آموزش آشپزی، طرز تهیه شیک شکلاتی

۲۲
تیر ۱۳۹۹ /
نویسنده سرآشپز فرنود

شما برای میل کردن یک شیک شکلاتی تازه و خوشمزه و یادگیری  طرز تهیه شیک شکلاتی  در فصل گرم تابستان موافقید؟ به نظر ما بهترین فصلی که میتوان با نوشیدن یک لیوان نوشیدنی خنک لذت زندگی دنیا را برد، همین فصل است. برای این که با این نوشیدنی خوشرنگ بیشتر آشنا شوید

شما میتوانید با مراجعه به سایت آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" علاوه بر آموزش طرز تهیه شیک شکلاتی از آموزش های دیگرماندد انواع شیک و یا  طرز تهیه شیک توت فرنگی نیز بهره مند شوید همچنین می توانید از دوره های آموزشی مهارتی که برای شما در نظر گرفته شده استفاده کنید و مدرک معتبر بین المللی دریافت کنید که میتواند شانس شما را برای مهاجرت از طریق آشپزی افزایش دهد.

فهرست

 

طرز تهیه شیک شکلاتی نوع اول

مواد اولیه طرز تهیه شیک شکلاتی
بستنی شکلاتی چهار اسکوپ، شکلات سفید یک چهارم  شکلات تلخ ۱۵۰ گرم، خامه فرم گرفته برای تزیین و شیر یک چهارم پیمانه، شکلات تخته ای و گردو و بیسکوییت برای تزیین، مارشمالو و شکلات ذوب شده برای تزیین روی شیک شکلاتی.

طرز تهیه شیک شکلاتی
در مرحله اول طرز تهیه شیک شکلاتی، ابتدا باید بستنی شکلاتی و شیر و خامه را به همراه شکلات سفید با هم خوب ترکیب کنید.
در مرحله دوم  طرز تهیه شیک شکلاتی،  باید برای شکلات های تلخ ذوب شده فکری کرد. این شکلات ها نباید زیاد در دمای اتاق بمانند. ما به این شکلات های زیبا برای تزیین شیک نیاز داریم. پس باید آن ها را در یخچال قرار دهیم تا فرم بگیرند. ۳ دقیقه زمان برای این کار کافی است و بهتر است که این شکلات ها را بر روی جداره های داخلی لیوانی که می خواهید با آن شیک را سرو کنید، بریزید.
در مرحله سوم  طرز تهیه شیک شکلاتی، باید شکلات تلخ ذوب شده را بر روی لبه لیوان قرار دهید. پس از طی این مرحله و فرم گرفتن شکلات ها حالا باید شکلات تخته ای را به این ترکیب اضافه کنید. با این کار شاید به یاد تخته های موج سواری که در  شمال دیده اید بیفتید.
در مرحله چهارم طرز تهیه شیک شکلاتی، باید به شکلا تا فرصت دهید تا خودشان را بگیرند.
پس از این فرصت کوتاه و در مرحله پنجم  طرز تهیه شیک شکلاتی، مخلوط بستنی را باید به آن اضافه کنید. توجه داشته باشید که با این کار فصل زمستان را به شیک زیبای خود هدیه کرده اید.
در مرحله آخر طرز تهیه شیک شکلاتی، موادی که برای تزیین آماده کرده بودیم را،  به شیک خود اضافه می کنیم. می توانید خامه فرم گرفته، بیسکوییت و مارشمالو را در این مرحله به شیک اضافه کنید. در طرز تهیه شیک شکلاتی، برای تزیین می توان از موارد دیگری هم استفاده کرد. برای مثال می توانید از گردو و شکلات ذوب شده برای تزیین شیک استفاده کنید.  همچنین شما می توانید از مواد دیگری مثل انواع بیسکوییت های تازه و داژه و خوراکی هایی که به آن علاقه دارید را بر روی این شیک خوش طعم قرار دهید.

طرز تهیه شیک شکلاتی نوع دوم

مواد اولیه طرز تهیه شیک شکلاتی
دو پیمانه بستنی وانیلی، یک پیمانه شیر و یک سوم پیمانه شکلات چیپسی، دو ق غ پودر کاکائو.

طرز تهیه شیک شکلاتی
در مرحله اول  طرز تهیه شیک شکلاتی، شما باید شیر را با شکلات و پودر کاکائو مخلوط نمایید. پس از ترکیب این مواد و در مرحله دوم طرز تهیه شیک شکلاتی، چندین بار و به طور متوالی این ترکیب را در مخلوط کن به خوبی هم بزنید.
وجود خرده های ریز شکلات چیپسی در طرز تهیه شیک شکلاتی، کمی می تواند آزار دهنده باشد. اگر دوست ندارید این شکلات را در شیک احساس کنید، باید به جایگزینی این نوع شکلات با نوع دیگر فکر کنید.
در مرحله آخر طرز تهیه شیک شکلاتی،  باید اسکوپ های بستنی را بیافزایید. می توانید با فشردن چندین مرتبه دکمه مخلوط کن و استفاده چند باره از آن ترکیب خود را به خوبی مخلوط نمایید.

نکته مهمی در طرز تهیه شیک شکلاتی، وجود دارد و آن لزوم انتقال سریع شیک به لیوان سرو است. زیرا اگر سریع برای این کار اقدام نکنید، شیک حالت پفی خود را از دست می دهد. در طرز تهیه شیک شکلاتی، شما می توانید از خامه اسپری ای برای تزیین آن استفاده کنید. در طرز تهیه شیک شکلاتی، شما می توانید از ترافل و هر نوع مواد رنگی و خوشمزه برای تزیین استفاده کنید.

0
دیدگاه
دیدگاه کاربران