یک آمریکایی برای فرزندش در نیمه شب تهیه شد.

انواع فینگرفود

تنوع بسیار وسیعی از فینگر فود ها در دست است و روزانه نیز به لیست آنها موارد جدیدی افزوده می شود.
انواع فینگر فود شامل موارد زیر است:

رول سوسیس
سوسیس سیخی
قطعات کوچک گوشت
سیخ پنیر و زیتون
نان پیتا
ساندویچ پیتزا و...

اگر بخواهیم به طور کلی فینگرفود ها را دسته بندی کنیم، موارد زیر قابل ارزیابی است:


فینگرفودهای گرم

این خوراکی ها باید بلافاصله بعد از تهیه شدن خورده شوند؛ زیرا ممکن است بعد از سرد شدن طعم مطلوب و دلخواهی را نداشته باشد. اگر چه برای مجالس و جشن های ویژه گزینه ی خوبی نیست ولی برای دورهمی های خانوادگی و دوستان می تواند گزینه ی خوبی باشد از انواع آن ها می توان به اسپایسی، روماکی و... اشاره کرد.

طرز تهیه فینگرفود گرم

فینگرفودهای سرد

این نوع خوراکی ها بعد از آماده شدن در یخچال قرار داده می شود و بهتر است آنها را سرد میل کنید. این نوع خوراکی از محبوب ترین نوع آن ها به ویژه برای مجالس مختلف است. تهیه ی آنها نیز معمولا آسان است و بیشتر ما همواره طرفدار این نوع خوراکی های سرد هستیم. از جمله این خوراکی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد: الویه، کاناپ و کوکو

طرز تهیه فینگرفود سرد


فینگرفودهای دریایی

این نوع خوراکی ها اگر چه در فرهنگ ایرانی از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار نیست ولی امروزه در بخش اعظم جهان به ویژه کشورهای نزدیک دریا و اقیانوس از توجه بسیاری بهره مند است. از جمله این نوع خوراکی ها می توان به سوشی و میگو اشاره کرد. افراد معدودی طرفدار این نوع غذاها هستند به همین دلیل در انتخاب آن برای فینگر فود یک مجلس باید از سلیقه و عادت غذایی افراد حاضر مطمئن باشید زیرا اگر مورد پسند نباشد همه ی زحماتتان به باد خواهد رفت.

فینگر فود دریایی در بین انواع فینگر ففود ها موجود به عنوان یکی از خوراکی های لاکچری در نظر گرفته می شود . این نوع از فینگر فودها در بین همه ی افراد از محبوبیت یکسانی برخوردار نیستند و در مقایسه با برخ از انواع انها شاید هزینه بر و زمان گیر باشند ولی ارزش ان را دارند.

زیبا ترین فینگرفودهای ایران در آمورشگاه آشپزی آشپزشو قنادشو

معرفی فینگر فود گرم

فینگر فود گرم یکی دیگر از انواع فینگر فود ها می باشد که توانسته است همواره در مراسم های مختلف از محبوبیت بالایی برخوردار باشد در این بخش از مقاله سعی داریم با ارائه ی اطلاعات مفید و ارزشمندی در مورد این نوع از خوراکی ها به طور ویژه دلیل محبوبیت و البته نحوه  تهیه ی آن ها آشنا شویم. در مقابل فینگر فود گرم می توانیم به فینگر فود های سرد اشاره کنیم .
 در حالت کلی هر فینگر فودی را که بتوانیم قبل از سرو کردن گرم کنیم و یا گرم کردن یکی از شرط های مهم برای سرور کردن ان باشد در این صورت می توانیم آن را فینگر فود گرم در نظر بگیریم. هر کدام از انواع فینگر فود ها می تواند یکی گزینه ی مناسبی برای مراسم های مختلف در نظر گرفته شود به همین دلیل آشنایی با طرز تهیه ی انواع مختلف از فینگر فود ها گزینه ی مطلوبی است که شما را با انواع مختلف از این نوع خوراکی ها آشنا می کند در این صورت در تهیه ی آنها حق انتخاب بیشتری خواهید داشت . آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" برای این منظور در خدمات شما عزیزان است ما دوره های ویژه برای آموزش انواع مختلف از فینگر فود ها به ویژه فینگر فود گرم را در اختیار شما قرار خواهیم داد با ما میتوانید مهارت های خود در این زمینه در کوتاهترین مدت زمان به طور ویژه گسترش دهید. اطلاعات کامل در مورد دوره ها را با مراجعه به صفحه ی اصلی وب سایت مان به دست آورید.

دلیل محبوبیت فینگر فود گرم

فینگر فود در روزهای اخیر به یکی از محبوب ترین غذاهای تهیه  شده در بسیاری از از مراسم در نظر گرفته می شود این نوع از غذاها به راحتی تهیه می شوند و البته به راحتی سرو می شوند معمولا برای سرو کردن آنها نیازی به استفاده از قاشق و چنگال نیست به همین دلیل از آنها به عنوان خوراکی انگشتی یاد می شود همین اکنون می توانید در صفحه ی اصلی آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" اطلاعات بسیار مفیدی در مورد در تهیه ی انواع مختلف از فینگر فود گرم را به دست آورید پیشنهاد ما این است اگر برای اولین بار قصد تهیه ی هر کدام از انواع فینگر فود گرم را دارید ابتدا به صورت آزمایشی تهیه  کنید در این حالت می تواند تصمیم بگیرید که این خوراکی برای یک مراسم ویژه می تواند گزینه ی خوبی باشد یا نه.
اگر چه تاریخچه ی فینگر فود به دوران های بسیار قبل زمانی که استفاده از قاشق و چنگال مرسوم نبوده است ولی در سال 1319 یک کافه ی امریکایی برای اینکه بتواند راحتی و آسایش بیشتری را فراهم کند و البته از مواد اولیه  ی ساده با در نظر گرفتن طرح های شیک استفاده کرده باشد توانست سرآغازی برای انواع مختلف از فینگر فود ها در نظر گرفته باشد . جالب است بدانید که در برخی از مواقع به انواع مختلف از فینگر فود ها ، کاناپه گویند . فینگر فود گرم می تواند یک گزینه و انتخاب خوب برای برای جشن های مختلف و مهمانی های گوناگون باشد اگر چه در مقایسه با فینگر فود های سرد هنگام سرو آن نیازمند گرم کردن آنها هستید ولی تنوع مختلفی برای این نوع از فینگر فود ها موجود است. البته ناگفته نماند با یک بررسی ساده می توان متوجه شد که فینگر فود گرم در مقایسه با سایر انواع آن از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

