معرفی انواع کیک

۱۷
آبان ۱۳۹۸ /
نویسنده سرآشپز فرنود

انواع کیک مختلفی با دستورالعمل های خاص تهیه می شود. لیست وسیعی از کیک ها موجود است که هم به عنوان دسر و هم میان وعده تهیه می شود اگر به دنبال طرز تهیه کیک های پرطرفدار هستید با آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"  همراه باشید تا به طعم واقعی کیک های مختلف دست یابید و همچنین با شرکت در دوره های آموزشی، می توانید مدرک بین المللی آشپزی را دریافت کنید و از این مدرک برای مهاجرت از طریق اشپزی بهره ببرید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

 

 آشنایی با طرز تهیه کیک

در ادامه سعی داریم اطلاعات مفیدی در مورد طرز تهیه کیک  و البته معرفی انواع کیک به ویژه کیک های محبوب و پرطرفدار در سراسر جهان بپردازیم با ما در ادامه همراه باشید تا اطلاعات کاملی در این زمینه به دست آورید و این بار در مراسم های ویژه و جشن تولد های بتوانید با طعم های مختلف همه را غافلگیر کنید بسیاری از کیک های یاد شده در ادامه می تواند یک گزینه ی خوب برای دورهمی های خانوادگی در نظر گرفته شود از سوی دیگر ناگفته نماند با آموزش و آشنایی با طرز تهیه کیک های مختلف می توانید همواره ایده های مختلف را باری تهیه  انواع آنها داشته باشید. ما در آموزشگاه آشپزی آشپز شو قناد شو سعی کرده ایم دوره های آموزشی اختصاصی به آموزش طرز تهیه کیک ها در اختیار شما عزیزان قرار دهیم در این دوره ها شما می توانید اطلاعات ارزشمندی را به دست آورید و در کوتاهترین مدت زمان توانای تهیه ی انواع مختلف از کیک ها را داشته باشید.
طرز تهیه کیک با در نظر گرفتن نوع آن و البته مواد اولیه ی به کار رفته متفاوت است توجه کنید در طرز تهیه کیک نکات مختلفی موجود است که رعایت نکردن آنها ممکن است کل هزینه  و زمان صرف شده را به باد دهد حتی چگونگی هم زدن مواد اولیه در طرز تهیه کیک نیز می تواند تاثیر بسیار مهمی در رسیدن به طعم واقعی آن داشته باشد بسیاری از ما به دلیل رعایت نکردن اینگونه موارد ساده در بیشتر مواقع به طعم واقعی کیک ها دسترسی نداریم به همین دلیل ما در نظر داشته ایم در آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" اطلاعات کاملی در این زمینه در اختیار شما به همراه فیلم های آموزش قرار دهیم.

حقایقی در مورد  طرز تهیه کیک

برای طرز تهیه کیک حقایق و البته نکات کلیدی مختلفی موجود است آیا تاکنون توجه کرده اید که چرا با استفاده از برخی از روش ها و با در نظر گرفتن همه ی دستورالعمل ها و مواد اولیه ی تازه چرا کیک تهیه شده به اندازه ی دلخواه رضایت بخش نیست در پاسخ به این پرسش لازم است بگوییم در طرز تهیه کیک نکات کلیدی مختلفی موجود است که در برخی از مواقع حتی ساده ترین مورد از نیز اگر در اولویت قرار نگیرد می تواند همه ی زحمات شما را به باد دهد متاسفانه بسیاری از ما از این نوع فوت و فن های خاص غافل هستیم و اطلاعات کاملی در این زمینه را نداریم به همین دلیل ما سعی کرده ایم این بار در آموزش طرز تهیه کیک به همیه ی نکات اصولی و البته دستورالعمل و رازهای ویژه در تهیه ی انواع مختلف از کیک ها بپردازیم در آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" همه ی موارد یاد شده را می توانید با بهره مندی از دوره های مختلف موجود و یا با استفاده از پکیج های مختلف به دست آورید.
مدرسین با تجربه و کاردان ما در آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" سعی دارند با ارائه ی نکات کلیدی در طرز تهیه کیک های مختلف شما را در رسیدن به بهترین نوع از کیک ها یاری کنند با ما می توانید در کوتاهترین مدت زمان به لیست بسیار زیادی از انواع کیک ها دسترسی داشته باشید. در ادامه سعی داریم به معرفی انواع کیک ها ی پر طرفدار بپردازیم با آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" همراه باشید تا ابتدا اطلاعاتی در مورد هر کدام از کیک  های یاد شده به دست آورید و سپس به طرز تهیه کیک های موجود دسترسی داشته باشید. در بخش های بعدی به معرفی انواع کیک و البته اصول های خاص پرداخته ایم.

