مشاوره میخواید یا سؤال دارید؟ :
۰۲۱۶۶۷۱۵۴۶۶

معرفی انواع کیک

۱۷
آبان ۱۳۹۸ /
نویسنده سرآشپز فرنود

انواع کیک مختلفی با دستورالعمل های خاص تهیه می شود. لیست وسیعی از کیک ها موجود است که هم به عنوان دسر و هم میان وعده تهیه می شود اگر به دنبال طرز تهیه ی کیک های پرطرفدار هستید با آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"  همراه باشید تا به طعم واقعی کیک های مختلف دست یابید و همچنین با شرکت در دوره های آموزشی، می توانید مدرک بین المللی آشپزی را دریافت کنید و از این مدرک برای مهاجرت از طریق اشپزی بهره ببرید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

 

معرفی انواع کیک

در این بخش به معرفی انواع کیک خواهیم پرداخت. اگر تمایل به دستیابی به طرز تهیه انواع کیک ها هستید نمی توانید با آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"  همراه باشید. کیک ها با بهره مندی از مواد اولیه مختلف تهیه می شود. در فرهنگ غذایی هر کشوری می توان لیست وسیعی از انواع کیک ها را مشاهده کرده و جالب این است که تهیه ی کیک فقط به یک ناحیه اختصاص داده نشده است و امروزه می توان تهیه ی انواع آن ها را در سراسر جهان مشاهده کرد، همین عامل به آشپزها و شیرینی پزی ها فرصت داده است که بتوانند خلاقیت های ویژه را برای تهیه انواع کیک به کار گیرند. با گذر زمان همواره شاهد افزوده شدن انواع مختلفی از کیک و شیرینی ها بوده ایم و به نظر می رسد این مسیر ادامه یافته و به لیست بسیار عظیمی در سال های آتی دست پیدا کنیم. برای تهیه ی کیک باید اصول و نکات اصلی را به خوبی رعایت کرد زیرا هر گونه بی دقتی نتیجه ی دلخواه را از بین خواهد برد. در ادامه به معرفی انواع کیک های محبوب پرداخته ایم، هر کدام از کیک های یاد شده بومی یک ناحیه ویژه است و به علت طعم فوق العاده ای که داشتند به سرعت در سطح جهان گسترش یافته اند.

برای فراگیری طرز تهیه کیک زبرا و آشنایی با این کیک فوق العاده نیز می توانید به بخش دوره های آموزشی مراجعه فرمایید.

طرز تهیه کیک زبرا- آموزشگاه آشپزی

کیک شکلاتی

کیک شکلاتی طرفداران بسیاری دارد، شاید بتوان گفت این کیک در میان انواع کیک های تهیه شده در سراسر جهان بیشترین تقاضا و درخواست را دارد. در بیشتر کافه ها نیز به مقدار زیاد تهیه می شود ولی اگر به دنبال تهیه ی کیک شکلاتی به روش خانگی هستید با آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"  همراه باشید تا به طور دقیق دستورالعمل و نکات ریز برای تهیه کیک شکلاتی را به دست آورید. در یک مهمانی دیگر می توانید با تهیه ی کیک های خوشمزه و رنگارنگ توجه همه را به سوی خود جلب کنید. همه ما مهارت لازم برای تهیه ی شیرینی و کیک های لذیذ را داریم فقط کافی است اندکی دقت و خلاقیت به کار گرفته و همچنین دستورات لازم را دنبال کنیم.

طرز تهیه کیک شکلاتی- آموزشگاه آشپزی

کیک روانی

 کیک روانی از کیک های تهیه ی شده در کشور ترکیه است و در بین انواع کیک های محبوب طبقه بندی می شود دلیلی که سبب شده این نوع کیک طرفداران بسیاری داشته باشد آن است که در تهیه روانی از آرد سمولینا استفاده می شود و همین امر سبب نرم شدن کیک نهایی می شود. از پودر پوست پرتقال به عنوان طعم دهنده به آن استفاده می شود. یکی دیگر از ویژگی های مورد قبول در این نوع کیک می توان به سهولت در پخت آن اشاره کرد. به عنوان یک دسر و البته میان وعده کیک روانی می تواند گزینه ی خوبی باشد. در ترکیه بعد از باقلوا این کیک به طور قابل ملاحظه ای به عنوان دسر صرف می شود.