طرز تهیه فینگرفود گرم

این مقاله برای آنهایی که علاقه مند هستند تا طرز تهیه فینگر فود گرم را یاد بگیرند خالی از لطف نیست، برای اینکه بتوانید طرز تهیه فینگر فود گرم را یاد بگیرید باید بدانید که فینگر فود گرم یکی از انواع فینگر فود است که طرفداران بسیاری دارد.

طرز تهیه فینگر فود گرم

اگر تصمیم دارید میهمانان خود را با انواع فینگر فود های گرم سوپرایز کنید علاوه بر اشتیاق به سرو فینگر فود بهتر است طرز تهیه فینگر فود گرم را هم به خوبی یاد بگیرید. اما پیش از آن باید به دنبال آموزشگاه های مناسب باشید، آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" یکی از همان آموزشگاهی ست که شما می توانید به آن اعتماد کنید، کادر آموزشی آموزشگاه آشپزی آشپز شو قناد شو توانسته است با ارائه بهترین دستور العمل ها بسیاری را به آشپزی علاقه مند کند.
در میان علاقه مندان به آشپزی و یا آموزش آشپزی افرادی هستند که علاوه بر اشتیاقی به آشپزی قصد دارند در این حرفه به فعالیت بپردازند و وارد این مسیر شغلی شوند، شاید شما به دنبال مهاجرت از طریق آشپزی هستید یا اهدافی دارید که لازمه آن کسب مدرک بین المللی آشپزی باشد.
خبر خوش این است که آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" به راحتی می تواند به تمام سوالات شما در زمینه آموزش آشپزی و یا دریافت مدرک بین المللی آشپزی پاسخ دهد و شما را تا پایان این مسیر همراهی کند.

 طرز تهیه فینگر فود گرم بورک،آموزش آشپزی

فینگرفود گرم:توپ سوسیسی

در صورتی که امکانات لازم جهت تهیه فینگر فود های گرم را دارید، آموزش طرز تهیه فینگر فود گرم برای شما کار دشواری نخواهد بود تنها کافی ست فینگر فود مورد علاقه خود را انتخاب کنید، مواد لازم بر اساس طرز تهیه فینگر فود گرم مورد نظر خود را خریداری کرده و همین حالا شروع کنید.برای اینکه بهترین فینگر فود های گرم را تهیه کنید و از آن لذت ببرید به کمی سلیقه نیاز دارید تا بتوانید جهت یادگیری طرز تهیه فینگر فود گرم آموزش های لازم را ببینید.

 طرز تهیه فینگر فود گرم

مواد اولیه برای طرز تهیه فینگرفود توپ سوسیسی

  سوسیس  به مقدار دلخواه (گوشت چرخکرده هم می توانیم استفاده کنیم)
  یک عدد پیاز درشت
  نصف پیمانه فلفل دلمه ای رنگی
  سه چهارم پیمانه کدو سبز و پیازچه
  یک سوم زیتون سیاه
  ۸۰ گرم پنیر پارمسان رنده شده
  ۶ عدد تخم مرغ
  نمک، فلفل سیاه و روغن زیتون به مقدار دلخواه
  تمام موارد را بعد از خرد شدن پیمانه کنید.

طرز تهیه فینگرفود توپ سوسیسی

 پیاز را در کمی روغن زیتون با حرارت متوسط سرخ کنید و سوسیس‌های ریز شده را به آن اضافه کنید و تفت دهید. سپس کدو سبز و پیازچه‌ها را درون آن بریزید و تا جایی که نرم شوند تفت دهید.بعد از آن فلفل دلمه‌ای‌ها را نیز به آنها اضافه کنید و بعد از یک تفت کوچک زیتون سیاه ریز شده را با آنها مخلوط کنید.زیر تابه را خاموش کنید و بعد از اینکه مواد کاملا خنک شدند، پنیر پارمسان را روی آن بریزید و خوب مخلوط کنید.
تخم مرغ‌ها را داخل یک ظرف بشکنید و به آن‌ها نمک و فلفل سیاه اضافه کنید و با همزن دستی خوب هم بزنید و به مواد قبل اضافه کنید تا کاملا یکدست شوند.
قالب کاپ کیک ۱۲ تایی را با کمی کره چرب کنید و سه چهارم از هر قالب را از موادی که تهیه شده پر کنید .آن را در فر با دمای ۱۸۰درجه که از قبل گرم شده است به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قراردهید تا موادتان طلایی شود.بعد از آماده شدن فینگر فود‌ها را درون ظرف سروتان قرار دهید و از آن لذت ببرید.

فواید  فینگر فود گرم

تهیه و انتخاب فینگر فود گرم همانطور که در قسمت های قبلی مورد بررسی قرار گرفت به دلیل اینکه به راحتی صورت میگیرد از محبوبیت بالایی برخوردار است و این تنها گزینه ی ی محبوبیت ان یا به عبارت دیگر تنها گزینه ی مزیت آنها نمی باشد . فینگر فود گرم دارای فواید بسیاری نیز دارد از جمله مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
از آنجا که فینگر فود گرم با استفاده از مواد اولیه ی ساده تهیه ی می شود دیگر برای تهیه ی این نوع از خوراکی ها نیازمند هزینه های زیاد و البته خرید های وقت گیر نخواهید بود و در کوتاهترین مدت زمان می توانید انواع مختلف از فینگر فود های دلخواه را تهیه  کنید.
•    تهیه ی انواع مختلف از فینگر فود گرم بسیار اسان است  و این امر نقش بسیار مهمی در مهمانی ها دارد .
•    تهیه ی انواع مختلف از فینگر فود گرم به دلیل آنکه از مواد اولیه ی ساده استفاده می کند از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه می باشد .
•    فینگر فود ها به دلیل دارا بودن ظاهری شیک و زیبا می تواند سفره های شما را زینت بخشد به همین دلیل استفاده از آنها یک گزینه ی مطلوب در بسیاری از مهمانی ها می باشد.
•    فینگر فود های مختلفی موجود است که شما می توانید در مهمانی چند نوع از آنها را در اولویت خود قرار دهید.