اطلاعاتی در مورد طرز تهیه کیک

در مورد طرز تهیه کیک لازم است موضوع کلی را مورد بحث و چالش قرار دهیم. اگر برای اولین بار طرز تهیه کیک خاصی را در اولویت خود قرار داده اید انتظار معجزه را نداشته باشید که با همان اولین مرتبه بتوانید به بهترین کیک و طعم حقیقی کیک یاد شده دسترسی داشت باشید هر چند تلاش کنید همه ی دستورالعمل و نکات اصولی را در نظر بگیرید بدون ترید ممکن است در مراحل بعدی نکاتی مورد توجه قرار نگیرد و نتوانید به بهترین کیک دسترسی داشته باشید به همین دلیل تمرین و تکرار در زمینه ی آشپزی می تواند کلید بسیار مهمی در نظر گرفته شود که شما را به اهداف خود برسد اگر تمرین و تکرار نکنید حتی اگر در کنار بهترین سرآشپزهای جهان نیز آموزش دیده باشید دسترسی به بهترین نوع از کیک و البته غذاها غیر ممکن است ما به همه ی هنرجویان خود در آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" این مورد را به طور کلی و اختصاصی مطرح می کنیم شما باید در نظر داشته باشید  با دسترسی به طرز تهیه کیک های مختلف در اولین مرحله قادر نخواهید بود که یکی از بهترین نوع آن ها را تهیه کنید.
برای رسیدن به بهترین طرز تهیه کیک  به زمان کافی برای تمرین و تکرار نیازمند هستید و اگر در این راستا بتوانید به نکات کلیدی و البته اشتباها خود پی ببرید این زمان می تواند بسیار کوتاه باشد به همین دلیل مدرسین ما در آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" سعی کرده اند اطلاعات کامل را به همراه فوت و فن های ویژه در اختیار شما عزیزان قرار دهند با ما یک قدم دیگر به اهداف خود روز به روز نزدیک خواهید شد.در ادامه به معرفی انواع کیک محبوب پرداخته شده است.

معرفی انواع کیک

در این بخش به معرفی انواع کیک خواهیم پرداخت. اگر تمایل به دستیابی به طرز تهیه انواع کیک ها هستید نمی توانید با آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"  همراه باشید. کیک ها با بهره مندی از مواد اولیه مختلف تهیه می شود. در فرهنگ غذایی هر کشوری می توان لیست وسیعی از انواع کیک ها را مشاهده کرده و جالب این است که تهیه ی کیک فقط به یک ناحیه اختصاص داده نشده است و امروزه می توان تهیه ی انواع آن ها را در سراسر جهان مشاهده کرد، همین عامل به آشپزها و شیرینی پزی ها فرصت داده است که بتوانند خلاقیت های ویژه را برای تهیه انواع کیک به کار گیرند. با گذر زمان همواره شاهد افزوده شدن انواع مختلفی از کیک و شیرینی ها بوده ایم و به نظر می رسد این مسیر ادامه یافته و به لیست بسیار عظیمی در سال های آتی دست پیدا کنیم. برای تهیه ی کیک باید اصول و نکات اصلی را به خوبی رعایت کرد زیرا هر گونه بی دقتی نتیجه ی دلخواه را از بین خواهد برد. در ادامه به معرفی انواع کیک های محبوب پرداخته ایم، هر کدام از کیک های یاد شده بومی یک ناحیه ویژه است و به علت طعم فوق العاده ای که داشتند به سرعت در سطح جهان گسترش یافته اند.

برای فراگیری طرز تهیه کیک زبرا و آشنایی با این کیک فوق العاده نیز می توانید به بخش دوره های آموزشی مراجعه فرمایید.

طرز تهیه کیک زبرا

کیک لمینگتن استرالیا

کیک لمینگتن استرالیا که در بسیاری از مراسم و جشن هایی که در استرالیا برگزار می شود به چشم میخورد در سال های اخیر در بین ایرانیان نیز از محبوبیت ویژه ای برخوردار شده است این کیک به عنوان یک کیک اسفنجی در نظر گرفته میشود برای تزیین آن نیز معمولا از پودر نارگیل و یا کاکائویی خامه ای استفاده می شود یکی از ساده ترین کیک ها و در عین حال خوشمزه ترین نوع کیک ها می باشد که به سادگی تهیه می شود و می تواند یک گزینه ی ایده آل برای مهمانی های مختلف در نظر گرفته شود . اگر شما یز از تهیه ی کیک های تکراری خسته شده اید و تمایل دارید این بار در مراسم های ویژه با دسترسی به طرز تهیه کیک های مختلف می توانید توجه همه ی افراد را به سمت خود جلب کنید . بانوان ایرانی خواستار آن هستند که همواره با غذاهایی که تهیه ی کرده اند مورد ستایش قرار بگیرند و همه از دست پخت آنها تعریف کنند در این راستا به دلیل مشغله های زندگی زمان کافی برای به دست آوردن اطلاعت بیشتر در این مورد را ندارند ولی در آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" ما سعی کرده ایم همه ی اطلاعات ارزشمند را در دوره ای بسیار کوتاه و مفید در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.
کافی است به صفحه ی اصلی وب سایت آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" مراجعه کنید و به دوره های مختلف برای آموزش طرز تهیه کیک دسترسی داشته باشید. دوره های رایگان ویژه ای نیز برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است ک می توانید ابتدا آموزش های خود را با این نوع از سوره ها آغاز کنید.

