آموزش آشپزی، فینگرفود برای تولد

۲۲
تیر ۱۳۹۹ /
نویسنده سرآشپز فرنود

فینگر فود  را می توان غذایی بسیار ساده و سهل الوصول دانست. این غذا به راحتی با انگشتان زیبای شما قابل خوردن است. شما به راحتی با دستورات بسیار ساده ای می توانید برای تهیه  فینگر فود  اقدام کنید. اگر عادت دارید که غذاهای بسیار سخت و مجلل را در مهمانی های خود سرو نمایید و بر اثر این اتفاق پس از هر میهمانی تا چند روز کسل و خسته هستید

آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"   با سال ها تجربه در زمینه آشپزی و ارائه آموزش به هنرجویان و دارا بودن کادری مجرب از بهترین سرآشپزان با مدرک بین المللی آشپزی، راهنمای شما برای پخت غذاهای مختلف است. حتما به سایت آموزشگاه آشپزی آشپز شو قناد شو  مراجعه کنید و با بهره گیری از مطالب این سایت اقدام به پخت غذاهای خوشمزه نمایید.   شما می توانید با شرکت در دوره های مختلف آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" ، مدرک بین المللی آشپزی دریافت کرده و  برای مهاجرت از طریق آشپزی   اقدام کنید.   در این متن قصد داریم طرز تهیه چند نوع فینگر فود مناسب برای تولد را برای شما بیان کنیم. در ابتدا فینگرفود را برای شما به صورت خلاصه تعریف می کنیم و کاربرد آن را برای شما بیان خواهیم کرد.

فهرست

 

فینگر فود چیست؟

فینگر فود  را می توان غذایی بسیار ساده و سهل الوصول دانست. این غذا به راحتی با انگشتان زیبای شما قابل خوردن است. شما به راحتی با دستورات بسیار ساده ای می توانید برای تهیه  فینگر فود  اقدام کنید. اگر عادت دارید که غذاهای بسیار سخت و مجلل را در مهمانی های خود سرو نمایید و بر اثر این اتفاق پس از هر میهمانی تا چند روز کسل و خسته هستید، پیشنهاد آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" به شما استفاده از غذاهای ساده ای مثل فینگر فود است.

کاربرد فینگر فود

شما می توانید از این غذای خوشمزه در میهمانی های ساده و حتی مجلل خود استفاده کنید. یکی از مهم ترین میهمانی هایی که برای تهیه غذای آن معمولا افراد سردرگم می شوند، میهمانی های جشن تولد می باشد. شما برای تهیه غذای این میهمانی ممکن است هیچ ایده ای نداشته باشد. یا این که فرصت کافی برای تهیه غذای جالبی نداشته باشید. پیشنهاد  آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"  به شما استفاده از  فینگر فود های مناسب این مراسم است.
در ادامه برخی از انواع فینگر فود را به شما معرفی میکنیم

فینگر فود رول کالباس

کالباس یک خوراکی خوشمزه برای بچه ها می باشد. شما با این ماده خوشمزه می توانید برای بچه ها  فینگر فود جذابی را تهیه کنید. با آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"، برای آموزش روش پخت این غذای خوشمزه همراه شوید.

مواد اولیه فینگرفود رول کالباس
نان لواش و کالباس، گوجه و خیار شور و زیتون، جعفری و فلفل دلمه ای و سس مایونز

طرز تهیه فینگرفود رول کالباس
نکته مهم این است که مواد لازم برای این  فینگر فود  مقدار مشخصی نداد و بستگی به تعداد میهمانان شما دارد. در مرحله اول تمام سبزیجات به کار رفته در این فینگر فود  را خرد می کنیم و کنار می گذاریم. نان لواشی را که تهیه کرده ایم، در مرحله بعد باید به تکه متوسطی به اندازه یک ساندویچ در آورده و با سس دلخواه یا سس مایونز طعم دار می کنیم. در مرحله سوم تهیه  فینگر فود  باید تمامی مواد اولیه را روی نان بچینیم.در مرحله چهارم تهیه  فینگرفود  باید نان را به صورت رول مانندی در بیاوریم. مرحله پنجم آماده سازی این  فینگرفود،  باید ساندویچ ها را برش دهیم و برای تزیین کردن آن ها اقدام کنیم.

