مشاوره میخواید یا سؤال دارید؟ :
۰۲۱۶۶۷۱۵۴۶۶

معرفی انواع پیتزا

۲۸
مهر ۱۳۹۸ / فست فود/
نویسنده سرآشپز فرنود

پیتزا، غذاهای اصیل و سنتی ایتالیایی که یک لایه خمیر است که روی آن را با سس گوجه، پنیر و دیگر مواد غذایی مانند سبزیجات، گوشت و ...  پوشانده می‎شود و درون فر قرار می‎گیرد تا پخته شود. قدمت این غذا به قرن دهم میلادی برمی‌گردد. شواهد نشان می‌دهد  که این غذا در لاتزیو شهری در جنوب ایتالیا ابداع شده است و نمونه مدرن آن در نپال تهیه شده  و بعد از آن‌ها انواع بسیاری از آن در جاهای مختلف جهان به وجود آمد و طرفدارهای زیادی پیدا کرد. از این رو سعی داریم در این مقاله به معرفی انواع پیتزا بپردازیم تا شما عزیزان در فست فود‎ها راحت‌تر بتوانید پیتزای خود را سفارش دهید.

 

فهرست

 

پیتزا ناپلی

اصلی ترین نوع پیتزا، پیتزا ناپولی می‎باشد که بافت ترد و نازکی دارد. تاریخچه‌ٔ آن به قرن هجدهم و شهر ناپل ایتالیا بازمی‌گردد. آن زمان مردم شهر ناپولی به دنبال غذایی ارزان قیمت بودند که به سرعت حاضر شود و بر اساس این نیاز بود که پیتزا ناپولی ابداع شد.

طرز تهیه پیتزا ناپلی

پیتزای ناپولی باید در تنور هیزمی گنبد شکل درست شود. خمیر آن حتماً باید با دست باز شود، نه به کمک ابزار و همچنین دارای خمیر نازکی باشد. بر روی خمیر پیتزا گوجه فرنگی، پنیر، سیر و روغن زیتون می‌ریزند. در قرن هجدهم در شهر بندری ناپلی این مواد به مقدار زیاد و با قیمتی ارزان در دسترس عموم بوده است. به این ترتیب اولین پیتزا و اصیل‌ترین نوع پیتزا شکل‌گرفته است.

طرز تهیه پیتزا ناپلی در آموزشگاه آشپزی

 

پیتزا شیکاگو

این پیتزا در شهر شیکاگو آمریکا ابداع شد. در سال 1900 مهاجران ایتالیایی که در آمریکا دنبال غذایی مانند پیتزا ناپلی بودند. اما " آیک سول" یک پیتزا با کمی تفاوت نسبت به پیتزا ناپولی تهیه کرد. او پیتزا شیکاگو رو با خمیری ضخیم‌تر به طوری که لبه های آن مرتفع‌تر باشد درست کرد. او در این پیتزا بر روی خمیر، پنیر موزارلا ریخت، لایهٔ بعدی را گوشت و سبزیجات، و درنهایت بر روی همه‌ی آن‌ها لایه‌ای از گوجه‌فرنگی  قرارداد. با گذشت زمان موادی تشکیل دهنده پیتزا شیکاگو نیز بیشتر شد و امروزه معمولاً در تهیه‌ی پیتزای شیکاگو از گوشت چرخ‌کرده، سوسیس، پپرونی، پیاز، قارچ و فلفل دلمه‌ای استفاده می‌شود

البته مدلی دیگری نیز از پیتزا شیکاگو تهیه شد که همانند پیتزا ناپلی خمیر نازکی داشت اما به شکل مستطیل بود.

طرز تهیه پیتزا شیکاگو

برای یخت پیتزا شیکاگو باید کف سینی چرب شده باشد تا خمیر پیتزا حالت برشته بگیرد و به خاطر ضخامت بیشتر آن باید زمان پخت بیشتری را برای آن صرف کرد.

طرز تهیه پیتزا شیکاگو در آموزشگاه آشپزی

 

پیتزا مارگاریتا

پیتزا مارگاریتا در اواخر قرن 19 توسط سرآشپز معروف ناپلی آن زمان و به‌افتخار ملکه ایتالیا مارگریتای ساوویی نام‌گذاری شده است. روی این پیتزا گوجه فرنگی ، موزارلای و برگ‌های تازه‌ی ریحان  می‌گذارند. رنگ این پیتزا رنگ پرچم ایتالیاست. در حال حاضر به پیتزایی که فقط از سس گوجه فرنگی و پنیر موزارلا تشکیل شده است هم پیتزا مارگاریتا می‌گویند.

طرز تهیه پیتزا مارگاریتا در آموزشگاه آشپزی

 

پیتزا نیویورک

پیتزا نیویورک از پیتزاهای قدیمی نیست ولی یکی از محبوب‌ترین انواع پیتزا می‎باشد. این پیتزا بسیار شبیه پیتزا ناپولی است اما همچنان تفاوت‌هایی با پیتزا ناپولی دارد. خمیر پیتزا نیویورک همانند پیتزا ناپولی نازک است اما خمیر پیتزا مواد تشکیل‌دهنده پیتزا که قطر 30 سانتی‌متری دارد را تحمل می‌کند

طرز تهیه پیتزا نیویورک

بهترین حالت پخت پیتزا نیویورک استفاده از تنور‎های چوبی پیتزا ناپولی است اما امروزه دیگر از این روش کمتر استفاده می‌شود و بجای آن از فر‎های گازی برای پخت پیتزا نیویورک استفاده می‎شود که می‌تواند تا حد زیای همان حالت تردی موردنظر را به پیتزا نیویورک بدهد.