مادلین فرانسه

اگر چه از کیک مادلین فرانسه بیشتر به عنوان یک  شیرینی یاد می شود ولی از آنجا که شباهت بسیاری به کیک هایدگر دارد و بافتی مانند سایر کیک های داشته است می توانیم آن را به عنوان یک کیک نیز در نظر بگیریم. مادلین فرانسه در واقع در نظر بسیاری از آشپزهای بین المللی نوعی کیک است که در قالب شیرینی تهیه می شود شما می توانید بهترین نوع آن را در شهر پاریس امتحان کنید ولی اگر فرصت سفر به پاریس را ندارد چرا یکی از کافه های شیک آن را به منزل خود دعوت نمی کنید و به همراه دوستان  در یک دوره می خاص از بهترین شیرینی تهیه شده در پاریس لذت نمی برید ؟
مواد اولیه ای که برای تهیه ی کیک مادلین فرانسوی و البته طرز تهیه کیک یاد شده بسیار ساده است با طعم فوق العاده ای که درد بی شک همه ی افراد می توانند این کیک را پسند کنند از دیگر مزیت های تهیه ی کیک فرانسوی یاد شده آن است که زمان لازم برای تهیه ی آن بسیار کوتاه است به گونه ایکه اگر شما با طرز تهیه کیک مادلین فرانسه آشنا شوید در این صورت می توانید در مدت زمان کوتاه آن را تهیه کنید . از کیک مادلین فرانسوی به عنوان یک دسر در مهمانی و مجالس گوناگون نیز می توانید استفاده کنید.

کیک رنگین کمان

به احتمال زیاد تاکنون نام کیک رنگین کمان را نشناخته اید این کیک یکی دیگر از کیک های محبوب به ویژه در بین کودکان است شما به راحتی می توانید با در نظر گرفت میزان رنگی بودن کیک مواد اولیه موجود در آن را تغییر داده و مایه ی کیک را رنگی کنید. رنگ یاد شده نیز می تواند رنگ غذا و یا ژله در نظر گرفته شود . طرز تهیه کیک رنگین کمان نیز بسیار ساده است و با مواد اولیه قابل دسترس به دست می آید. در نظر داشته باشید اگر به منظور رنگی شدن بیشتر آن از مواد رنگی کننده به طور زیاد استفاده کنید ممکن است  طعم واقعی آن را از دست بدهید به همین دلیل به توصیه های یاد شده در طرز تهیه کیک رنگین کمان پایبند بمانید تا زمان و هزینه ی صرف شده را به باد ندهید. برای تهیه ی کیک رنگین کمان می توانید از کیک های اسفنجی نیز استفاده کنید و سپس با استفاده از مواد رنگی موجود آن را رنگی سازید.
با استفاده از خدمات ارائه شده در آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" به آسانی می توانید به لیست کاملی از طرز تهیه کیک های مختلف دسترسی داشته باشید. 

کیک پاولووا نیوزلند

اطلاعات کامل در مورد طرز تهیه کیک های مختلف را می توانید به راحتی با استفاده از دوره ای آموزشی موجود در آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" به دست آورید.  این کیک که به عنوان یک دسر محبوب در کشورهای استرالیا و البته نیوزلند می باشد در سا های اخیر در ایران نیز توانسته است محبوبیت ویژه ای را به دست آورد. جالب است بدانید که این کیک برای افرادی با رژیم های غذایی مختلف گزینه ی بسیار خوبی می باشد به همین دلیل می توانید با اطمینان کامل ان را در اولویت خود قرار دهید. این دسر خوشمزه نرم و سبک است و به راحتی هضم می شود به همین دلیل می تواند مورد استفاده برای گروه های سنی مختلف در نظر گرفته شود.
اگر چه ممکن است در نگاه اول تصور کنید که طرز تهیه کیک یاد شده سخت می باشد ولی به راحتی با چند بار تکرار می توانید بهترین نوع آن را تهیه کنید. با آموزشگاه آشپز قناد شو به راحتی می توانید در مدت زمان بسیار مناسب با طرز تهیه ی انواع مختلفی از کیک ها آشنا شوید.