کیک موچی

کیک موچی از دیگر انواع کیک های پر طرفدار است که در ابتدا در کشور ژاپن تهیه شد و امروزه می توان آن را به عنوان دسر در منوی فرهنگ غذایی بسیاری از کشورها مشاهده کرد. ماده ی اصلی مورد نیاز برای تهیه کیک موچی، خمیر برنج است، البته می توان آن را با استفاده از شکلات و یا خامه های قهوه ای را تزیین کرد. از ویژگی اصلی این نوع کیک ها می توان به سادگی و سهولت آماده کردن آنها اشاره کرد.

کیک داندی

کیک داندی از انواع کیک های دیگر است که بومی اسکاتلند می باشد. آنچه این کیک را از سایر کیک های مشابه متمایز ساخته است وجود بادام و طعم پرتقال در آن است معمولا سطح کیک داندی را با استفاده از بادام تزیین می کنند. این کیک نیز به عنوان یک دسر گزینه ی بسیار مطلوبی است و طرفداران بسیاری دارد زیرا طعم و عطر بی نظیری دارد. همه ی افرادی که آن را امتحان کرده اید به طور کامل رضایت خود را ابراز داشته اند به همین دلیل تهیه ی آن برای مهمانی و دورهمی ها می تواند گزینه ی بسیار مطلوبی باشد.

کیک کدو حلوایی

کیک کدو حلوایی از کیک های محبوب برای بچه ها است از آن جا که در تهیه ی آن از کدوتنبل و یا کدوی حلوایی استفاده می شود رنگ ویژه ای به وجود می آید. این کیک بسیار نرم است و هضم آن به آسانی صورت می گیرد. از مهمترین ویژگی دیگر مواد اولیه ی ساده به کار رفته در آن است، به سهولت می تواند طرز پخت آن را یاد بگیرید و همواره به عنوان یک میان وعده تهیه کنید، دارای کالری و مواد مغذی مفیدی نیز است. همه بچه ها به دلیل ظاهر و شکل آن عاشق این نوع کیک ها هستند.

کیک قهوه و گردو

کیک قهوه و گردو همواره با چای و سایر نوشیدنی ها به در دوره همی ها ی مختلف گزینه ی مطلوبی است. از پرطرفدارترین انواع کیک می توان به کیک قهوه و گردو اشاره کرد. طعم قهوه همواره سبب شده است که همه عاشق این نوع کیک باشد. برای تهیه آن باید دستور العمل را به طور دقیق رعایت کنید وگرنه ممکن است نتیجه ی دلخواه به دست نیاید.

طرز تهیه کیک قهوه و گردو- آموزشگاه آشپزی

کیک ردولوت

کیک رد ولوت از کیک های محبوب جهانی است و در ایران بیشتر به اسم ترجمه شده ی آن، کیک قرمز مخملی شناخته می شود. جالب است بدانید دلیل اصلی محبوبیت آن فیلم های مختلف خارجی می باشد. تصورات مختلفی برای پیدایش این کیک موجود است، در طول سال های مختلف دستور پخت آن دچار تغییرات گردیده ولی طعم فوق العاده ی آن همواره باقی مانده است. میزان قرمزی رنگ کیک با توجه به میزان مواد افزوده شده به طور قابل توجه می تواند تغییر کند.

طرز تهیه کیک ردولوت- آموزشگاه آشپزی

کیک بلک فارست چری

 کیک بلک فارست چری یکی از محبوب ترین انواع کیک ها می باشد که متعلق به کشور آلمان بوده ولی امروزه در بسیاری از کشورهای دنیا تهیه شده و طرفداران بسیاری دارد. این کیک به صورت لایه های کیک شکلاتی تشکیل می شود در تهیه ی آن همواره از شکلات و میوه هایی مثل توت فرنگی برای تزیین استفاده می شود. این کیک به عنوان کیک تولد و یا کیک مجلس برای جشن های مختلف گزینه ی بسیار خوبی است.

 

 

 

0
دیدگاه
دیدگاه کاربران