انواع شیک

۱۳
دی ۱۳۹۸ /
نویسنده سرآشپز فرنود

اگر قطعه های بستنی را در شیر داشته باشید، گلاسه ساخته اید و اگر این دو را در هم ترکیب کنید، یک نوشیدنی سرد و غلیظ خواهید داشت که آن را شیک می نامند. تهیه کردن انواع شیک از موضوعات مهم در آموزش آشپزی است. خصوصا اگر این آموزش آشپزی در مسیر فعالیت های یک کافه صورت گیرد.

فهرست مطالب

 

انواع شیک، خوشمزه برای انواع سلیقه ها

شیر یک نوشیدنی معروف و مفید است. خیلی ‌ها شیر را به عنوان غذایی کامل در نظر می گیرند و شیر برای بسیاری حکم یک نوشیدنی لذیذ و جذاب را دارد. در مقابل بستنی را داریم که به یقین می ‌توان آن را محبوب ترین خوراکی شیرین دنیا نامید. انواع بستنی در انواع طعم ها و سبک ها که در هر نقطه از دنیا محبوبیتی بی‌ نظیر دارد. حال اگر بخواهیم هر دو این خوراکی های جذاب را در کنار هم داشته باشیم، یقیناً به یک نوشیدنی جذاب خواهیم رسید. شیر و بستنی را در دو گونه متفاوت در هم می ‌آمیزند. اگر قطعه های بستنی را در شیر داشته باشید، گلاسه ساخته اید و اگر این دو را در هم ترکیب کنید، یک نوشیدنی سرد و غلیظ خواهید داشت که آن را شیک می نامند. تهیه کردن انواع شیک از موضوعات مهم در آموزش آشپزی است. خصوصا اگر این آموزش آشپزی در مسیر فعالیت های یک کافه صورت گیرد. البته انواع شیک در طعم های گوناگون وجود دارد. طعم هایی که قصد مقاله ی شیرین ما شده اند.

معرفی انواع شیک در آموزشگاه آشپزی

میلک شیک یا به طور خلاصه تر همان شیک آشنای موجود در کافه ها، یک سبک جذاب از نوعی نوشیدنی است که همراه با بستنی و شیر پرچرب در کنار یک طعم دهنده ساخته می ‌شود. طعم دهنده وجه تمایز انواع شیک می باشد. از شربت میوه ها گرفته تا انواع شکلات و قهوه و نسکافه می ‌توانند در فهرست بلند بالای طعم دهنده های انواع شیک جایی داشته باشند.

شیک نوتلا در محل آموزشگاه

انواع شیک را چگونه داشته باشیم؟

میلک شیک (Milk Shake) در ترجمه تحت اللفظی می شود شیر زده شده. یعنی شیری که به مقدار زیاد همراه با سرعت بالا توسط یک همزن زده شده باشد. اگر در خانه هستید و می خواهید یک میلک شیک خانگی داشته باشید، می توانید از همزن های ساده خانگی استفاده کنید. شیر و بستنی به مقدار برابر به مدت چند دقیقه در یک همزن ساده خانگی می ‌تواند یک میلک شیک ساده در اختیار شما بگذارد؛ اما در کافه ها و بستنی فروشی های بزرگ از دستگاه مخصوصی با عنوان میلک شیک ساز برای این منظور استفاده می ‌شود. ظرف مخصوص و آشنای انواع شیک در کافه ها یک لیوان بلند و لاغر اندام است که بالای آن را با خامه، سس شکلات، انواع ترافل و... تزیین کرده باشند.

شیک تهیه شده در آموزشگاه آشپزی

انواع شیک ها طرفدار های خاص خودشان را دارند و در این بین بعضی از میلک شیک ها طرفدار های بیشتری دارند. خیلی ها در پی سلایق عادی در زندگی روزمره خود طعم میلک شیک خود را انتخاب می‌ کنند. مثلاً کسی که دوستدار قهوه است، احتمال آنکه از میلک شیک قهوه استقبال کند، بسیار زیاد خواهد بود.

طرفداران انواع آب میوه ها هم در انتخاب طعم میلک شیک مزه میوه های محبوب خود را از یاد نخواهند برد. به هر صورت اگر از طرفدار های انواع شیک هستید و بیشتر می خواهید از شیک مورد علاقه خود بدانید، ادامه مقاله را از دست ندهید.

شیک توت فرنگی

توت فرنگی میوه ای آمیخته با یک حس لطیف است. از خود میوه تا شکل و شمایلی که دارد، یک حس و حال دلنشینی برای افراد ایجاد می کند. هر چیزی که همراه با این میوه دلنشین باشد هم به نوعی دلنشین می شود، مانند میلک شیک توت فرنگی که در جمع جذاب ترین انواع شیک قرار میگیرد. یک شیک قرمز رنگ با تکه های درشت توت فرنگی که غالباً آن را با خامه ای از طعم توت فرنگی تزئین می کنند همراه شده است.

