ساده ترین روش ها برای طرز تهیه کیک

۲۲
تیر ۱۳۹۹ /
نویسنده سرآشپز فرنود

پس از بازگشت به خانه تصمیم به پخت کیک برای فرزند و همسرتان می گیرید اما به علت کمبود وقت نمی دانید باید چه کیکی بپزید و  طرز تهیه کیک  ساده ای را بلد نیستید و از این مساله پشیمان می شوید.  آموزشگاه آشپزی آَشپزشو قناد شو  برای شما در این مطلب با بیان چند  طرز تهیه کیک  بسیار ساده و خوشمزه این مشکل را برطرف خواهیم کرد.

شما میتوانید با مراجعه به سایت آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" علاوه بر آموزش طرز تهیه کیک از آموزش های دیگر نیز بهره مند شوید همچنین می توانید از دوره های آموزشی مهارتی که برای شما در نظر گرفته شده استفاده کنید و مدرک معتبر بین المللی دریافت کنید که میتواند شانس شما را برای مهاجرت از طریق آشپزی افزایش دهد.

فهرست

 

طرز تهیه کیک ساده در چندین نوع

در این محتوا قصد داریم طرز تهیه کیک  ساده و راحت خانگی را به شما آموزش دهیم. شما به راحتی می توانید در خانه با استفاده از این دستورهای پخت، کیک هایی خوش مزه بپزید. برای پختن این کیک ها شما به زمان زیادی نیاز ندارید و این کیک ها به راحتی آماده می شوند.  برای اطلاع از روش پخت این کیک ها با آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"  همراه باشید. اگر بخواهیم برای شما  طرز تهیه کیک های ساده  را بیان کنیم شاید بهتر باشد در ابتدا کمی از فواید کیک پختن در خانه صحبت کنیم. فرض کنید روزی برای کاری به بیرون خانه رفته اید و پس از بازگشت به خانه در کنار در بوی مطبوع کیک خانگی همسایه،  به مشام شما می رسد. با این بو حس خوشایندی پیدا می کنید و دلتان می خواهد که به زمانی بازگردید که مادرتان برای شما کیک می پخت و شما دوست داشتید  هرچه سریعتر زمان سرو کیک برسد تا بتوانید از این کیک خوشمزه برای عصرانه میل کنید. پس از بازگشت به خانه تصمیم به پخت کیک برای فرزند و همسرتان می گیرید اما به علت کمبود وقت نمی دانید باید چه کیکی بپزید و  طرز تهیه کیک  ساده ای را بلد نیستید و از این مساله پشیمان می شوید. آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"  برای شما در این مطلب با بیان چند  طرز تهیه کیک  بسیار ساده و خوشمزه این مشکل را برطرف خواهیم کرد.

طرز تهیه کیک اسفنجی

شما برای تهیه کیک های خامه ای خود معمولا از چه نوع کیکی استفاده می کنید؟ برای تهیه  کیک های خامه ای به طور معمول از کیک های اسفنجی به عنوان پایه استفاده می شود.  همچنین کیک اسفنجی مستقلا نمی تواند یک کیک خوشمزه و ساده خانگی باشد که شما آن را همراه با چای یا قهوه در کنار خانواده خود میل می کنید. به همین علت  آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"  برای شما  طرز تهیه کیک  اسفنجی را  بیان خواهد کرد.

مواد لازم برای دستور پخت کیک اسفنجی
دو پیمانه آرد
یک پیمانه شکر
یک پیمانه شیر
۲ قاشق وانیل و دو  قاشق مربا خوری بکینگ پودر
دو سوم پیمانه روغن
چهار عدد تخم مرغ