کیک شیفون

کیک شیفون یک کیک عالی با دارا بودن بافتی بسیار نرم و مورد پسند بسیاری از افراد است این کیک با ار بودن ظاهری مطلوب برای خامه کشی می تواند گزینه ی بسیار محبوبی باشد به همین دلیل در تهیه ی آن معمولا سعی می شود از انواع مختلف از خامه ها برای تزیین استفاده کنند شما به راحتی می توانید با آشنایی با طرز تهیه کیک شیفون آن را در دوره همی های خود و البته به عنوان یک دسر محبوب در وعده های غذایی در اولویت قرار دهید . طرز تهیه کیک شیفون نیز بسیار اسان است و از مواد اولیه پیچیده ای نیز برای تهیه ی آن استفاده نمی شود. استفاده از قابلمه های نسوز در تهیه ی این نوع از کیک ها می تواند گزینه ی بسیار عالی باشد زیرا گود هستند. دمای فرهای مختلف متفاوت است به همین دلیل سعی کنید در مورد تهیه ی کیک های مختلف حتما این گزینه رو به طور ویژه در اولویت خود قرار دهید.
دستورالعمل های یاد شده برای به دست آوردن این کیک و البته هر کیک دیگر را به طور جدی در اولویت خود قرار دهید در این صورت می توانید مطمئن باشید که به بهترین نوع از کیک دسترسی خواهید داشت به ویژه اگر برای اولین بار قصد تهیه ی یک کیک خاص را دارید مورد یاد شده را با حساسیت بیشتر دنبال کنید. به دنبال نوآوری در تهیه ی کیک های مختلف نبوده و سعی کنید همه ی فوت و فن ها را رعایت کرده باشید مدرسین ما درآموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" به همراه ارائه ی کامل نکاتی در مورد طرز تهیه کیک های مختلف سی کرده اند به همه ی رازهای پنهان برای تهیه ی بهترین نوع از کیک ها نیز اشاره کنند.

کیک آلو سیاه

کیک آلو سیاه نیز از دیگر کیک های محبوب در بین ایرانیان می باشد که دارای طعم فوق العاده است. مواد اولیه ی مختلف از جمله آلوی سیاه در تهیه این کیک استفاده می شود. طرز تهیه کیک آلو سیاه جزو ساده ترین نوع میباشد به همین دلیل به راحتی می توانید آن را تهیه کنید از سوی دیگر از آن می توانید هم به عنوان یک دسر مطلوب سر سفره استفاده کرده و هم در دوره همی های خاص به همراه چایی سرو کنید. در نظر داشته باشید برای تهیه ی این کیک بعد از آن که کیک را به طور کامل تزیین و تهیه کرده اید می توانید در داخل فر قرار دهید زمان  پیشنهادی برای پخت آن بین 45 تا 50 دقیقه است. قالب کیک نیز باید به طور کامل چرب باشد این مورد در طرز تهیه کیک های مختلف الزامی است زیرا در غیر این صورت احتمال چسبیده شده همه ی مواد به ظرف کیک بسیار زیاد است .از روغن های یاد شده در بین مواد اولیه برای روغن کاری ظروف کیک استفاده کنید زیرا در برخی مواقع استفاده از هر گونه روغن دیگر می تواند طعم آن را به طور جدی تحت کنترل قرار دهد.
برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد طرز تهیه کیک دوره ای آموزشی آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" را از دست ندهید ما از مربیان بین المللی و حرفه ای بهره مند هستیم و در این راستا سعی داریم در کوتاهترین مدت زمان شما را به اهداف خود برسانیم.

چیزکیک آمریکایی

برای دستیابی به انواع مختلف از کیک های موجود می توانید به راحتی از دوره های مختلف آشپزی قناد شو و البته پکیج های موجود در این زمینه بهره مند شوید. چیز کیک آمریکایی یکی از پرطرفدار ترین نوع کیک ها در بسیاری از ملل می باشد از آن می توانید به عنوان یک دسر خوشمزه برای تزیین سفره های خود نیز استفاده کند اگر در این دوره همی ها سعی دارید با تهیه ی انواع مختلف از کیک ها مورد توجه قرار بگیرید به شما پیشنهاد میکنیم با آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" اطلاعات ارزشمندی در مورد طرز تهیه کیک به دست آورید.  در مورد چیز کیک آمریکایی بهتر است بدانید که سر آشپز های ایرانی سعی کرده  اند تغییراتی در تهیه این نوع از کیک ها انجام دهند تا بیشتر مورد پسند قرار گیرد در طول این دوره های نیز تغییرات مطلوبی انجام شده است. در شهر نیویورک چیز کیک آمریکایی به عنوان یکی از بهترین نوع کیک ها می باشد از مواد اولیه ی مختلفی برای تهیه ی آن استفاده می شود که تغییر در هر کدام از مواد اولیه می تواند طعم آن را به طور جدی تغییر دهد.