میلک شیک - آموزشگاه آشپزی

شیک کاپوچینو

یکی از نوشیدنی ها با طرفدار های متعصب خودش، کاپوچینو می باشد. یک جور اسپرسوی ایتالیایی که دل خیلی ها را معطوف به خودش کرده است. کاپوچینو یک اسپرسو با شیر زیاد است و طعم تلخ و شیرین جذابی دارد. طعمی که می‌ تواند برای یک میلک شیک عالی باشد. البته در تهیه شیک کاپوچینو از کاپوچینوی خالی برای خلق طعم استفاده نمی ‌کنند؛ بلکه طعم اصلی این شیک از شکلات ذوب شده همراه با مقدار دلخواه از کاپوچینو می باشد. طعم کاپوچینو در انواع شیک جایگاه پر رنگی دارد. خیلی ها این شیک را دوست دارند.

شیک کاپوچینو در بهترین آموزشگاه آشپزی ایران

شیک نوتلا

مگر می ‌شود طرفدار شکلات صبحانه باشید و نوتلا را نخورده باشید. نوتلا مشهور ترین برند در تهیه شکلات صبحانه است. طعم این شکلات در پس زمینه ترکیبی که از فندق دارد، یک شیرینی جذاب از شکلات صبحانه را تداعی می ‌کند. نوتلا طرفدار های خاص خودش را دارد و این طعم پرطرفدار، امکان ندارد سر از انواع شیک در نیاورده باشد. در شیک نوتلا از شکلات نوتلا در کنار کارامل، بستنی وانیلی، شیر و خامه استفاده می شود.

شیک نوتیلا

شیک طالبی و موز

طالبی و موز دو میوه جذاب برای طعم دار کردن شیر و بستنی هستند. این دو میوه گویا برای همین ایده خلق شده اند. شیر موز و شیر طالبی از ترکیبات بسیار آشنای ما هستند. هر کدام از این میوه ها می توانند به تنهایی به یکی از انواع شیک خوشمزه تبدیل شوند؛ اما وقتی در کنار هم قرار گیرند، یک طعم بی نظیر برای شیک به همراه خواهند آورد. در تهیه شیک طالبی و موز، غالباً نسبت این دو میوه را یکسان در نظر می‌ گیرند.

شیک طالبی و موز - آموزشگاه آشپزی

شیک شکلاتی

یقینا شیک شکلاتی محبوب ترین در انواع شیک است. این میلک شیک، طرفدار های پر و پا قرصی دارد. اگر بعضی از افراد با هدف تست طعم های مختلف راهی کافه ها می شوند تا به قول خودشان حس و حالشان را غافلگیر کنند، شیک شکلاتی طرفدار هایی دارد که هرگز از طعم بی نظیر آن نمی‌ گذرند. اصولاً شیک شکلاتی در دو دنیای متفاوت سیر می ‌کند. بعضی ها اصلا آن را دوست ندارند و هرگز مایل به تجربه طعم آن نیستند و در مقابل بعضی عاشق و دیوانه آن هستند. این دوگانگی از ماهیت شکلات تلخ می آید. از هات چاکلت گرفته تا شیر شکلاتی، کیک شکلاتی، بستنی شکلاتی و در آخر شیک شکلاتی در این فاز دو گانه سیر می کنند. برای داشتن یک شیک شکلاتی جذاب و خوشمزه باید بستنی با طعم خوبی داشته باشید. اگر بخواهید طعم شکلات را غلیظ کنید، یک بستنی شکلاتی انتخاب کنید و اگر مایل به طعمی رقیق از شکلات هستید، بستنی وانیلی بهترین گزینه است. شکلات تلخ، سس شکلات، پودر کاکائو و در نهایت خامه در ساخت انواع شیک شکلاتی استفاده می شوند.

شیک شکلاتی

شیک موز و کره بادام زمینی

انواع شیک های ترکیبی طرفدار های خاص خودشان را دارند. مانند شیک موز و کره بادام زمینی که از محبوب ترین در انواع شیک می باشد. در این شیک می توانید شاهد ترکیب موز و کره بادام زمینی در کنار شکلات و شیر و بستنی باشید.

شیک موز و کره بادام زمینی

طعم دهنده ها در تهیه انواع شیک طیف گسترده ای را شامل می شوند. شیک هایی با طعم هایی مانند موز و گردو، تیرامیسو، موکا، کره بادام زمینی و شکلات، کوکی، انبه و ماست، آناناس، نارگیلی و... نیز در جمع محبوب ترین ها قرار دارند. تهیه کردن یک شیک معمولی و غیر حرفه ای فرایند چندان پیچیده ای نیست؛ اما برای داشتن یک کافه ی حرفه ای باید در این امر حرفه ای باشید. انواع شیک حرفه ای را بهتر است در مسیر یک آموزش آشپزی فرا گیرید.

0
دیدگاه
دیدگاه کاربران