فینگر فود سوسیس سوخاری پنیری

سوسیس هم یک از خوراکی های پرطرفدار در بین بچه ها است. با تهیه این  فینگرفود  برای کودکانتان جشن تولد آن ها را شادتر برگزار کنید.

مواد اولیه فینگر فود سوسیس سوخاری پنیری
چهار عدد سوسیس و ۵ برگ پنیر، یک لیوان شیر و ۲۰۰ گرم آرد،مقداری چیپس و چند عدد سیخ چوبی.

طرز تهیه فینگر فود سوسیس سوخاری پنیری
در مرحله اول تهیه این  فینگرفود  باید آرد و شیر را با هم ترکیب کنید. نکته مهم در این مرحله این است که نباید شیر را ناگهانی به آرد اضافه کنید این کار باعث گلوله گلوله شدن ترکیب شما می شود و مشکلاتی را برای شما ایجاد می کند. در مرحله بعد  تهیه  فینگر فود می توانیم از سوسیس های بند انگشتی یا کوکتل ها استفاده کنید. طول سوسیس ها باید به اندازه پنیرها باشد. در مرحله بعد باید پنیرهای زرد زیبا را به دور سوسیس ها پیچید، حتی شما می توانید با بر خی از کاتر ها به شکل دلخواه سوسیس ها را برش دهید این کار زیبایی فوق العاده ای به  فینگر فود  شما می بخشد. در مرحله بعد باید سوسیس را در یک سیخ چوبی فرو برده و به داخل ترکیب آرد خود بزنیم. بعد از طعم دار کردن سوسیس ها حالا باید چیپس را خرد کنیم و سوسیس ها را به چیپس ها آغشته کنیم.در آخر باید این سوسیس ها را با روغن داغ شده سرخ کنیم.

فینگر فود سوسیس چوبی با خمیر یوفکا

مواد اولیه فینگر فود سوسیس چوبی با خمیر یوفکا
دو عدد هات داگ، ۸ عدد خمیر یوفکا و یک ق چ سیر رنده شده، ۲۰ گرم کره و یک دوم لیوان شیر، ۴ عدد سیخ چوبی.

طرز تهیه فینگر فود سوسیس چوبی با خمیر یوفکا
در مرحله اول تهیه این  فینگرفود  باید  کره و سیر را با هم تفت دهیم. در مرحله بعدی شیر را به این دو اضافه می کنیم و  نیازی به جوشیدن شیر نیست، هدف ما فقط طعم دار کردن شیر است. یک لایه خمیر را بر روی تخته قرار داده و با ترکیبی که آماده کرده ایم ان را طعم دار می کنیم. این کار سه بار باید انجام گیرد و شما برای تهیه این  فینگرفود  به سه لایه خمیر نیاز دارید. لایه چهارم در این غذا نیاز به طعم دار شدن ندارد. در مرحله بعد نوارهای دو سانتی را با کمک چاقو بر روی این خمیر ایجاد می کنیم. سوسیس ها باید به صورت حلقه های دو سانتی در بیایند و خمیرهای یوفکا را به دور این سوسیس ها باید بپیچید.  در آخر باید سوسیس هایی که آماده کرده اید را داخل روغن داغ قرار دهید و آن ها سرخ نمایید. تنها نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که سوسیس ها و پنیر ها باید به خوبی به دور هم پیچیده باشند تا در حین سرخ شدن باز نشوند و شما را اذیت نکنند. شما در مرحله آخر می توانید سوسیس ها سرخ شده را با سس قرمز سرو کنید. حتی می توانید خودتان به سادگی در خانه انواع سس های خوشمزه را آماده کرده و در کنار این غذا سرو کنید. بدون شک کودکان شما از دیدن این  فینگرفود  خوشمزه ذوق زده خواهند شد. این غذا در بین بزرگسالان نیز محبوبیت زیادی را دارا میباشد. با سرو این فینگر فود ها در میهمانی های خود لحظات شادی را برای خود و میهمانان بیافرینید.

0
دیدگاه
دیدگاه کاربران