نکات دانستنی در مورد فینگر فود گرم

فینگر فود گرم از آنجا که دارای انواع گیاهی و گوشتی هستند می تواند گزینه ی خوبی برای یک مهمانی با سلیقه های مختلف در نظر گرفته شود شما به راحتی می توانید هر کدام از انواع آن را در اولویت خود قرار دهید . برای آشنایی با طرز تهیه ی انواع مختلف از فینگر فود گرم می توانید به راحتی با بهره مندی از دوره ها و البته پکیج های مختلف در آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" اطلاعات ارزشمندی در این راستا به دست آورید. انتخاب فینگر فود ها به شما اجازه می دهد که دیگر با درد سر انواع مختلف از غذاها در مهمانی های بزرگ خداحافظی کنید. استفاده از این نوع خوراکی ها در سال های اخیر از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد حتی شما می توانید آنها را به عنوان یک میان وعده نیز در منزل تهیه کنید. تنوع مختلفی از این نوع از خوراکی ها موجود است و به طور ویژه تهیه ی آن ها بسیار آسان می باشد با اندکی تجربه در این زمینه وقت آن رسیده است که سفره های خود را زینت بخشید.

 طرز تهیه فینگر فود گرم بورک

آشنایی با انواع فینگر فود سرد

فینگر فود انواع مختلفی دارد و فینگر فود سرد جزو محبوب ترین آنها می باشد زیرا هم تنوع وسیعی برای این مورد موجود است و هم دیگر نیازی به گرم کردن آن قبل از سرو کردن نیست شما به راحتی می توانید انواع فینگر فود سرد را تهیه کنید و در زمان دلخواه آن را در مهمانی و جشن های ویژه استفاده کنید . اگر چه فینگر فود ها به عنوان خوراکی های مفید در بیشتر تولید ها و جشن ها در نظر گرفته می شود ولی برخی از افراد از آنها به عنوان  میان وعده های غذایی مطلوب نیز استفاده می کنند. شما می توانید به لیست وسیعی از انواع فینگر فود سرد در آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" دسترسی داشت باشید و طرز تهیه ی انواع ان ها را در دوره های ویژه فرا بگیرید همین اکنون با مراجعه به صفحه ی اصلی وب سایتمان بخش دوره های موجود را مورد بررسی قرار دهید با چند کلیک به راحتی می توانید در دوره ی مورد نظر فراگیری گیری طرز تهیه ی فینگر فود سرد اقدامات ثبت نام خود را نهایی کنید و در کوتاهترین مدت زمان آموزش کامل در مورد فینگر فود سرد را به دست آورید.
تنوع زیاد فینگر فود سرد و البته طرز تهیه ی ساده ی ان ها به همراه تغییر در سبک زندگی همه ی ما سبب شده است که دیگر در مهمانی ها و جشن ها به جای سفرهای بزرگ از انواع مختلف از فینگر فود ها استفاده شود. در ادامه سعی کرده ایم به معرفی برخی از فینگر فود سرد بپردازیم و پیشنهاد های مطلوبی به عنوان مواد اولیه ی مطرح شده است. با آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" همراه باشید تا اطلاعات کافی در این زمینه به دست آورید.

طرز تهیه فینگر فود سرد

این روز ها طرز تهیه فینگر فود سرد بسیار پرطرفدار شده است. برای کسب اطلاع در مورد طرز تهیه فینگر فود سرد فقط کافی ست با استفاده از کمترین امکانات و صرف کمترین زمان فینگر فود مورد علاقه خود را تهیه کنید و خاطر انگیز ترین میهمانی ها را رقم بزنید.

برای یادگیری طرز تهیه فینگر فود سرد بیشتر از آنکه نیاز به آموزش داشته باشید نیاز به خلاقیت دارید با صرف اندکی وقت و خلاقیت براساس نوع خوراک هایی که از نظر شما پرطرفدار تر است می توانید فینگر فود سرد مخصوص خودتان را ارائه بدهید باید توجه داشته باشید که طرز تهیه فینگر فود سرد بیشتر بستگی به سلیقه و حتی امکانات شما دارد. لازم نیست خودتان را بیش از حد به زحمت بیاندازید، کافیست با کمی جستجو و حتی پرس و جو از اطرافیان خود در مورد فینگر فود های سرد پر طرفدار اطلاعات لازم را کسب کنید تا بتوانید بهترین عصرانه را به میهمانان خود در یک نشست دوستانه، یک جلسه مهم کاری و حتی یک سمینار بزرگ ارائه دهید.

