طرز تهیه شیک توت فرنگی

۲۲
تیر ۱۳۹۹ /
نویسنده سرآشپز فرنود

در این مقاله قصد داریم دستور تهیه شیک نوت فرنگی را برای شما توضیح دهیم. این نوشیدنی یک نوشیدنی تابستانی بسیار خوش مزه است که شما می توانید آن را در فصل گرما میل کنید. همچنین به بیان خواص مواد اولیه این نوشیدنی خوش مزه نیز خواهیم پرداخت.

شما میتوانید با مراجعه به سایت آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" علاوه بر آموزش طرز تهیه شیک توت فرنگی از آموزش های دیگر نیز بهره مند شوید همچنین می توانید از دوره های آموزشی مهارتی که برای شما در نظر گرفته شده استفاده کنید و مدرک معتبر بین المللی دریافت کنید که میتواند شانس شما را برای مهاجرت از طریق آشپزی افزایش دهد.

فهرست

 

خواص مواد اولیه شیک توت فرنگی

در این مقاله قصد داریم دستور تهیه  شیک توت فرنگی  را برای شما توضیح دهیم. این نوشیدنی یک نوشیدنی تابستانی بسیار خوشمزه است که شما می توانید آن را در فصل گرما میل کنید. همچنین به بیان خواص مواد اولیه این نوشیدنی خوشمزه نیز خواهیم پرداخت. برای آموزش این نوشیدنی خوشمزه با  آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" همراه شوید. شما می توانید از طریق آموزش آشپزی در آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"، مدرک آشپزی بین المللی دریافت کرده و برای  مهاجرت از طریق آشپزی  اقدام کنید.
آیا از خواص اعجاب انگیز توت فرنگی مطلع هستید؟ توت فرنگی میوه ای بسیار پرطرفدار و محبوب در بین بچه ها می باشد. محبوبیتی را که این میوه دارا می باشد، شاید در هیچ میوه ی دیگری نتوان یافت.توت فرنگی شیرین و با مزه را می توان در نوشیدنیها و غذاهای بسیار مورد استفاده قرار داد. یکی از این نوشیدنیهای خوشمزه شیک توت فرنگی  می باشد. توت فرنگی میوه ای بسیار مفید برای پوست شما است. شما با مصرف این میوه تابستانی می توانید از بیماری های قلبی در آینده پیشگیری کنید. برای افزایش میزان سیستم ایمنی بدن می توانید از توت فرنگی استفاده کنید. اگر به دنبال میوه ای هستید که به کاهش وزن شما کمک کند، می توانید از این میوه اعجاب انگیز کمک بگیرید. این میوه دارای مقادیر زیادی از ویتامین c و آنتی اکسیدان می باشد. اگر برای پیشگیری کردن از بیماری سرطان به دنبال راه حل خوبی هستید، می توانید از توت فرنگی زیبا استفاده کنید.  این میوه برای تنظیم میزان قند خون کاربرد زیادی دارد و می توان از آن برای کاهش کلسترول بد در درون خود بهره جست. شما در صورت  بالا بودن میزان کلسترول خونتان می توانید از این میوه استفاده زیادی بکنید.

طرز تهیه شیک توت فرنگی نوع اول

مواد لازم برای طرز تهیه شیک توت فرنگی
یک پیمانه    شیر
دو پیمانه     توت فرنگی
دو پیمانه     بستنی وانیلی

طرز تهیه شیک توت فرنگی
برای تهیه  شیک توت فرنگی  در ابتدا باید شیر و توت فرنگی را با هم مخلوط کنید. در مرحله دوم تهیه شیک توت فرنگی باید بستنی های خوشمزه و خوش طعم را به این ترکیب اضافه کنید تا در مخلوط کن با هم ترکیب شوند. ترکیب بستنی با سایر مواد باید به گونه ای باشد که بستنی در درون آن ناپدید نشود. اگر بستنی در درون ترکیب این نوشیدنی مشخص نباشد،  شیک توت فرنگی  طعم واقعی و شکل اصلی خود را از دست خواهد داد.
مرحله سوم تهیه  شیک توت فرنگی  فقط مربوط به سرو آن  نیست،  بلکه شما می توانید بر روی شیک توت فرنگی انواع تزیینات دلخواه خود را انجام دهید. برای مثال شما در این مرحله از تزیین  شیک توت فرنگی  می توانید از خامه برای تزیین آن استفاده کنید. البته می توان از انواع میوه های تازه برای تزیین این نوشیدنی استفاده کرد. حتی می توانید از خود توت فرنگی تازه برای تزیین  شیک توت فرنگی  بهره ببرید. نکته ای که در آخر باید برای شما ذکر کنیم این است که برای نتیجه گیری بهتر در آماده سازی  شیک توت فرنگی،  بهتر است از توت فرنگی های یخ زده استفاده کنید.  در ادامه به ذکر نوع دیگری از شیک توت فرنگی  خواهیم پرداخت، با  آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"  همراه باشید.