کیک جنگل سیاه آلمان

از دیگر کیک های جالب با ظاهری متفاوت می توانیم به کیک جنگل سیاه المان اشاار کمنیم این کیک همواهر در بین انواع کیک های موجود به دلیل دارا بودن ظاهری مطلوب و جذاب می تواند توجه همه ی افراد را به سوی خود جلب کند. یک دسر واقعا خوشمزه که با ذائقه ی بسیاری از ما نیز سازگاری بسیار مطلوبی را دارد طرز تهیه کیک جنگل سیاه آلمان چندان پیچیده نیست و با تمرین در کوتاهترین مدت زمان می توانید به طعم واقعی آن دسترسی داشته باشید. در منوی بسیاری از رستوران های آلمانی میتوان این نوع از کیک را مشاهده کرد زیرا در بین آلمانی ها این کیک از محبوبیت بالایی برخوردار است شما نیز با یک بار تهیه  و میل کردن آن خواهید دانست که کیک جنگل سیاه آلمان ارزش آن را داشته است. برای تهیه ی آن معمولا نوع خواص گیلاس وحشی روی آن برای تزیین استفاده می شود از آنجا که امکان دسترسی به این گیلاس خاص در کشور ما موجود نیست سر آشپز های ایرانی سعی کرده اند گزینه های مطلوب دیگری در این راستا را در اولویت قرار هند. اگر قصد آن را دارید که بهترین نوع کیک جنگل سیاه آلمان را میل کنید می توانید به شهر زیبای تریبگ آلمان سفر کنید در این شهر که از آن به عنوان منشا تهیه انواع کیک ها یاد می شود می توانید در هر رستوران طعم حقیقی این کیک را به دست آورید.

کیک ترس لچز

کیک ترس لچز که در ایران به عنوان کیک سه شیر نیز مشهور است توانسته است از دیگر کیک های محبوب باشد طرز تهیه کیک ترس لچز اگرچه در نگاه اول ممکن است اندکی پیچیده به نظر برسد ولی به راحتی می توانید با تمرین و استفاده از فیلم های آموزشی مختلف آن را تهیه کنید. این کیک در بین کیک های اسفنجی دسته بندی می شود برای تزیین آن نیز معمولا لایه ای از خامه و البت توت فرنگی استفاده می گردد. دلیل آنکه در بین ایرانیان از آن به عنوان کیک سه شیر یاد می شود این است که برای دسترسی به طرز تهیه کیک یاد شده معمولا از سه نوع شیر به صورت غلیظ شده ، شیر شیرین شده و البته شیر گرم استفاده می شود. در کشورهای مختلفی از جمله ترکیه و استرالیا بهترین نوع از این کیک تهیه می شود مدرسین ما در آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" نیز سعی کرده اند با ارائه ی همه ی فوت و فن ها و نکات کلیدی شما را در رسیدن به طعم واقعی آن یاری کنند .
شما به راحتی می توانید با حضور در دوره های مختلف آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" به نکات کلیدی و البته فوت و فن های مختلف در طرز تهیه کیک های مختلف دسترسی داشته باشید اطلاعات یاد شده به صورت فیلم های آموزشی در اختیار شما قرار می گیرد همین اکنون می توانید دوره های آموزش طرز تهیه کیک را رزرو کرده و اطلاعات ارزشمندی را در مورد طرز تهیه کیک دست آورید.

کیک شکلاتی

کیک شکلاتی طرفداران بسیاری دارد، شاید بتوان گفت این کیک در میان انواع کیک های تهیه شده در سراسر جهان بیشترین تقاضا و درخواست را دارد. در بیشتر کافه ها نیز به مقدار زیاد تهیه می شود ولی اگر به دنبال تهیه ی کیک شکلاتی به روش خانگی هستید با آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"  همراه باشید تا به طور دقیق دستورالعمل و نکات ریز برای تهیه کیک شکلاتی را به دست آورید. در یک مهمانی دیگر می توانید با تهیه ی کیک های خوشمزه و رنگارنگ توجه همه را به سوی خود جلب کنید. همه ما مهارت لازم برای تهیه ی شیرینی و کیک های لذیذ را داریم فقط کافی است اندکی دقت و خلاقیت به کار گرفته و همچنین دستورات لازم را دنبال کنیم.