فینگر فود مناسب میهمانی

قبل از آموزش طرز تهیه فینگر فود سرد باید بدانید که این خوراکی های کوچک لذت بخش و پرطرفدار مناسب چه میهمانی هایی است. شاید شما قصد دارید در یک جلسه کاری مهم از میهمان های خود پذیرایی کنید و در عین حال دوست ندارید تا اشخاص مهمی که در جلسه کاری شما حضور دارند به زحمت بیافتند.شاید شما یک سمینار پر جمعیت با بازه زمانی طولانی را تدارک دیده اید و نیاز دارید در پاره ای از زمان که به حضار اجازه استراحت می دهید، از آن ها به بهترین شکل ممکن پذیرایی شود، یادگیری طرز تهیه فینگر فود سرد به شما این امکان را بوجود می آورد تا در صورت نیاز هزینه کمتری را پرداخت کنید و بتوانید از طرز تهیه فینگر فود سرد استفاده کنید برای آنکه خودتان با سلیقه و خلاقیت منحصر به فردتان و با فینگر فود مورد علاقه خود از میهمان هایی که در سمینار شما حضور پیدا کرده اند پذیرایی کنید.
شاید هم ترتیب یک دورهمی دوستانه را داده اید تا زمانی دوستان و آشنایانتان را جمع کنید و یک روز خاطر انگیز را رقم بزنید، در این صورت است که پرداخت هزینه برای فینگر فود های آماده جدا اشتباه بزرگی ست چرا که اگر طرز تهیه فینگر فود سرد را یاد بگیرید حتی می توانید بیشتر از آن چیزی که تصورش را می کنید از پذیرایی خود لذت ببرید.

ما در آموزشگاه آشپزی آشپزشو قنادشو سعی کردیم برای شما درباره طرز تهیه فینگر فود سرد مقاله ای ترتیب بدهیم تا بدانید چطور می توانید میهمان های خود را که چه در منزل و چه در سالن همایش دعوت کرده اید راضی نگه دارید. به شما پیشنهاد می کنیم تا این مقاله را بخوانید اگر هنوز خواهانید تا باشکوه ترین میهمانی ها را با کمترین امکانات تدارک بدهید و اگر علاقه مند هستید تا با طرز تهیه فینگر فود سرد آشنا شوید ما را دنبال کنید.

فینگر فود سرد: فینگر فود تهیه شده با تخم مرغ

برای فینگر فود تهیه شده با تخم مرغ کافی است تخم مرغ ها را آبپز کرده و زرده ی ان را خاکی کرده و با مواد جانبی البته سبزیجات مختلف پر کنید تا کنون طعم تخم مرغ را با کاهو تجربه کرده اید؟ برای یک بار هم شده می توانید این فینگر فود را تهیه کنید و به طعم آن دست یابید. پیشنهاد ما این است اگر قصد تهیه ی یک فینگر فود سرد برای اولین بار را دارید یک بار به صورت آزمایشی تهیه کنید در این صورت اگر مورد پسندتان بود می توانید در یک مهمانی ویژه در اولویت خود قرار دهید.

به سختی میتوانید فینگر فودی ساده تر و سالم تر از این پیدا کنید. تخم مرغ ها را آب پز کنید با دقت پوست بکنید با چاقو نصف کنید ، زده تخم مرغ را میتوانید با ترکیب دلخواه ترکیب کرده و دوباره به شکل زیبایی با قاشق یا قیف درون کاسه های تخم مرغی تان بریزید . و با جعفری خرد شده تزیین کنید.

موادی پیشنهادی برای پر کردن کاسه های سفیده تخم مرغ

•  خیار شور
• جعفری
• پیاز
• سس مایونز
• گوجه ریز شده
• خامه
• تخم مرغ آب پز
• قارچ ریز شده
• کره یا روغن زیتون
• کرفس ریز شده
• باقی مواد به دلخواه
• نمک و فلفل و ادویه دلخواه

فینگر فود سرد: فینگر فودهای متصل به سیخ های چوبی

سیخ های چوبی یکی دیگر از گزینه های مطلوب برای تهیه ی فینگر فود سرد می باشد شما با استفاده از انواع مختلف از سیخ های چوبی می توانید به راحتی شکل های زیبایی از انواع این نوع خوراکی ها را تهیه کنید. سرو کردن فینگر فود ها به همراه سیخ های چوبی نیز می تواند مورد پسند مهمانان شما نیز باشد و فضای ویژه ای در جشن و مراسم ها ایجاد کند.
مواد پیشنهاد شده برای تهیه کردن فینگر فود در حالت سیخ چوبی :
·       ژامبون ورقه شده
·       ورقه های پپرونی
·       انواع پنیر با طعم دلخواه
·       زیتون سبز
·       زیتون سیاه
·       مکعب های خاصو دلخواه گوجه یا خیار شور
·       مکعب های نان تست به مقدار درخواستی
·       برگ های ریحان یا نعناع به مقدار درخواستی


فینگرفود سرد - آموزشگاه آشپزی

فینگر فود سرد: فینگر فود های کاناپه ای

فینگر فود های کاناپه ای به عنوان یکی از محبوب ترین انواع فینگر فود سرد می باشد که طرفدار بسیاری نیز دارد با استفاده از انواع مختلف از این نوع از فینگر فود ها می توانید سفره های خود را زینت دهید. فینگر فود های کاناپه ای در واقع مواد اولیه ی مختلفی هستند که بر روی نان های تست قرار می گیرند .
مواد پیشنهاد شده برای این نوع از کاناپه های سبزیجات :
·       نان تست شده
·       گوجه گیلاسی خام یا استفاده از تفت داده شده با استفاده از روغن زیتون
·       زیتون ورقه شده
·       ذرت یا استفاده از نخود فرنگی تفت داده شده البته  در روغن زیتون
·       کلم بروکلی تفت داده شده در روغن زیتون
·       انواع پنیر چدار یا استفاده از پنیر پیتزا یا پنیر گودا به مقدار دلخواه
·       ریحان و همچنین نعناع بریا تزیین
·       لوبیا سبز تفت داده شده و البته طعم دار شده
·       نمک و فلفل و ادویه های مورد نظر

فینگر فود سرد: راتا اسفناج پنیر

یه فینگرفود خوشمزه ساده
این فینگر فود از سه لایه تشکیل شده
  لایه اول: نان تست
  لایه دوم : اسفناج پخته شده
  لایه سوم: پنیر فتا
  اسفناج خرد كنيد بعد روي حرارت آب اسفناج بگيريد بعد با كمي كره تفت بديد يك حبه سير رنده شده اضافه كنيد
١/٢. قاشق چايخوري جوز هندي+ نمك وفلفل اضافه كنيد و٥ دفيقه.تفت دهيد
روي نان تست با كاتر قرار دهيد
بقیه اش هم به سلیقه و ظرافت کار شما بستگی دارد.
 

