معرفی انواع کباب مشهور ایرانی

۲۵
دی ۱۳۹۸ /
نویسنده سرآشپز فرنود

در معرفی انواع کباب لازم به ذکر است که هر کدام از انواع کباب های موجود در آشپزی ایرانی از مواد اولیه ی خاصی استفاده می کند که سبب می شود طعم متفاوت تری نسبت به دیگری داشته باشند برخی از کباب های ایرانی شهرت جهانی دارند و از محبوبیت بالایی برخوردار هستند.

اگر میخواهید که طرز تهیه انواع کباب و غذاهای لذیذ ایرانی را فراگیرید میتوانید از طریق سایت آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" به این آموزش ها دسترسی پیدا کنید و یا در  دوره های حضوری ثبت نام کرده و تحت نظر اساتید برتر آشپزی تعلیم ببینید و مدرک معتبر بین المللی در یافت کنید.

فهرست

 

معرفی انواع کباب

در ادامه به طور کلی به معرفی انواع کباب خواهیم پرداخت و به ویژه معرفی انواع کباب ایرانی اختصاص ویژه ای داده ایم زیرا در هر یک از مناطق کشورمان انواع مختلف از کباب تهیه می شود که در برخی از مواقع ممکن است فقط در بین مردم بومی همان ناحیه شهرت دارد. در معرفی انواع کباب لازم به ذکر است که در سراسر دنیا نیز انواع مختلف کباب تهیه  می شود و برخی از آنها شهرت جهانی دارند . کباب جزو مهمترین مواد غذایی است که معمولا مورد پسند بسیاری از افراد می باشد آنچه که سبب میشود که طعم واقعی یک کباب نسبت به دیگر متفاوت باشد بدون تردید مواد اولیه ی به کار رفته در آنها است. اگر مواد اولیه تازه تر باشد می تواند تاثیر به سزایی در طعم واقعی آن داشته باشد. در معرفی انواع کباب که در ادامه به طور کلی مورد بررسی قرار می گیرد سعی کرده ایم به برخی از مهمترین مواد اولیه ی موجود و به کار رفته در برخی از آنها اشاره کنیم که سبب شده کباب یاد شده به عنوان یک کباب منحصر به فردی در نظر گرفته شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد معرفی انواع کباب با ما همراه باشید. کباب جزو غذاهای محبوب ایرانی است و در بسیاری از مراسم ها به همراه برنج به عنوان یک وعده ی غذایی سرو می شود در آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" به لیست کاملی از طرز تهیه ی انواع مختلف از کباب ها دسترسی خواهید داشت. دوره های مختلفی به همراه شف های مجرب برای آموزش طرز تهیه ی انواع کباب را با ما فرا بگیرید.

معرفی انواع کباب ایرانی

کباب قفقازی: برای تهیه ی کباب قفقازی از فیله یا به عبارت دیگر از راسته ی گوساله و سینه ی مرغ استفاده می شود برای اینکه مزه ی خاصی نیر داشته باشد معمولا برای تهیه ی آن از خامه و فلفل و البته زیتون به عنوان یک سس ویژه استفاده می گرد. شما می توانید آن را در فر و یا بر روی زغال تهیه کنید.
کباب برگ زعفرانی : گوشت راسته گوساله برای تهیه ی کباب برگ زعفرانی استفاده می شود دلیل نامگذاری آن نیز این است که گوشت به کار رفته به صورت کامل کوبیده می شود و صاف می گردد سپس آن را روی زغال می توان کباب کرد.
کباب کوبیده: کباب کوبیده که با استفاده از گوشت چرخ کرده به همراه پیاز رنده شده تهیه می شود گوشت گاو و یا قلوه ی گاو به همراه دنبه ی گوسفند برای تهیه ی این نوع از کباب مناسب ترین گزینه است.
جوجه کباب : برای تهیه ی جوجه کباب از گوشت مرغ استفاده می شود معمولا جوجه کباب به همراه نان سرو می گردد و برای رسیدن به طعم واقعی آن باید از قبل مرغ را در داخل سس خاصی که آماده شده است برای مدتی نگهداری کرد.
شیشلیک: شیشلیک یکی از کباب های مشهور و لذیذ ایرانی می باشد که همواره طرفداران بسیاری آرد برای تهیه ی این نوع از کباب معمولا از دنده گوسفند یا گاو استفاده می شود که با استفاده از ماست و البته آبلیمو و ادویه های خاص سس خاصی تهیه می شود که به همراه آن مورد استفاده قرار می گردد.

معرفی انواع کباب مشهور

در بین انواع کباب های تهیه  شده ی ایرانی برخی از آنها به طور ویژه مشهور هستند و توسط بسیاری از افراد در سراسر کشور تهیه می شود و همه ی ما تا حدی با آنها آشنا هستیم.
کباب بناب: کباب بناب اگرچه در شهرستان بناب یکی از شهرستان استان آذربایجان شرقی تهیه می شود ولی در کل ایران و البته در کشورهای خارجی نیز شهرت ویژه ای دارد . این کباب در واقع همان کباب کوبیده است ولی اندازه ی سیخ های آن بزرگتر می باشد و به نظر می رسد سرآشپزهای مشهور در تهیه ی این نوع از کباب فوت و فن های ویژه ای را در نظر می گیرند.
کباب گوشت بره: کباب گوشت بره یکی از کباب های لذیذ می باشد که برای تهیه ی آن گوشت بره به همراه سیر و البته سرکه و روغن استفاده می شود برای اینکه به طعم واقعی این کباب دست یابید می توانید روی حرارت آن را تهیه می کنید.
کباب حسینی: برای تهیه کباب حسینی از سیخ های چوبی استفاده می شود برای مزه دار کردن آن نیز می توان از پیاز و فلفل سبز به همراه سرو استفاده کرد. گوشت مغز ران گوسفند مناسب ترین گزینه برای تهیه ی کباب حسینی می باشد.
کباب جگر : برای تهیه ی کباب جیگر از جگر گوسفند استفاده می شود و معمولا به عنوان یک وعده ی صبحانه میل می شود و در ایران طرفداران بسیاری دارد.
کباب سلطانی:  کباب سلطانی که از ترکیب کباب کوبیده و کباب برگ تهیه می شود برای مجالس و مهمانی های خاص یکی از بهترین و محبوب ترین گزینه ها می باشد.
ماهی کباب : کباب ماهی از دیگر کباب های مشهور می باشد که در روزهای خاص از جمله شب عید معمولا در بین ایرانیان تهیه می شود. ماهی قزل آلا و سالمون یکی از محبوب ترین گزینه برای این مورد می باشد.

نکات دانستنی در مورد معرفی انواع کباب

در معرفی انواع کباب به طور اختصاصی لازم به ذکر است که هر کدام از انواع کباب های تهیه  شده به دلیل دارا بودن مواد اولیه مختلف و خاص می تواند به طور جدی با دیگر تفاوت داشته باشد در تهیه ی آنها نیز باید اصول و همه ی دستورالعمل های یاد شده را به طور دقیق در نظر بگیرید ما در آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" سعی کرده ایم به طور کلی به طرز تهیه ی انواع مختلف از کباب های مشهور ایرانی بپردازیم . مدرسین دوره های مختلف در حین آموزش طرز پخت اطلاعات کاملی در مورد نکات کلیدی را به طور اختصاصی در اختیار شما قرار خواهند داد دیگر زمان آن رسیده است خوشمزه ترین کباب ها را در منزل خود تهیه  کنید.

 

0
دیدگاه
دیدگاه کاربران