مشاوره میخواید یا سؤال دارید؟ :
۰۲۱۶۶۷۱۵۴۶۶

آشپزی ایرانی

۳
آذر ۱۳۹۸ /
نویسنده سرآشپز فرنود

آشپزی ایرانی شامل لیست وسیعی از غذاهای خوشمزه است که هر کدام از آن ها محبوبیت ویژه ای دارد ناگفته نماند که غذاهای ایرانی نه تنها در بین ما بلکه برای بسیاری از توریست ها و گردشگرانی که از کشورمان دیدن می کند نیز طعم فوق العاده ای دارد.

از همین رو آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" تصمیم گرفت تا با ارائه این مقاله بتواند به شناخت هر چه بیشتر شما هنرجویان عزیز نسبت به آشپزی ایرانی کمک کند. این آموزشگاه آشپزی با کمک سرآشپز بین المللی خود استاد فرنود سعی به برگزاری دوره های آنلاین و حضوری آشپزی ایرانی کرده است.

آشپزی ایرانی - مهاجرت از طریق آشپزی

شما عزیزان با شرکت در این دوره ها همان طور که میدانید علاوه بر آماده شدن برای حضور در بازار کار و کسب درآمد از این هنر بی مانند میتوانید از طریق آموزشگاه آشپزی مدرک بین المللی آشپزی خود را نیز دریافت کنید و از این مدرک برای مهاجرت از طریق آشپزی به کشورهای پیشرفته دنیا استفاده کنید و بتوانید یک زندگی ایده آل را در کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی و شرق آسیا و همچنین استرالیا داشته باشید.

در ادامه این مقاله آموزشگاه آشپزی مطالب زیر را برای شما فراهم کرده است.

معرفی آشپزی ایرانی

تا چه اندازه لیست  از غذاهای تهیه شده در آشپزی ایرانی مطلع هستید ؟ آیا تاکنون به این فکر کرده اید که بیشتر ما ایرانی ها از همه ی غذاهای موجود در این لیست غافل هستیم حال آنکه هر کدام از آنها طعم و لذت بی نظیری دارد . در این بخش سعی کرده ایم  به معرفی برخی از غذاهای موجود در لیست آشپزی ایرانی بپردازیم . جالب است بدانید که بیشتر غذاهای معروف ایرانی در بین بسیاری از مهمان های خارجی نیز طرفدار بسیاری دارد و شکم گردی اصولا در بین توریست های خارجی زمانی که در ایران حضور دارند به طور وسیع دیده می شود.
شما تا چه غذاهای موجود در لیست آشپزی ایرانی را می توانید تهیه کنید؟ نگران نباشید ما اینجا هستیم تا مارت شما را در آشپزی وسعت دهیم .با ما همراه باشید تا بتوانید با غذاهای خوشمزه و متنوع همواره سفره های رنگارنگ داشته باشید .حتی اگر تجربه ی کافی و یا مهارت ویژه در اشپزی نیز دارید همین که تمایل به تهیه و پخت غذاهای متنوع را دارید کافی است. همه ی ما بدون تردید با خوردن  غذاهای غذاهای تاری در بیشتر اوقات خسته می شویم و تمایل داریم طعم های مختلف را تجربه کنیم . در بیشتر مواقع به دلیل عدم زمان کافی و خستگی ای روزمره نیز از توجه به ای موضوع غافل هستیم ولی پیشنهاد ما به شما آن است حتی اگر هر چند روز و یا هفته ای یکبار طرز پخت یک غذای جدید را در اولویت خود قرار دهید می توانید همواره سفره های زیبا و رنگارنگی داشته باشید.

آشپزی ایرانی - آموزشگاه آشپزی

غذاهای محبوب ایرانی

در لیست آشپزی ایرانی می توان تنوع وسیعی از انواع مختلفی از غذاها را مشاهده کرد که نه تنها در بیم ما ایرانی ها بلکه در بین بسیاری از توریستها و افراد دیگر در سایر جهان از محبوبیت بالایی برخوردار است. در این بخش سعی کرده ایم به محبوب ترین غذاهای ایرانی اشاره کنم، بیشتر غذاهای موجود در لیست آشپزی ایرانی به عنوان نماینده های غذایی ایرانی در سراسر دنیا شناخته می شود. ترتیبی که در ادامه برای معرفی غذاهای محبوب ایرانی یاد شده است ، ترتیب خاصی ندارد و همه ی آن ها از یک محبوبیت ویژه بهره مند هستند.
غذاهای محبوب ایرانی :

 • چلو کباب
 • قرمه  سبزی
 • فسنجان
 • دیزی
 • زرشک پلو
 • آلبالو پلو
 • باقالی پلو
 • لوبیا پلو ته چین
 • جوجه کباب
 • خورشت قیمه
 • خورش بادمجان
 • دلمه
 • کوفته تبریزی
 • آش رشته