طرز تهیه فینگر فود سرد
 

فینگر فود سرد: قارچ شکم پر

این پیش غذای خوشمزه، علاوه بر آن که طعم بسیار دلپذیری دارد،بسیار مقوی می باشد ، حتی در بسیاری از مواقع می توانید به عنوان غذای اصلی نیز میل کنید. شما می توانید درون این فینگر فود ها را با هرچیزی که میخواهید پر کنید.طرز تهیه فینگر فود قارچ میباشد. تنها لازم است که شما در ابتدا درون قارچ ها را خالی کنید و سپس با هر نوع مواد غذایی که میخواهید درون قارچ ها را پر می کنید.

نکات دانستنی در مورد فینگر فود سرد

انواع مختلف از فینگر فود سرد می تواند با تغییر دادن شکل ظاهری و یا برخی از مواد اولیه به طور جدی تغییر کند. فینگر فود ها خوراکی های خوشمزه و البته رنگی با استفاده از مواد اولیه ی مختلف تهیه می شود که می تواند به راحتی سفره های شما را رنگی کند . استفاده از فینگر فود های سرد مزیت های ویژه ی خود را دارد از همه  مهمتر دیگر نیازی به گرم کردن آنها نیستید و به راحتی می توانید هر زمانی تهیه کنید و برای مهمانان سرو کنید. لیست فینگر فود های سرد به مراتب نسبت به سایر فینگر فود ها بیشتر است. به همین دلیل حق انتخاب بیشتری در اختیار شما قرا می گیرد. با تهیه ی انواع مختلف از فینگر فود سرد می توانید سفره های رنگارنگی را تهیه کنید از آنجا که این نوع از فینگر فود ها مزیت های ویژه ای دارد توانسته اند به طور جدی در مقایسه با فینگر فود های دریایی و البته فینگر فود های گرم مورد انتخاب قرار گیرند شما به راحتی می توانید با تغییر ادکی در مواد اولیه ی هر کدام از این نوع از فینگر فود ها می توانید نوع ان ها را افزایش دهید و هر بار با یک طع ویژه همه را شگفت زده کنید برای به دست آوردن اطلاعات کامل در مورد نحوه ی تهیه ی انواع فینگر فود ها با ما در آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" در ارتباط باشید.

آموزش آشپزی،طرز تهیه فینگر فود سرد

آشنایی با فینگر فود دریایی

ایا با انواع مختلف از فینگر فود دریایی آشنا هستید و یا تاکنون به این فکر بوده اید که این نوع از فینگر فود ها را در اولویت خود قرار دهید ؟ در این بخش از مقاله سعی کرده ایم به طور کلی در مورد انواع فینگر فود دریایی اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهیم. همه ی ما با تنوع وسیعی از فینگر فود ها آشنا هستیم و در بسیاری از آنها می تواند رد پایی از این نوع خوراکی ها را مشاهده کنیم در سال های اخیر استفاده از انواع مختلف از این نوع از خوراکی ها به دلیل دارا بودن مزیت های ویژه در آنها به یک انتخاب مطلوب برای مهمانی ها تبدیل شده است.
 در بین همه ی انواع مختلف از فینگر فود ها ، فینگر فود دریایی می تواند گزینه ی بسیار خاصی در نظر گرفته شود اگرچه ممکن است بسیاری از افراد طرفدار این نوع از خوراکی ها نباشد و شما شما به راحتی می توانید با در نظر گرفتن سلیقه ی مهمانان خود این نوع از فینگر فود ها را در اولویت  خود قرار دهید. تهیه ی این نوع از فینگر فود ها در نواحی بسیار رونق دارد که نزدیک به دریا است و مردم این نواحی علاقه ی ویژه ای به غذاهای دریایی دارند به همین دلیل تهیه ی فینگر فود ها نیز در این نوع نواحی می تواند به یک خوراکی بسیار محبوب تبدیل شود . زمان آن رسیده است که اطلاعات خود در این زمینه را افزایش دهید و به تنوع بسیار مختلف از فینگر فودها دست یابید از این طریق می توانید میزهای موجود در یک مهمانی را با تهیه ی انواع مختلف از فینگر فود دریایی زینت بخشید.

انواع فینگر فود دریایی

برای فینگر فود دریایی با در نظر گرفتن مواد اولیه ی به کار رفته در آنها تنوع بسیار زیادی موجود است. ناگفته نماند که تهیه ی فینگر فود دریایی در مقایسه با سایر انواع از فینگر فود ها می تواند زمان بر باشد ولی ناامید نباشید زیرا این نوع از خوراکی ها ارزش آنرا دارد . به ویژه اگر از تهیه ی انواع مختلف از فینگر فود های سرد و گرم اگر خسته شده اید و به دنبال تنوع بیشتر و البته لاکچری بیشتر هستید می توانید این بار در مهمانی های خاص استفاده از این نوع از خوراکی ها را در اولویت خود قرار دهید.
فینگر فود هایی دریایی در همه ی مناطق از محبوبیت و البته رونق یکسانی برخوردار نیستند در نواحی که به دریا نزدیک است و مردم این ناحیه علاقه ی خاصی به غذاهای دریایی دارند استفاده از فینگر فود دریایی از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد به همین دلیل در انتخاب این نوع از خوراکی ها برای یک مهمانی خاص حتما سلیقه ی مهمان ها خود را در نظر بگیرید به عنوان مثال احتمال این زیاد است که سوشی یک خوراکی مورد پسند برای بسیاری از مهمانان شما نباشد