طرز تهیه شیک توت فرنگی نوع دوم

مواد لازم برای طرز تهیه شیک توت فرنگی
توت فرنگی    ۲۵۰ گرم
شکر     دو قاشق غذا خوری
شیر     یک دوم پیمانه
بستنی وانیلی     یک پیمانه
 وانیل     یک قاشق چای خوری

طرز تهیه شیک توت فرنگی
در مرحله اول تهیه  شیک توت فرنگی  باید توت فرنگی ها را با تمام مواد اولیه ای که ذکر شده ترکیب کنید. پس از ترکیب این مواد با هم و تهیه  شیک توت فرنگی  آن را در لیوان ریخته و برای تزیین  شیک توت فرنگی اقدام کنید. اگر به دلایل مختلفی نمی توانید از خوراکی های شکر دار استفاده کنید، نگران نباشید. شما به راحتی و با حذف شکر و بستنی از این دستور تهیه  شیک توت فرنگی  می توانید از این نوشیدنی خوشمزه استفاده کنید. حتی می توانید به جای استفاده از خامه برای تزیین  شیک توت فرنگی  از میوه های تازه و یا توت فرنگی استفاده کنید.

طرز تهیه شیک توت فرنگی با موز

برای تهیه  شیک توت فرنگی  با موز شما باید از ۸ تا ۱۰ عدد توت فرنگی و ۱ عدد موز استفاده کنید. برای آشنایی بیشتر با این نوع شیک توت فرنگی  با  آموزشگاه آشپزی آشپز شو قناد شو  تا آخر این مطلب همراه باشید. شما برای این  شیک توت فرنگی  به دو لیوان شیر و مقداری عسل و یخ نیاز خواهید داشت. با ترکیب این مواد می توانید  شیک توت فرنگی  با طعمی فوق العاده و بسیار مقوی بسازید که تا به حال تجربه آن را نداشته اید. بدون شک طعم این شیک تا سالیان سال در خاطر شما باقی خواهد ماند. بهتر است برای تهیه این نوشیدنی همه مواد را به صورت ناگهانی با هم ترکیب نکنید و ابتدا برای ترکیب کردن موز و شیر و یخ اقدام کنید. در مرحله بعد تو فرنگی و عسل را به ترکیب اضافه کرده و آن ها را مخلوط نمایید. ترکیب شما نباید شل یا سفت باشد. در صورتی که ترکیب سفت تر از حالت مطلوب بود می توانید با اضافه کردن مقداری شیر ترکیب را بهبود ببخشید. در صورت شل بودن مخلوط هم می توان با معجزه عسل آن را سفت تر کرد.
تا به این جا چند نوع شیک توت فرنگی  را به شما معرفی کردیم و حتی در مورد خواص توت فرنگی مطالبی را برای شما بیان کردیم. در ادامه قصد داریم نکاتی را برای بهتر درست کردن این شیک برای شما توضیح دهیم.

نکات مهم در تهیه شیک توت فرنگی

آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"  با سال ها تجربه در زمینه آشپزی پیشنهاداتی را برای تهیه بهتر  شیک توت فرنگی،  به شما ارائه خواهد داد.
بهتر است برای گرفتن نتیجه بهتر از توت فرنگی های تازه استفاده کنید اما توجه داشته باشید پس از خرید توت فرنگی و شستشوی کامل آن، حتما باید آن را در فریزر قرار  دهید تا غلظت  شیک توت فرنگی  شما زیاد شود.

0
دیدگاه
دیدگاه کاربران