مشاوره میخواید یا سؤال دارید؟ :
۰۲۱۶۶۷۱۵۴۶۶

مدیریت طرز تهیه کیک تولد

۱۳
آذر ۱۳۹۸ /
نویسنده سرآشپز فرنود

کیک تولد تقریباً در هر جشن تولد کوچک و بزرگی وجود دارد؛ اما کیک تولد خوب و مناسب دارای چه ویژگی هایی است؟ طرز تهیه کیک تولد چگونه است؟ آیا تا به حال به داشتن یک کیک تولد مطلوب فکر کرده ‌اید؟ با ما همراه باشید تا همراه با یک آموزشگاه آشپزی مجازی اندکی بیشتر از ماجرای شیرین کیک تولد بدانید.

آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" علاوه بر آموزش آَشپزی و شیرینی پزی، دوره های طرز تهیه کیک از جمله کیک تولد وکیک شکلاتی و انواع کیک ها را توسط سرآشپز بین المللی خود استاد فرنود برگزار میکند. علاقه مندان میتوانند با حضور در این دوره ها طرز تهیه انواع کیک را آموزش ببین و کسب و کار خود را آغاز کنند.

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد.

در طرز تهیه کیک تولد خود مدیریت داشته باشید

در مقابل نام هر انسانی، روز تولدی وجود دارد و هر کسی می ‌تواند مستعد یک کیک تولد در هر سال باشد. با همین نگاه ساده به راحتی می‌ توان متوجه جایگاه کیک تولد در خلق روز های شادمان باشیم. ما برای خودمان، خانواده ‌مان، دوستان و حتی آشنایانمان تولد می‌ گیریم و با این بهانه شبی را به شادی طی می ‌کنیم. تولد گرفتن می‌ تواند سبک های متفاوتی داشته باشد. یک بعد از ظهر دلنشین، یک شام مفصل، یک وعده غذایی سبک و شاید یک دورهمی در دامان طبیعت؛ اما در تمام جشن های تولد یک وجه مشترک وجود دارد. وجهی که می‌ تواند شالوده این جشن ها باشد. وجه مشترکی که در شکل و شمایل یک کیک تهیه می ‌شود. کیک تولد تقریباً در هر جشن تولد کوچک و بزرگی وجود دارد؛ اما کیک تولد خوب و مناسب دارای چه ویژگی هایی است؟ طرز تهیه کیک تولد چگونه است؟ آیا تا به حال به داشتن یک کیک تولد مطلوب فکر کرده ‌اید؟ با ما همراه باشید تا همراه با یک آموزشگاه آشپزی مجازی اندکی بیشتر از ماجرای شیرین کیک تولد بدانید.

طرز تهیه کیک تولد در نگاه عام

وقتی صحبت از طرز تهیه کیک تولد می شود، جدا از تمام طرح‌ های گوناگون، تزیینات متنوع و سبک های متفاوت در آماده ‌سازی آن، پای یک جور کیک در میان است. کیکی چند لایه که همراه با خامه تزیین می ‌شود. به شکل خاصی همراه با طیف متنوعی از مواد غذایی زیبا شده است و در نهایت سنگ بنای هر جشن تولدی را خلق خواهد کرد. این کیک‌ ها را همراه با شمع هایی می کنند که به شکلی نمادین نشانه ‌ای از سن افراد است و غالباً در خلق طرح ‌ها و یا شکل ‌های نقش بسته بر کیک، به سراغ سلایق کسی که روز تولد اوست می ‌روند.
اما طرز تهیه کیک تولد در مسیر سال ‌های اخیر از یک فضای ساده در طراحی خارج شده است. خیلی ‌ها می ‌خواهند تا در کیک های تولد خود شاهد ایده های خلاقانه، تزئینات خاص، شکل هایی جذاب و یا نقش هایی از اجسام واقعی باشند. و همین موضوع باعث شده تا شاهد خلق یک فضای هنری جدید در امر آشپزی و شیرینی پزی باشیم. هنری که می تواند از مسیر یک آموزشگاه آشپزی فرا گرفته شود. جدا از هنر کیک پختن، حالا برخی می ‌توانند در هنر کیک سازی از طرز تهیه کیک تولد تا تزئین آن توانمند باشند.
کیک سازی و تزیین کیک در نگاه امروز یک ماجرای هنری است و مستقیماً از ذوق هنری کیک ساز ناشی می ‌شود. طرز تهیه کیک تولد زیبا آن هم با متریال های خوراکی کار ساده ای نیست. خصوصا برای کسانیکه مدل های متنوع را دیده اند و سلایق گوناگون دارند و هر کدام برای خودشان منتقد های حرفه ای هستند. اینجاست که وقتی یک کیک تولد زیبا بتواند نگاه تحسین برانگیز همگان را جلب خود سازد، در واقع تداعی‌ کننده هنر خالق خود است.