آموزش تهیه ی فینگر فود دریایی

برای آشنایی با طرز تهیه ی انواع مختلف از فینگر فود دریایی راهکارهای مختلفی موجود است به عنوان مثال می توانید کتاب های آشپزی را در اولویت خود قرار دهید ولی از آن جا که استفاده از این نوع از کتاب ها برای برخی نواقص ویژه بوده است ما سعی کرده ایم پکیج های ویژه ای برای تهیه ی انواع مختلف از غذاها و البته فینگر فود دریایی در نظر بگیریم با استفاده از این نوع پکیج ها اطلاعات کاملی در مورد طرز تهیه ی هر نوع از خوراکی ها به صورت فیلم های آموزشی در اختیار شما قرار می گیرد. با آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"  همراه باشید تا بتوانید در کوتاهترین مدت زمان اطلاعات با ارزشی در مورد انواع مختلف از فینگر فود دریایی را به دست آروید و سفرهای خود را زینت بخشید به ویژه اگر دیگر از تهیه ی انواع دیگر از فینگر فود ها خسته شده اید تهیه ی فینگر فود دریایی می تواند یک گزینه ی جالبی برای شما باشد. لازم به ذکر است که برای فینگر فود دریایی با در نظر گرفتن مواد اولیه ی به کار رفته در نها گزینه های مختلفی موجود است معمولا افراد این نوع از خوراکی ها را در مقایسه با سایر انواع مختلف از فینگر فود ها پر هزینه می دانند.
ما سعی کرده ایم لیست بسیار زیادی از انواع فینگر فود دریایی را در اموزشگاه اشپزی خود در اولویت قرار دهیم و به طور اختصاصی طرز تهیه ی هر کدام از آنها را با بهره مندی از اساتید مجرب در این زمینه به شما آموزش دهیم. شما به راحتی می توانید با استفاده از دوره های آموزشی مختلف آموزش تنوع وسیعی از این نوع از خوراکی را را در کوتاهترین مدت زمان یاد بگیرید.  اطلاعات کامل در مورد ثبت نام در دوره ها در صفحه ی اصل وب سایت ما موجود می باشد.

نکات دانستنی در مورد فینگر فود دریایی

با در نظر گرفتن همه ی اطلاعاتی که در بخش های قبلی مورد بررسی قرار گرفت می توانیم به راحتی درک کنیم که استفاده از فینگر فود دریایی در بسیاری از مهمانی ها همواره محدودیت های ویژه ای دارد اگر چه این نوع از فینگر فود ها جزو لاکچری ترین نوع از فینگر فود ها در نظر گرفته می شود ولی با در نظر گرفتن سلیقه ی افراد می توان در انتخاب آنها دچار تردید بود. پیشنهاد ما ان است اگر خواستار آن هستید که از این نوع خوراکی های خوشمزه برای مهمانی های خود استفاده کنید و از سوی دیگر رضایت مهمانان خود را به دست اورید و در این وس اطلاعات کاملی در مورد سلیقه ی غذایی هر کدام از افراد حاضر در مهمانی را ندارید به راحتی می توانید تنوع مختلفی از انواع فینگر فود ها را در نظر بگیرید. به گونه ای که در مقابل فینگر فود دریایی از انواع دیگر از فینگر فود های سرد . گرم دیگر نیز استفاده کنید در این حالت در یک مهمانی به راحتی می توانید رضایت همه ی مهمانان را به دست آورید. با آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد این نوع خوراکی ها کسب کنید.

خاصیت غذاهای دریایی و طرز تهیه فینگرفود دریایی

غذا های دریایی از سالم ترین غذاها در سراسر جهان هستند.غذاهای دریایی دارای مقادیر کافی اسید آمینه ضروری می باشند که با میزان اسید آمینه ی ضروری گوشت قرمز برابری میکند.
تحقیقات نشان داده است که خوراکی های دریایی مانعی در برابر افسردگی اند،همچنین مصرف مناسب و طبق  برنامه ی این غذاها به خصوص ماهی ها خطر ابتلا به سکته را کاهش می دهد.همچنین ویتامین های موجود در غذاهای دریایی برای پوست و اعصاب مناسب هستند،به علاوه هضم و گوارش غذاهای دریایی ساده و راحت است.

خاصیت میگو و طرز تهیه فینگرفود دریایی

یکی از انواع غذاهای دریایی میگو است که خواص بسیاری دارد،که متاسفانه مردم زیاد از آن استفاده نمی کنند.
میگو چربی و کالری کمی دارد و علی رغم کوچک بودن سرشار از پروتئین است و در ردیف غذاهای سالم قرار می گیرد.
میگو ها دارای ویتامین امگا3 هستند که از شما در برابر انواع بیماری ها مانند بیماری های قلبی،گردش خون و سایر بیماری ها محافظت می کند.همچنین دارای ویتامین ب 12، روی، فسفر، پتاسيم، سلنيوم، آهن و يُد بوده و مقدار کمی کلسيم، منيزيم و سديم را نیز داراست که همه ی این ویتامین ها برای سلامت پوست، استخوان و دندان ها ضروری هستند.میگو ضد کم خونی وآلزایمر نیز می باشد.
بنابراین بهتر است از این پس میگو را در برنامه غذایی خود و در دسته ی غذاهای سالم قرار دهید.اگر از مزه ی میگو خوشتان نمی آید پیشنهاد ما به شما استفاده از میگو سوخاری همراه با سس تارتار است که در طرز تهیه فینگرفود دریایی دستور آن آورده شده است.

طرز تهیه فینگرفود دریایی

آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" ،آموزش آشپزی بسیار متنوعی را به مخاطبان خود ارائه داده و همچنین این آموزش ها دارای مدرک بین المللی آشپزی هستند که این مدرک ها برای مهاجرت از طریق آشپزی بسیار کارآمد و مناسب هستند.
و اگر شما از طرفداران غذاهای دریایی هستید به شما طرز تهیه فینگر فود دریایی آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" را به شما پیشنهاد می دهیم.زیرا یکی از بخش های آموزش آشپزی آموزشگاه آشپز شو قناد شو،آموزش فینگر فود ها و به خصوص طرز تهیه فینگرفود دریایی است. یکی از انواع آن میگو سوخاری با سس تارتار است که بی شک شما بعد از یادگیری طرزتهیه این فینگر فود دریایی به یکی از طرفداران همیشگی این فینگر فود تبدیل می شوید.