کیک شکلاتی می تواند به عنوان دسر، عصرانه و حتی صبحانه مورد استفاده قرار گیرد. برای کسانی که طعم شکلات را دوست دارند، کیک شکلاتی از لذیذترین انواع کیک ها محسوب می شود.کیک شکلاتی، دسر مورد علاقه خیلی از کودکان و نوجوانان می باشد. علاقه به خوراکی های کاکائویی در میان دسر ها به شدت به چشم می خورد. در آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" که انواع غذا و دسر های مختلف آموزش داده می شوند، آموزش طرز تهیه کیک شکلاتی به عنوان یک دسر پر طرفدار برای شرکت کنندگان ارائه می شود.

طرز تهیه کیک شکلاتی در آموزشگاه آشپزی

طرز تهیه کیک شکلاتی عالی و خوشمزه

می خواهیم به طرز تهیه کیک شکلاتی بپردازیم. کیک شکلاتی می تواند به عنوان دسر و عصرانه مورد استفاده قرار گیرد. برای کسانی که طعم شکلات را دوست دارند، کیک شکلاتی از لذیذترین انواع کیک ها محسوب می شود.کیک شکلاتی، دسر مورد علاقه خیلی از کودکان و نوجوانان می باشد.

فواید کیک شکلاتی

کیک شکلاتی در بین افراد به محبوبیت خاصی رسیده است و طرفداران زیادی دارد. علاقه مندان کیک شکلاتی از سایر کیک ها بیشتر هستند. و این حجم از استقبال و محبوبیت به دلیل طعم بی نظیر شکلات درون آن می باشد. در طرز تهیه کیک شکلاتی از شکلات استفاده می شود. و برتری این کیک نسبت به سایر کیک ها، همین شکلات می باشد. شکلات موجود در طرز تهیه کیک شکلاتی فواید باور نکردنی فراوانی برای بدن دارد. در ادامه به معرفی برخی از مزایای شکلات می پردازیم.

نشاط بخش بودن شکلات

شاید اکثر افراد خوردن کیک شکلاتی را تنها همراه با اضافه وزن تصور کنند.  اما در حقیقت کیک شکلاتی فوایدی برای بدن و سلامتی دارد. خوردن یک تکه کیک شکلاتی در وعده صبحانه می تواند سبب نشاط و شادابی در فرد شود. و انرژی بیشتری برای فعالیت های روزانه در اختیار بدن قرار می دهد. شکلات یا کاکائو که میوه ی یک نوع درخت می باشد، می تواند سبب افزایش شادی و نشاط در بدن افراد شود. در دنیای بسیار پیچیده و مدرن امروز، خوردن و استفاده از چیزی که بتواند نشاط و انرژی بدن را بالا ببرد تا بتوان کارهای روزمره را به نحو احسن انجام داد، می تواند بسیار مفید باشد. خیلی ها که مشغول به کار و تلاش یا تحصیل هستند، حتی در حین انجام کار هم ترجیح می دهند تا یک خوراکی نشاط بخش استفاده کنند. شکلات به کار رفته در طرز تهیه کیک شکلاتی می تواند در افزایش میزان انرژی بدن بسیار مفید واقع شود. شاید برایتان عجیب باشد اما  تکه ای کیک شکلاتی می تواند تا حدی باعث افزایش شور و نشاط شما در انجام کارها و وظایف روزانه ی شما شود. این افزایش شور و نشاط می تواند به دلیل وجود شکلاتی باشد که در طرز تهیه کیک شکلاتی از آن استفاده شده است.

آنتی اکسیدان بالا

از دیگر فواید شکلات می توان به خاصیت آنتی اکسیدانی آن اشاره کرد. آنتی اکسیدان ها برای مشکلات پوستی مفید می باشند. آنتی اکسیدان موجود در شکلات و کاکائو حتی از آنتی اکسیدان بلوبری نیز بیشتر می باشد. خواص آنتی اکسیدان موجود در شکلات به کار رفته در طرز تهیه کیک شکلاتی، برای اغلب دستگاه های بدن و به طور کلی در کارکرد بهتر و طبیعی تر بدن کمک می نماید. شاید بتوان گفت خاصیت آنتی اکسیدان که در شکلات وجود دارد، می تواند از مزیت های مصرف کیک شکلاتی باشد.

کاهش استرس در خانم های باردار

کاکائو موجود در طرز تهیه کیک شکلاتی تاثیرات مثبتی می تواند بر روی بانوان باردار داشته باشد. شکلات در واقع سبب کاهش استرس و اضطراب در دوران بارداری می شود. و به عبارتی از بروز اختلالات عصبی در کودک پیشگیری می کند.