طرز تهیه کیک تولد، هنری است که ارزش دارد و فراگیری آن سختی های خاص خودش را دارد. از این رو اگر می‌ خواهید کیک هایی زیبا و در عین حال خوشمزه درست کنید، بهتر است دوره های آموزش کیک پزی را در آموزشگاه آشپزی بگذرانید و همراه با کسب دانش لازم، در کنار تمرین های مداوم، مهارت ‌های مطلوب در طرز تهیه کیک تولد را کسب کنید.
اما اگر می خواهید کیک تولد خوبی بخرید، ماجرا چیز دیگری است. چرا که حالا باید در مقام یک تماشاگر آثار هنری همراه با تحسین یک کیک تولد زیبا، آن را تهیه کنید. پس کیک تولد باید ایده آل شما باشد. طرز تهیه کیک تولد باید سلایق شما را تامین کند. از این رو جا دارد تا در باب کیک تولد خوب صحبت کنیم

کیک تولد خوب دارای چه ویژگی هایی است؟

خوب بودن در کیک تولد، تعاریف گوناگونی دارد. هر کسی می ‌تواند با توجه به سلایق، ذائقه، خاطرات و گاهاً ابعاد مهمانی های خود تعاریف گوناگونی از یک کیک تولد خوب مطرح سازد. با این وجود طرز تهیه کیک تولد خوب مبحثی است که جدا از پخت مطلوب و شیرینی دلنشین و حجم خامه منطقی، بر جزئیات نیز متمرکز می باشد. این جزئیات در طرز تهیه کیک تولد می تواند شامل تزیین سبک طراحی، تم، رنگ و... باشد. البته جزئیات در طرز تهیه کیک تولد، رابطه مستقیم با صاحب کیک دارد. به یقین نمی ‌توان برای یک کودک ۶ ساله از تم و یا سبک کیکی که در خور مردی ۶۰ ساله تهیه شده است، استفاده کرد. از این رو یک کیک تولد خوب باید خودش را با شرایط تولد همسان سازد. به هر صورت ماجرای طرز تهیه کیک تولد می‌ تواند جنبه های گوناگونی داشته باشد. جنبه هایی مانند:

•    هزینه تمام شده در تهیه شدن کیک: برای خیلی ‌ها کیک تولد مناسب، کیکی است که قیمت بالایی ندارد. اگر چه قیمت در طرز تهیه کیک تولد رابطه مستقیم با ابعاد و وزن آن دارد؛ اما سفارشی شدن ساخت، درخواست طرح های سخت و یا نقش ‌هایی پیچیده، استفاده از متریال های گران قیمت و یا به کار بردن کیفیت بسیار بالای خامه می ‌تواند قیمت کیک را به راحتی جا به جا کند. از این رو در هزینه کیک ایده آل خود دقت لازم را در نظر داشته باشید.
•    ابعاد کیک تولد: خیلی جالب نیست اگر در مهمانی تولد، کیک حجم مناسبی را نداشته باشد. از طرفی وقتی کیک زیاد می آید، در روز های بعد، خوردن آن چندان چنگی به دل نخواهد زد. کیک باید در همان جشن تولد تماما خورده ‌شود. به گونه ‌ای که برای همه به اندازه کافی موجود باشد. پس کیک تولد خوب به نوعی با تعداد مهمانان و جشن تولد، باید همخوانی داشته باشد. اگر در طرز تهیه کیک تولد استاد باشید، به خوبی می دانید که کیک مناسب برای هر تعداد افراد چه ابعادی خواهد داشت. در مقابل اگر از طرز تهیه کیک تولد اطلاع جامعی ندارید، بهتر است این مهم را از افراد باتجربه پرس و جو کنید.

•    طعم کیک تولد: شکلاتی، وانیلی، تافی، قهوه، نسکافه ای، توت فرنگی، نارگیلی، لیمو و... ؛ طعم ها در کیک تولد بسیار است و طبعا هر کسی در طرز تهیه کیک تولد به دنبال طعم مورد علاقه خود خواهد رفت؛ خیلی ها در جستجوی طرز تهیه کیک شکلاتی و یا وانیلی و... هستند؛ اما در این انتخاب متوجه دیگران نیز باشید. خصوصاً شخص صاحب تولد که فرد اصلی ماجرا است. بهتر است همراه با دورنمایی که از جمع مهمان ها دارید در کنار ذائقه خود، طعم کیک تولد را انتخاب کنید.
•    برای تزیین کیک تولد هوشمند باشید: خیلی ها در مهمانی های تولد از کیک تولد فراری هستند. دلیل آن هم خیلی ساده است. شیرینی زیاد، چربی بالا و در نهایت قندی که می ‌تواند در بدن انباشته شود. سالخوردگان، افرادی که همواره در فکر تناسب اندام خود هستند، کسانیکه می خواهند لاغر شوند و حتی افراد با اضافه وزن در مقابل یک کیک پر خامه و یا پر شکلات مقاومت می‌ کنند. اگر می خواهید لذت خوردن کیک در جشن های خود را همراه با تمام اعضای حاضر در مهمانی تجربه کنید، مراقب تزیینات روی کیک خود در مراحل طرز تهیه کیک تولد باشید. در طرز تهیه کیک شکلاتی نیز حجم شکلات را در نظر بگیرید. کیک های پر خامه شاید خیلی خوشمزه شوند؛ اما بسیاری در خوردن آن ها مقاومت می کنند و این می ‌تواند از لذت دورهمی شما بکاهد.

مقالات مرتبط

0
دیدگاه
دیدگاه کاربران