طرز  تهیه کیک اسفنجی
مرحله اول  طرز تهیه کیک  اسفنجی ،  همزدن سفیده تخم مرغ ها می باشد شما باید توجه داشته باشید که زرده ها نباید با سفیده ها مخلوط شوند. شما باید به حدی این سفیده ها را هم بزنید که حسابی پف کنند و فرم بگیرند. این سفیده ها را در یخچال قرار دهید و برای روشن کردن فر اقدام کنید. توجه داشته باشید فر شما باید دمایی حدودا ۱۸۰ درجه سانتی گراد داشته باشد.
مرحله دوم  طرز تهیه کیک،  زرده های کنار گذاشته شده را با شکر و وانیل باید به خوبی مخلوط کنید. این مخلوط شدن باید به نحوی باشد که این ترکیب مثل پنیر پیتزا کش بیاید. پس از انجام این کار باید روغن و شیر را به آرامی و با خونسردی کامل به ترکیب خود اضافه کرده و همچنان مواد کیک را هم بزنید.
مرحله سوم طرز تهیه کیک،  در این مرحله  آرد و بکینگ در ظرفی مجزا  باید با هم مخلوط شوند. توجه داشته باشید که بهتر است آرد  شما الک گردد. ترکیب زرده ای که کنار گذاشته اید به این آرد اضافه کنید و به صورت چرخشی آن را هم بزنید. به هر میزان که مواد شما به خوبی همزده شود به همان مقدار می توانید انتظار پف کردن کیکتان را داشته باشید.
در مرحله آخر طرز تهیه کیک ، مایه را داخل قالب ریخته و آن را در فر قرار می دهید. زمان تقریبی که می توان برای پخت کیک در نظر گرفت ۴۵ دقیقه می باشد.

طرز تهیه کیک میوه ای

آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"  قصد دارد در ادامه به شما کیک بسیار خوش مزه ای را آموزش دهد با  آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"  همراه باشید.
آیا تا به حال کیک میوه ای پخته اید؟ برای پخت این کیک از خود میوه ها استفاده کرده اید یا با آبمیوه های تازه و خوشمزه اقدام به پخت این میوه ها نموده اید؟

مواد لازم برای دستور پخت کیک میوه ای
آرد،  دو پیمانه
شکر ، یک پیمانه
تخم مرغ، ۳ عدد
روغن، نصف پیمانه
شیر،۲ سوم پیمانه و آبمیوه، نصف پیمانه
هل و وانیل، دو سوم قاشق چای خوری و جوش شیرین یک چهارم قاشق چای خوری
بکینگ پودر به میزان بسیار کم

طرز  تهیه کیک اسفنجی
در مرحله اول  طرز تهیه کیک  ، تخم مرغ و وانیل را به همراه هل به مدت ۵ دقیقه هم می زنیم. دقت داشته باشید در صورتی که همزن برقی ندارید باید این ترکیب را به مدت طولانی تری هم بزنید.
در مرحله دوم طرز تهیه کیک،  به این ترکیب شکر را می افزاییم. هنگامی که شکر در این مخلوط به خوبی حل شد، شما می توانید آبمیوه های خوش طعم و شیر و روغن را به مایه این کیک خوشمزه بیافزایید.  فراموش نکنید که در این مرحله بکینگ پودر و جوش شیرین به همراه آرد را به آهستگی به مایه  اضافه کنید! پس از هم زدن این ترکیب و ایجاد یک مایه یک دست می توانید اگر تمایل دارید به آن تکه های میوه خشک شده اضافه کرده و آن را در قالب قرار دهید. قالب را در فر با حرارت ۱۸۰ درجه و به مدت ۴۵ دقیقه بگذارید. در ادامه طرز تهیه کیک  گردویی را برای شما بیان خواهیم کرد.

طرز تهیه کیک گردویی

آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"  بعد از بیان مواد اولیه کیک  گردویی مراحل طرز تهیه  این کیک خوشمزه را به شما معرفی می کند. آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" و  امیدوار است از پخت این کیک در خانه بسیار لذت ببرید.

مواد لازم برای دستور پخت کیک گردویی
گردو، خرما ۸ تا ۱۰ عدد و کشمش یک مشت.
تخم مرغ، ۳ عدد و شیر ۱۵۰ میلی لیتر.
ملاس، ۲ ق سوپ خوری و وانیل و بکینگ پودر یک ق سوپ خوری
دارچین یک ق چ خوری و  پوست پرتقال، یک ق سوپ خوری

طرز  تهیه کیک گردویی
در مرحله اول  طرز تهیه کیک  گردویی  باید پس از هم زدن سفیده تخم مرغ ها  باید شیر و ملاس نیشکر و بکینگ پودر و دارچین را به این ترکیب اضافه کنید.
در مرحله دوم طرز تهیه کیک، پس از مخلوط نمودن وانیل با مایه کیک  گردو و پوست پرتقال و خرما و کشمش را به مایه اضافه می کنید.
در مرحله سوم طرز تهیه کیک، مایه را در قالبی دارای کاغذ روغنی قرار داده و آن را در فر با حرارت ۱۸۰ درجه و به مدت ۳۰ تا ۳۵ دقیقه می پزید.

0
دیدگاه
دیدگاه کاربران