کاهش خطر ابتلا به دیابت

شکلات یا همان کاکائو موجود در طرز تهیه کیک شکلاتی می تواند حتی از مبتلا شدن به مشکلات قند خون مانند دیابت جلوگیری کند. درست است که شکر استفاده شده در طرز تهیه کیک شکلاتی، ممکن است سبب مشکلات افزایش قند خون و بیماری دیابت شود، اما در واقع شکلات موجود در طرز تهیه کیک شکلاتی بر خلاف شکر، می تواند از افزایش قند خون و ایجاد بیماری دیابت جلوگیری کرده و حتی خطر مبتلا شدن به این بیماری را کاهش دهد.

تقویت قلب با خوردن شکلات

کیک شکلاتی همواره حاوی مواد معدنی، روی، پتاسیم و سلنیوم بوده و می تواند به گردش خون کمک شایانی نماید. و هم چنین احتمال بروز سکته قلبی را کاهش می دهد. شکلات، از جمله مواد اصلی مورد نیاز در طرز تهیه کیک شکلاتی بوده و می تواند در تقویت و سرحال نمودن کارکرد قلب فرد هم تاثیر به سزایی داشته باشد. شکلات یا همان کاکائو می تواند از لخته شدن خون در رگ ها و اختلال در سیستم پمپاژ قلب جلوگیری کند. پس حتی افراد دارای مشکلات قلبی هم به راحتی می توانند از خوردن شکلات بکار رفته در طرز تهیه کیک شکلاتی لذت ببرند، بدون آن که نگران مشکل قلبی خود باشند. برای یادگیری طرز تهیه کیک شکلاتی می توانید در دوره های آموزشگاه آشپزی شرکت نمایید. در آموزشگاه آشپزی معتبر مانند آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" ، طرز تهیه کیک شکلاتی به عنوان دسر به طور کامل آموزش داده می شود.

علاقه به کاکائو از کودک تا بزرگسال

کودکان و خردسالان به دلیل خوش طعم بودن و لذت بخش بودن خوردن کاکائو و شکلات، اغلب نسبت به خوردن خوراکی های دارای کاکائو در محتویات آن ها و یا خوردن خود کاکائو به صورت خالص، راغب هستند. برای مثال کاکائو موجود در طرز تهیه کیک شکلاتی، می تواند تعداد زیادی از کودکانی که حتی نسبت به دسر ها علاقه ای ندارند، به خود جذب نماید. علاوه بر کودکان که اغلب آن ها به کاکائو و شکلات به کار رفته در طرز تهیه کیک شکلاتی و به صورت کلی به خوراکی های دارای طعم کاکائو علاقه مند هستند، تعداد زیادی از بزرگسالان هم ترجیح می دهند از طعم کاکائو لذت ببرند. حتی افراد میانسال هم به خوردنی هایی که دارای  کاکائو و شکلات در مواد تشکیل دهنده ی خود می باشند، علاقه نشان می دهند. کیک شکلاتی می تواند مثالی از اینگونه مواد خوراکی باشد که علاقه مندان زیادی در بین تمام اقشار جامعه در هر سن و سالی دارد. این حجم از علاقه به کیک شکلاتی می تواند به دلیل به کار بردن کاکائو و شکلات به عنوان ترکیب اصلی این خوراکی خوشمزه باشد.

کیک شکلاتی یک دسر همه کاره

علاقه به خوراکی های کاکائویی در میان انواع دسر هم به شدت به چشم می خورد. درآموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" که انواع غذا و دسر های مختلف آموزش داده می شوند، آموزش طرز تهیه کیک شکلاتی به عنوان یک دسر پر طرفدار برای شرکت کنندگان ارائه می شود. همان طور که در بخش قبل به میزان علاقه ی اغلب اقشار مختلف جامعه به شکلات و کیک شکلاتی اشاره نمودیم، به دلیل به کار بردن شکلات در طرز تهیه کیک شکلاتی، این دسر شیک و خوشمزه می تواند به عنوان پذیرایی در بسیاری از مراسم های مختلف مانند جشن ها و مراسمات مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. پس می توان در طرز تهیه کیک شکلاتی، کاکائو را یک برگ برنده برای مورد توجه قرار گرفتن این دسر دانست. اگر قصد برگزاری یک جشن تولد، جشن ازدواج، جشن فارغ التحصیلی و حتی جشن پایان خدمت سربازی را دارید، می توانید کیک شکلاتی را به عنوان یک دسر شگفت انگیز و زیبا سفارش دهید و از طعم شکلات به کار رفته در طرز تهیه کیک شکلاتی نهایت لذت را ببرید و از برگزاری عالی پذیرایی جشن خود خرسند باشید. 

