مشاوره میخواید یا سؤال دارید؟ :
۰۲۱۶۶۷۱۵۴۶۶

طرز تهیه خمیر پیتزا

۳
آبان ۱۳۹۸ /
نویسنده سرآشپز فرنود

خمیر پیتزا اصلی‌ترین و مهم‌ترین قسمت تشکیل دهنده یک پیتزای عالی و خوش‌مزه است. اگر شما به‌خوبی یک خمیر پیتزای خوب و باب میل را تهیه نکنید، کیفیت پیتزای شما زیر سؤال می‎رود. همان طور که در مقاله انواع پیتزا به آن اشاره شد، پیتزا یک غذای سنتی ایتالیایی است که اولین بار در شهر بندری ناپلی به‌صورت پیتزا‎هایی با خمیر نازک تهیه شد. بعدازآن در طی سال‎ها پیتزا به تمام مناطق دنیا رفت و مردم باسلیقه و طبع خود اقدام به تهیه این خوراکی خوشمزه و جذاب کردند. همین امر باعث شد که پیتزا انواع مختلفی پیدا کند. یکی از معیار‎های دسته‌بندی پیتزا‎ها خمیر پیتزا است. در ادامه آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" اقدام معرفی به چند نمونه از انواع خمیر پیتزا می‎پردازیم.

خمیر پیتزا ناپلئونی 

خمیر پیتزا ناپلئونی در عین سادگی در تهیه مواد آن نیاز به مهارت و تجربه بالای آشپزی دارد تا در دمای مناسب پخت شود و بتواند به یک کیفیت مطلوب و مناسب برسد. این نوع خمیر پیتزا محبوب افرادی است که یک پیتزای گریل شده دوست دارند. این افراد در تهیه خمیر پیتزای خود در منزل از این نوع خمیر استفاده می‎کنند. خمیر پیتزا ناپلئونی به دلیل مهارت و تجربه بالا در هنگام پخت آن کمتر در منو‎ غذای فست فود‎ها دیده می‎شود.

خمیر پیتزا سیسیلی 

این خمیر پیتزا بسیار محبوب است در نزد آشپزان خانگی، چون به راحتی تهیه می‎شود و همانند خمیر پیتزا ناپلئونی نیاز به مهارت و تجربه زیاد ندارد. خمیر پیتزای سیسیلی را به صورت مربعی پهن می‌کنند و ضخامت آن کم است. نکته مهم در تهیه خمیر پیتزا سیسیلی، استفاده از روغن زیتون در کف سینی پخت آن است.

خمیر پیتزا مخصوص آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" 

طرز تهیه خمیر پیتزای مخصوص آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"،خدمت شما عزیزان ارائه می‎شود، که قصد دارید در منزل پیتزایی به کیفیت و خوشمزگی فست فود‎های معروف جهان بپزید. با این دستور پخت شما همانند یک آشپز ماهر عمل می‎کنید. شما از این طرز تهیه خمیر پیتزا می‌توانید برای پخت انواع پیتزا استفاده کنید و یک منو‎ی غذایی متنوع برای عزیزان خود داشته باشید.

طرز تهیه خمیر پیتزا - آموزشگاه آشپزی

مواد لازم برای طرز تهیه خمیر پیتزا

  • آرد نان : 500 گرم
  • تخم‌مرغ : 1 عدد
  • شیر ولرم : 250 میلی‌لیتر یا یک پیمانه 
  • روغن جامد یا نیمه جامد یا روغن مایع : 6 قاشق سوپ‌خوری یا ( کره به دمای محیط رسیده 5 قاشق سوپ‌خوری)
  • مایه خمیر خشک فوری : 1 قاشق سوپ‌خوری + 1 قاشق چای‌خوری یا 10 گرم 
  • نمک : 1 قاشق چای‌خوری 
  • شکر : 1 قاشق سوپ‌خوری 

 

طرز تهیه خمیر پیتزا 

ابتدا خمیرمایه  رو به همراه یک قاشق چای ‎خوری شکر را درون ظرفی ریخته و شیر ولرم را به خمیرمایه اضافه کنید و به مدت 5 تا 10 دقیقه مواد را هم بزنید تا خمیر به عمل بیاید.

سپس نمک و روغن و باقی مانده‎ی شکر را به همراه تخم‌مرغ در ظرفی ریخته و مواد را باهم مخلوط کرده تا یکدست شود. حال خمیرمایه عمل آمده را به مواد اضافه کنید و بدون اینکه مواد را هم بزنید، مقداری از آرد را اضافه کنید و با قاشق چوبی شروع به هم زدن مواد کنید و در همین حین کم‌کم آرد را به مواد اضافه کنید تا خمیر در کاسه جمع شود.

در مرحله بعد روی یک سطح مقداری آرد بپاشید و خمیر را روی آن سطح قرار دهید و به مدت 5 الی 10 دقیقه خمیر پیتزا را ورز دهید یا اینکه خمیر را به تعداد 1000 مرتبه روی سطح بکوبید تا خمیر براق و یکدست شود و به دست نچسبد.

درنهایت  یک کاسه را با یک قاشق مرباخوری با روغن مایع چرب کنید و خمیر را درون آن قرار داده و به مدت 60 دقیقه الی 90 دقیقه در یک محل نسبتاً گرم استراحت دهید تا حجم خمیر دو برابر شود.

حال پف خمیر را خوابانده و خمیر برای تهیه انواع پیتزا‎ آماده است.

طرز تهیه خمیر پیتزا - آموزشگاه آشپزی

نوش جان 😋

 

0
دیدگاه
دیدگاه کاربران