فینگرفود دریایی:ميگوي سرخ شده با سبزيجات

اگر از مزه ی میگو خوشتان نمی آید پیشنهاد ما به شما استفاده از میگو سوخاری همراه با سس تارتار است که در طرز تهیه فینگرفود دریایی دستور آن آورده شده است.

طرز تهیه فینگرفود دریایی

مواد اولیه ميگو سرخ شده با سبزيجات

میگو: 300 گرم
پنیر ورقه ای: به میزان لازم
آرد (الک شده): 1.5 پیمانه
بیکینگ پودر: 1 ق چ
پیازچه (ساطوری شده): 2 عدد
هویج (رنده شده): 1 عدد
تخم مرغ: 2 عدد
شیر: یک چهارم پیمانه + به میزان لازم
زعفران (دم کرده): 2 ق س
کره (ذوب شده): 100 گرم
پنیر موتزارلا (رنده شده): 70 گرم
آب لیمو ترش: 1 ق چ
نمک و فلفل سیاه: به میزان لازم

طرز تهیه فینگرفود دریایی،میگوسوخاری

طرز تهیه ميگو سرخ شده با سبزيجات

1. آرد و بیکینگ پودر را داخل کاسه ای الک کنید.
2. پیازچه، هویج، تخم مرغ (با استفاده از چنگالی در حد مخلوط شدن زرده و سفیده زده شده)، یک چهارم پیمانه شیر، زعفران، کره، پنیر موتزارلا، آب لیموترش، نمک و فلفل سیاه را به مخلوط آرد افزوده و با همزن برقی بزنید تا کف کند.
3. میگو و مقداری شیر را درون ظرفی مخلوط کنید و 3 دقیقه روی حرارت بگذارید تا بجوشد.
4. سپس ظرف را از روی حرارت بردارید و درون آب کش بریزید.
5. میگو را به مایه آماده شده بیفزایید و کمی هم بزنید تا یکدست شود.
6. کپسول های مافین را در قالب مخصوص مافین بگذارید و سه چهارم آن ها را با مایه آماده شده پر کنید.
7. قالب را در طبقه وسط فر از قبل با دمای 200 درجه سانتی گراد گرم شده، حدود 20 دقیقه بگذارید تا بپزد.
8. بعد روی مافین پنیر ورقه ای بریزید و حدود 5 دقیقه دیگر در فر بگذارید تا پنیر ذوب شود.

فینگرفود دریایی:تاکوی ماهی و سالاد کلم

تاکوی ماهی نیز یکی از فینگرفودهای خوش مزه و محبوب است که طرز تهیه فینگرفود تاکوی ماهی را برای شما شرح خواهیم داد.

تاکوی ماهی و سالاد کلم

مواد لازم براي تاكوي ماهي وسالاد كلم

 ◦ ماهی قزل آلا 2 عدد
 ◦ روغن زیتون 4 قاشق غذاخوری
 ◦ سیر 2 حبه
 ◦ خمیر فیلو مقدار لازم
 ◦ کلم بنفش خرد شده 1 لیوان
 ◦ خامه ترش 2 قاشق غذاخوری
 ◦ آبلیمو و برگ گشنیز مقداری

تاکوی ماهی و سالاد کلم

طرز تهیه تاكوي ماهي وسالاد كلم

 ماهی قزل آلا را پوست بکنید و فیله کنید. روی گوشت ماهی نمک و فلفل بپاشید و ماهی ها را کباب کنید. ماهی های کباب شده را با چنگال خرد کنید سپس با روغن زيتون و سیر رنده شده مخلوط کنید.داخل قالب کاپ کیک را چرب کنید. خمیر فیلو را به تکه های مربع شکل برش بزنید ، روی خمیرها را چرب کنید و داخل هر قالب تکه ای خمیر قرار دهید به صورتی که به شکل کاسه شود ( اندازه خمیر باید به صورتی باشد که لبه های خمیر بیرون از قالب باشد ).
 داخل خمیرها را با مخلوط ماهی و سیر پر کنید. سپس قالب را داخل فر با دمای 180 درجه سانتیگراد 10 – 15 دقیقه قرار دهید تا زمانی که لبه های نان طلایی شود.
کلم خرد شده را با خامه ترش ، آبلیمو ، مقداری نمک و فلفل مخلوط کنید ، پس از آماده شدن تاکوها کلم خامه ای را روی تاكوهابريزيد و با برگ گشنیز تزیین و سرو کنید.

تاکوی ماهی و سالاد کلم ،آموزش آشپزی

نکات دانستنی در مورد فینگرفود

 فینگر فود یک واژه ی انگلیسی است و اگر بخواهیم آن را ترجمه کنیم می شود غذای انگشتی. دلیل نامگذاری این خوراکی آن است که که به آسانی می توان آن را با دست میل کرد. تکه های غذایی کوچک که به عنوان میان وعده گزینه ی بسیار مطلوبی است. در نظر داشته باشید اگر به میزان کالری موجود در این نوع از خوراکی توجه نکنیم ممکن است در کوتاه مدت گرفتار مشکلات اضافه وزن باشیم به همین دلیل حتما اعتدال را رعایت کنید. آیا زمان آن نرسیده است که لیستی از انواع فینگر فود ها را یاد بگیرید و برای عزیزان خود میان وعده های به یاد ماندنی و خوشمزه درست کنید؟ چرا زمان آن فرا رسیده است پس با آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"  همراه باشید تا بتوانید اطلاعات کامل را در مورد طرز پخت و تهیه انواع مختلف فینگر فود را فرا بگیرید. در بیشتر کشورهای خارجی این نوع خوراکی به عنوان پیش غذا در نظر گرفته می شود و معمولا با چنگال و چاقو میل می شود. نمی توان آن ها را به عنوان یک وعده ی غذایی کامل در نظر گرفت مگر آنکه از مواد غذایی مغذی در تهیه ی آن استفاده شود.

