آموزش آشپزی، طرز تهیه بال اسپایسی

۲۱
تیر ۱۳۹۹ /
نویسنده سرآشپز فرنود

طرز تهیه بال اسپایسی یکی از بهترین غذاهای آسیای شرقی می باشد و طعم آن بدون شک در خاطر شما باقی خواهد ماند. شما می توانید این خوراک خوش مزه را در وعده های غذایی مختلف شام یا ناهار سرو کنید. همچنین در وعده سحری این خوراک می تواند بسیار مقوی باشد.

شما میتوانید با مراجعه به سایت آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" علاوه بر آموزش طرز تهیه بال اسپایسی از آموزش های دیگر مانند آموزش آشپزی، طرز تهیه انواع ناگت مرغ ،  آموزش آشپزی، طرز تهیه پاستا مرغ و قارچ   نیز بهره مند شوید همچنین می توانید از دوره های آموزشی مهارتی که برای شما در نظر گرفته شده استفاده کنید و مدرک معتبر بین المللی دریافت کنید که میتواند شانس شما را برای مهاجرت از طریق آشپزی افزایش دهد.

فهرست

 

فواید بال اسپایسی

شاید یکی از بزرگترین دغدغه های خانم های خانه دار تهیه شام مناسب یا سحری مناسب افراد خانواده باشد. طرز تهیه بال اسپایسی،  شاید ایده خوبی برای این خانم ها باشد.  طرز تهیه بال اسپایسی،  برای گذران ساعات کسل کننده روز می تواند میان وعده خوبی باشد. اگر  طرز تهیه بال اسپایسی  را به همراه سس مناسبی سرو کنید، طرفداران آن روز به روز افزایش پیدا خواهند کرد. آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"،  به شما دستور پختی استثنایی ارائه می دهد که مربوط به منطقه آسیای شرقی می باشد. تهیه  طرز تهیه بال اسپایسی،  اصیل کاری دشوار می باشد و برای داشتن یک دستور پخت اصیل می توانید به  آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" اعتماد کنید.  آموزش آشپزی  می تواند یکی از دشوار ترین  و در عین حال زیبا ترین و جذاب ترین هنرهای جهان باشد.
 طرز تهیه بال اسپایسی،  به شما طعم مرغ را به همراه سس هایی خوش طعم و خوش بو خواهد بخشید.  طرز تهیه بال اسپایسی،  سرکه و فلفل  را در وجود خود دارا می باشد، این دو از مواد غذایی بسیار مفید می باشند. سرکه بارها به عنوان درمان بسیاری از دردها معرفی شده است. فواید سرکه را می توانید به تفصیل در اینترنت جستجو کنید تا با این ماده غذایی مفید بیش تر آشنا شوید. فلفل نیز برخلاف آنچه شایع شده است، دوست خوبی برای معده شما می باشد و اثر خوبی بر سلامت قلب و عروق شما خواهد داشت. البته مواد به کار رفته در  طرز تهیه بال اسپایسی،  می توانند متنوع باشند و این غذا را می توان به روش های مختلفی تهیه کرد. طرز تهیه بال اسپایسی،  بر اساس کباب شدن بنا شده است و کباب کردن این غذا به نابودی میکروب های معمولی موجود در مرغ، کمک زیادی خواهد کرد.
طرز تهیه بال اسپایسی  را شاید بتوان یک پل جدیدی برای رسیدن به آرمانشهر خوراکی ها و طعم های جدید دانست. این پل می تواند شما را به بخش مهمی در  آموزش آشپزی،  یعنی طعم سازی برساند. مهاجرت از طریق آشپزی  می تواند پیشرفت خوبی در این مرحله برای شما بیافریند. برای این مهاجرت به  مدرک بین المللی آشپزی  نیاز خواهید داشت.

طرز تهیه بال اسپایسی

طعم و مزه بال اسپایسی

طرز تهیه بال اسپایسی،  به دلیل کباب شدن مرغ در آن طعم فوق العاده ای را خواهد داشت. آیا تا به حال در مسافرت یا گردش و تفریح، جوجه کباب و کباب برگ تهیه کرده اید؟  طرز تهیه بال اسپایسی  خاطره آن روزهای خوب را برای شما تداعی خواهد کرد.  طرز تهیه بال اسپایسی،  معمولا دارای کمی ترشی می باشد، این ترشی می تواند طعم سازی بسیار خوبی داشته باشد. تندی موجود در  طرز تهیه بال اسپایسی،   می تواند طعم خاطره انگیزی برای شما ایجاد کند. سسی که در این غذا استفاده می کنید باید به تقویت طعم آن بپردازد و در بکار بردن میزان مواد در آن باید دقت زیادی داشته باشید. فلفل هایی که در این غذا مورد استفاده قرار می گیرد باید بیش تر از نوع فلفل سیاه باشد، زیرا این فلفل دارای فواید بیشتری نسبت نوع قرمز آن است.

آموزش آشپزی، طرز تهیه بال اسپایسی

طرز تهیه بال اسپایسی

مواد اولیه طرز تهیه بال اسپایسی

  • بال مرغ یک  کیلو گرم
  • روغن زیتون یک  قاشق غذاخوری
  • سس کچاپ یک قاشق غذاخوری
  • سس خردل قاشق غذا خوری
  • سس باربیکیو یک قاشق غذا خوری
  • تاباسکو (سس فلفل تند) یک قاشق غذاخوری
  • سویا سس یک قاشق غذاخوری
  • پاپریکا یک قاشق غذاخوری
  • عسل دو قاشق غذا خوری

آموزش آشپزی، طرز تهیه بال اسپایسی

طرز تهیه بال اسپایسی

۱.فر را با دمای ۲۳۰ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود .
۲.سینی فر را با فویل بپوشانید .
۳.بال های مرغ را شسته و آماده کنید. سپس  روی بال های تمیز و شسته شده را با چاقو چند برش طولی زده تا وقتی مواد را روی آن ریخته شد، مزه ها را خوب به خود بگیرد.
۴.سس ها و روغن زیتون را با هم  ترکیب کنید و در نهایت یک  سس  خوش طعم و خوش رنگ  تهیه کنید.
۵.بال ها را روی سینی فر با کمی فاصله بچینید.
۶.در این مرحله تقریبا دو سوم  سس  را روی بال ها بریزید.
۷.به مدت ۳۵ – ۴۵ دقیقه در فر بگذارید تا بپزند و پوستشان کاملا طلایی و ترد شود .
۸.پنج دقیقه مانده ی به آخر پخت، بالها را از فر خارج نمایید و برگردانید و باقیمانده سس را روی بال ها بریزید و گریل را روشن کنید تا بال ها برشته  شوند. اگر دوست داشتید می توانید مجددا بال ها را برگردانید و چند دقیقه با حرارت بالای فر(گریل) برشته کنید.

0
دیدگاه
دیدگاه کاربران