کیک روانی

 کیک روانی از کیک های تهیه ی شده در کشور ترکیه است و در بین انواع کیک های محبوب طبقه بندی می شود دلیلی که سبب شده این نوع کیک طرفداران بسیاری داشته باشد آن است که در تهیه روانی از آرد سمولینا استفاده می شود و همین امر سبب نرم شدن کیک نهایی می شود. از پودر پوست پرتقال به عنوان طعم دهنده به آن استفاده می شود. یکی دیگر از ویژگی های مورد قبول در این نوع کیک می توان به سهولت در پخت آن اشاره کرد. به عنوان یک دسر و البته میان وعده کیک روانی می تواند گزینه ی خوبی باشد. در ترکیه بعد از باقلوا این کیک به طور قابل ملاحظه ای به عنوان دسر صرف می شود.

کیک موچی

کیک موچی از دیگر انواع کیک های پر طرفدار است که در ابتدا در کشور ژاپن تهیه شد و امروزه می توان آن را به عنوان دسر در منوی فرهنگ غذایی بسیاری از کشورها مشاهده کرد. ماده ی اصلی مورد نیاز برای تهیه کیک موچی، خمیر برنج است، البته می توان آن را با استفاده از شکلات و یا خامه های قهوه ای را تزیین کرد. از ویژگی اصلی این نوع کیک ها می توان به سادگی و سهولت آماده کردن آنها اشاره کرد.

کیک داندی

کیک داندی از انواع کیک های دیگر است که بومی اسکاتلند می باشد. آنچه این کیک را از سایر کیک های مشابه متمایز ساخته است وجود بادام و طعم پرتقال در آن است معمولا سطح کیک داندی را با استفاده از بادام تزیین می کنند. این کیک نیز به عنوان یک دسر گزینه ی بسیار مطلوبی است و طرفداران بسیاری دارد زیرا طعم و عطر بی نظیری دارد. همه ی افرادی که آن را امتحان کرده اید به طور کامل رضایت خود را ابراز داشته اند به همین دلیل تهیه ی آن برای مهمانی و دورهمی ها می تواند گزینه ی بسیار مطلوبی باشد.

کیک کدو حلوایی

کیک کدو حلوایی از کیک های محبوب برای بچه ها است از آن جا که در تهیه ی آن از کدوتنبل و یا کدوی حلوایی استفاده می شود رنگ ویژه ای به وجود می آید. این کیک بسیار نرم است و هضم آن به آسانی صورت می گیرد. از مهمترین ویژگی دیگر مواد اولیه ی ساده به کار رفته در آن است، به سهولت می تواند طرز پخت آن را یاد بگیرید و همواره به عنوان یک میان وعده تهیه کنید، دارای کالری و مواد مغذی مفیدی نیز است. همه بچه ها به دلیل ظاهر و شکل آن عاشق این نوع کیک ها هستند.

کیک قهوه و گردو

کیک قهوه و گردو همواره با چای و سایر نوشیدنی ها به در دوره همی ها ی مختلف گزینه ی مطلوبی است. از پرطرفدارترین انواع کیک می توان به کیک قهوه و گردو اشاره کرد. طعم قهوه همواره سبب شده است که همه عاشق این نوع کیک باشد. برای تهیه آن باید دستور العمل را به طور دقیق رعایت کنید وگرنه ممکن است نتیجه ی دلخواه به دست نیاید.

طرز تهیه کیک قهوه و گردو تهیه شده در آموزشگاه آشپزی

کیک ردولوت

کیک رد ولوت از کیک های محبوب جهانی است و در ایران بیشتر به اسم ترجمه شده ی آن، کیک قرمز مخملی شناخته می شود. جالب است بدانید دلیل اصلی محبوبیت آن فیلم های مختلف خارجی می باشد. تصورات مختلفی برای پیدایش این کیک موجود است، در طول سال های مختلف دستور پخت آن دچار تغییرات گردیده ولی طعم فوق العاده ی آن همواره باقی مانده است. میزان قرمزی رنگ کیک با توجه به میزان مواد افزوده شده به طور قابل توجه می تواند تغییر کند.

طرز تهیه کیک ردولوت در بهترین آموزشگاه آشپزی تهران

کیک بلک فارست چری

 کیک بلک فارست چری یکی از محبوب ترین انواع کیک ها می باشد که متعلق به کشور آلمان بوده ولی امروزه در بسیاری از کشورهای دنیا تهیه شده و طرفداران بسیاری دارد. این کیک به صورت لایه های کیک شکلاتی تشکیل می شود در تهیه ی آن همواره از شکلات و میوه هایی مثل توت فرنگی برای تزیین استفاده می شود. این کیک به عنوان کیک تولد و یا کیک مجلس برای جشن های مختلف گزینه ی بسیار خوبی است.

 

مقالات مرتبط

0
دیدگاه
دیدگاه کاربران