طرز تهیه بهترین فینگر فود در آموزشگاه آشپزی

اهمیت فینگرفود

دلیل آنکه فینگر فود ها امروزه توانسته اند جایگاه ویژه ای کسب کنند و به طور عمده در مهمانی و مجالس گوناگون به چشم بخورد آن است که این خوراکی ها به آسانی آماده و تهیه می شود و همچنین هزینه ی لازم برای تهیه ی آن ها نیز بسیار مطلوب و به صرفه است. از سوی دیگر به عنوان یک میان وعده به طور کافی مقوی و دارای نکات مثبت است. شما برای تهیه ی آنها مجبور نیستید زمان بیشتری را صرف کنید. در گذشته از آنجا که خوردن غذا با دست بسیار رونق داشت انواع مختلفی از فینگر فودها تهیه می شد به همین دلیل تحت هیچ شرایط این خوراکی ها به تازگی وارد دنیای آشپزی نشده است. از آن جا که برای افراد حاضر در یک مجلس یا مهمانی قرار است فینگر فود تهیه شود باید متناسب با تعداد حاضرین موجود مواد استفاده نیز بیشتر باشد به همین دلیل در اصول های ویژه که به طرز پخت آنها اشاره می شود همواره حجم زیادی از مواد غذایی در نظر گرفته می شود. این بار سعی کنید با آموزش و تهیه فینگر فودهای مختلف در مهمانی و مجالس توجه همه را به سوی خود جلب کنید، دوستانتان باید بدانند شما چه مهارت های ویژه ای در آشپزی دارید. برای دستیابی به لیست انواع فینگر فودها با آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"  همراه باشید.

فینگرفودهای آموزشگاه آشپزی در تهران

مزایای فینگرفود

به طور کلی باید گفت که فینگرفود ها یا غذاهای انگشتی، فواید بسیار زیادی دارند و اهمیت زیادی در میان انواغ غذاها پیدا کرده اند و افراد زیادی در جامعه به استفاده از فینگرفود ها در میهمانی ها و جشن های خود اهمیت می دهند. تک نفره بودن و امکان سرو راحت فینگرفود ها از دلایل محبوب شدن در میان مردم می باشند. کم حجم بودن فینگرفود ها می تواند امکان استفاده از این غذاها را حتی برای افرادی که رژیم غذایی خاصی دارند هم، فراهم نماید. با داشتن فینگر فود در لوازم پذیرایی خود در میهمانی ها، می تواند میزبان خوبی برای افراد با انواع مختلف سلیقه ها و حتی رژیم های غذایی مختلف باشید. با تهیه ی فینگرفود های مختلف به وسیله ی  مواد اولیه ی متفاوت، می توانید تبدیل به یک میزبان عالی شوید. برای یادگیری طرز تهیه انواع فینگر فود های جذاب و متنوع، می توانید به آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" ، که یک وب سایت معتبر هم دارد، مراجعه نمایید و اقدام به یادگیری طرز تهیه و نکات مهم در تهیه انواع فست فود های موجود در میان غذاها نمایید.
با یادگیری طرز تهیه فینگر فود ها و تهیه آن در میهمانی های خود، میزبانی را برای خود به راحت ترین کار تبدیل نمایید. در هزینه های لازم در تهیه یک میهمانی صرفه جویی کنید و دیگر دست به تهیه انواع غذاها در حجم زیاد و شیوه ی سرو دشوار نزنید.
فینگرفود ها برای افرادی که در میهمانی ها و مجالس خجالت می کشند تا حجم زیادی غذا را سرو کنند، بسیار مناسب است. کم دردسر بودن نحوه ی پذیرایی و تمیز نمودن خانه با استفاده از فینگر فود ها پس از یک میهمانی، از مزایای فینگرفود ها می باشد
امکان تنوع دادن در مواد اولیه هم از ویژگی های مثبت تهیه این نوع غذاها می باشد. استفاده از فینگرفود ها حتی در وعده ی صبحانه و عصرانه هم زیاد است. برای مثال تغییر در نحوه ی سرو نان و پنیر سبزی از شکل سنتی به شکل یک فینگر فود بسیار شکیل، از نمونه های فینگرفود های صبحانه می باشند.
استفاده از فینگر فود ها نه تنها برای بزرگسالان و در وعده های اصلی بلکه برای کودکان هم کاربرد های بسیار زیاد و فواید وسیعی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می نماییم:

فواید فینگرفود ها برای کودکان

کودکانی که تازه توانایی خوردن خوراکی های مختلف را کسب می نمایند، می تواند تحریک کننده باشد و میل کودک به خوردن غذاها را افزایش دهند. وجود قالب های عروسکی می تواند شما را در تهیه فینگرفود های متنوع برای کودکان خردسال خود یاری نماید. از سن 7 ماهگی می توانید انواع میوه ها و سبزیجات نرم را کم کم به شکل فینگر فود و با طرح کودکانه برای خردسالان خود تهیه نمایید. در 9 ماهگی توانایی تشخیص کودکان بهتر می شود و می توانید انواع میوه های نرم مانند گلابی و موز رسیده و یا سبزیجات بخار پز شده را رفته رفته در برنامه غذایی فرزند خود اضافه نمایید. باید توجه کرد که نباید از مواد غذایی سفت مانند آجیل ها و مغزها در تهیه فینگر فود های کودکان استفاده کرد. همچنین میوه های سفت و نارس را که هضم سختی دارند نباید به طور کلی در سبد غذایی مورد استفاده ی کودکان قرار گیرد. در نهایت تمام والدین باید مراقب غذا خوردن کودکان خود باشند و کودکان خود را در هنگام خوردن غذا تنها نگذارند.

 

 

 

1
دیدگاه
دیدگاه کاربران
Royakashef در ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۵ گفته:
مرررسی از این همه اطلاعات خوبتون من عاشق فینگرفودمممم