طرز تهیه پیتزا نیویورک در آموزشگاه آشپزی

 

پیتزا سیسیلی

پیتزای سیسیلی به حالت مستطیل شکل تهیه می‎شود این پیتزا در دو کشور ایتالیا و امریکا به گونه‎های مختلفی تهیه می‎شود پیتزای سیسیلی ایتالیایی که اصیل است و این پیتزا مربوط به منطقه سیسیل کشور ایتالیا می‎باشد از با سس گوجه‌فرنگی، پیاز، سبزیجات، ماهی کولی پر شده و بر روی آن‌ها خرده نان ریخته می‌شود و معمولاً در کریسمس پخت می‎شود اما پیتزای سیسیلی آمریکایی تا حدی شبیه به پیتزای شیکاگو است و به صورت مستطیلی پخت می‌شود

طرز تهیه پیتزا سیسیلی

در تهیه پیتزا سیسیلی کف سینی را با روغن زیتون چرب می‌کنند و فر را در دمای مناسب قرار داده و اجازه می‌دهیم تا پیتزا به مدت 25 دقیقه در فر باقی بماند تا بهترین شکل خودش برسد.

طرز تهیه پیتزا سیسیلی در آموزشگاه آشپزی

 

پیتزا کالزونه

پیتزا کازونه تاریخچه جالبی دارد نام این پیتزا از نام شلوار‎هایی گرفته شده است که در قرن 16 میلادی رواج بسیاری دارد و دلیل این نام گذاری نیز فقط شباهت خمیر پیتزای کالزونه به چین‎های این شلوار‎ها می‌باشد. پیتزا کالزونه پیتزایی ایتالیایی است که خمیر آن از وسط می‎شود و به شکل نیمه ماه می‎شود.و مواد در داخل آن قرار می‌گیرند. معمولاً مواد تشکیل‌دهنده پیتزا کالزونه سبزیجات می‎باشد.

طرز تهیه پیتزا کالزونه در آموزشگاه آشپزی

 

پیتزا یونانی

پیتزا یونانی اصلاً ربطی به کشور یونان ندارد. همان‌طور که میدانید مهد پیتزا ایتالیا است اما پیتزا یونانی چطور ایجادشده است. پیتزا یونانی توسط مهاجران یونانی که به امریکا آمده بودند ایجاد شد. آن‌ها برای پخت پیتزای مخصوص به خود یک خمیر پیتزای ضخیم از پیتزا ناپولی اما نازک‌تر از پیتزا سیسیلی و شیکاگو درست کردند. همچنین پیتزای یونانی از رب گوجه‌فرنگی‌ای تشکیل‌شده است که طعم خاصی دارد و بر روی آن ترکیبی از پنیر چدار و موزارلا قرار دارد.

طرز تهیه پیتزا یونانی

از آنجایی که هیچ سنتی در پخت پیتزا یونانی نیست. آشپز به صلاح دید خود می‌تواند از هر نوع پنیری که دوست دارد برای خوشمزه‌تر شدن پیتزا استفاده کند  خود را محدود به استفاده از پنیر چدار و موزارلا نکند. خمیر پیتزا در پیتزا یونانی به‌گونه‌ای تهیه می‌شود که تحمل وزن زیادی را داشته باشد. اگر دوست دارید پیتزایی که می‎پزید بیش‌ازپیش یادآور غذاهای یونانی باشد، می‌توانید روی آن موادی مانند پنیر فتا، زیتون سیاه و پیاز قرمز داشته باشد.

طرز تهیه پیتزا یونانی در آموزشگاه آشپزی

 

پیتزا پپرونی

پیتزا پپرونی معروف‌ترین نوع پیتزا است که بیش از 40 درصد سفارش‌های پیتزا را شامل می‎شود. در تهیه پیتزا پپرونی از نوعی کالباس تند از گوشت گوساله استفاده می‎شود که معمولاً قطر کمی دارد و به‌صورت حلقه بر روی خمیر پیتزا قرار می‎گیرد. در بعضی پیتزا فروشی‌ها به جای استفاده از پپرونی از کالباس معمولی استفاده شده و پیتزا با فلفل، تند می‌شود.

طرز تهیه پیتزا پپرونی در آموزشگاه آشپزی

 

پیتزا مکزیکی

پیتزا مکزیکی ازلحاظ تندی شبیه به پیتزای پپرونی هست و بیشتر سرآشپزها آن را جزئی از خانواده پیتزا پپرونی می‌دانند که بجای استفاده از پپرونی یا سالامی (نوعی کالباس گوشت گوساله که تند نیست اما چربی بیشتری دارد) از گوشت چرخ‌کرده سرخ شده به همراه زیره سبز و فلفل تازه تند استفاده می‎کنند.

طرز تهیه پیتزا مکزیکی در آموزشگاه آشپزی

 

پیتزا فونگی

پیتزا فونگی مخصوص گیاه‌خواران است. در زبان ایتالیایی فونگی به معنای قارچ است. اصلی ترین ماده تشکیل دهنده این پیتزا قارچ هست که دلیل نام گذاری این پیتزا به نام پیتزا فونگی یا همان پیتزا قارچ همین است. قارچ  طعم و عطری بی‌نظیر به این غذا می‌دهد و بافت گوشت مانند آن می‌تواند جایگزین خوبی در پیتزا باشد. پیتزا فونگی پیتزایی با ارزش غذایی بالا بوده و از طریق پیتزا فونگی می ‏توان پروتئین گیاهان را نیز دریافت کرد.

طرز تهیه پیتزا فونگ در آموزشگاه آشپزی

0
دیدگاه
دیدگاه کاربران