 

برای هر کدام از غذاهای محبوب موجود در لیست آشپزی ایرانی طرز پخت ویژه ای در وب سایت های مختلف موجود است ولی آیا تا به حال توجه کرده اید که شما همه ی اصول های گفته شده در یک وب سایت را در نظر می گیرید، ولی نتیجه ی دلخواه به دست نمی آید . دلیل این امر آن است که فوت و فن های آشپزی را رعایت نمی کنید. همچنین تمرین و تکرار در تهیه ی یک غذای ویژه نقش بسیار مهمی برای رسیدن به طعم و لذت واقعی آن است . مطمئن باشید اگر نکات ویژه برای آشپزی آشنا شوید  و آنها را در اولویت قرار دهید در این صورت می توانید با تمرین اندک بهترین غذاها را  برای خود و عزیزانتان تهیه کنید. در ادامه سعی کرده ایم برخی از نکات دانستنی در مورد آشپزی ایرانی را طرح و مورد ارزیابی قرار دهیم.

آشپزی ایرانی - مدرک بین المللی آشپزی

نکات ویژه در آشپزی ایرانی

نه تنها آشپزی ایرانی بلکه غذاهای موجود در لیست همه ی اشپزی های جها نیازمند دانستن نکات ویژه ای است بدون بهره مندی از آنها هیچ گاه نمی توانید به طعم واقعی دست یابید. در ادامه به مهمترین نکات ویژه در آشپزی ایرانی اشاره شده است. هر چه دانش خود را در این زمینه گسترش دهید می توانید غذاهای خوشمزه تری را تهیه کنید. از همین رو آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" در یک مقاله به صورت جدا به بررسی و معرفی فوت و فن آشپزی پرداخته است و بعضی از نکات جدید که در آن مقاله وجود ندارد را برای شما عزیزان در این مقاله مطرح کرده است.

نکاتی در مورد پختن نخود

در پختن نخود فرنگی می توانید آن را با غلاف بپزید در این صورت بعد از جدا شدن غلاف از آن طعم بی نظیر این خوراکی را احساس خواهید کرد.آیا تاکنون پختن نخود با غلاف را تجربه کرده اید؟ اگر نه . حتما برای یکبار آن را امتحان کنید.

تهیه ی کوکو

برای تهیه ی کوکو می توانید به جای یک زده ی تخم مرغ دو سفیده ی آن را اضافه کنید طعم فوق العاده ای در کوکوی تهیه شده احساس خواهد شد.

گوشت مناسب برای خورشت

با گوشت استخوان دار خورشت تهیه شده خوشمزه تر خواهد شد. ترجیحا سعی کنید از گوشت گوسفند برای تهیه ی انواع مختلفی از گوشت ها استفاده کنید.

برطرف کردن شیرینی غذا

برای برطرف کردن شیرینی غذا می توانید به آن نمک اضافه کنید. اگر غذای یاد شده در آشپزی ایرانی شامل سبزی باشد می توانید به آن سرکه نیز اضافه کنید.

تهیه ی سوپ خامه ای

زمانی که قرار است به سوپ خامه اضافه کنید بعد از اضافه کردن آب لیمو آن را از روی حرارت بردارید زیرا اگر سوپ به همراه آبلیمو حرارت داده شود در این صورت به احتمال زیاد موجب بریدگی آن می شود.

آموزش آشپزی ایرانی

برای آموزش آشپزی ایرانی نیازمن داشتن مهارت خاصی نیستید فقط کافی است علاقه ی لازم را داشته باشید. ما در آموزشگاه آشپزی"آشپزشو قنادشو"  به طور کامل به همراه فیلم طرز پخت تنوع وسیعی از غذاهای موجود در لیست آشپزی ایرانی را در اختیار شما قرار داده ایم . با ما همراه باشید تا همواره  غذاهای فوق العاده ای را برای عزیزان خود تهیه کنید. در آموزش طرز پخت برخی از غذا سعی کرده ایم به طور کلی به برخی از نکات مهم برای دستیابی به طعم واقعی  اشاره کنیم . حتما بعد از بهره مندی از طرز پخت انواع غذاها نظرات  و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید اگر غذای ویژه ای نیز در لیست آشپزی ایرانی مد نظرتان است می توانید با ما به اشتراک بگذارید.آشپزی و تهیه ی غذاهای مختلف همواره در بین ملل مختلف از توجه بالایی برخوردار بوده است و امروزه تنوع وسیعی  از غذاها حتی سبب رونق یافتن  صنعت گردشگری نیز گردیده است زیرا برخی از توریست ها صرفا برای امتحان و چشیدن طعم غذاهای مختلف سفر می کنند به همین دلیل باید همواره توجه ویژه ای به آشپزی ایرانی داشته باشیم.

0
دیدگاه
دیدگاه کاربران